Buczenie s10 i g10

cwikson

New member
Witam
Właśnie przymierzam się do kupna nowego tv. Od razu zdecydowałem sie na panasonica, miedzy innymi dlatego, że ze "starego" 32CRT jestem bardzo zadowolony, no ale trzeba iść z duchem czasu :) Przeglądałem różne fora i opinie i wybór pada na s10 lub g10. Tylko to słynne buczenie?! Czy jest rzeczywiście słyszalne i uciążliwe? Czy możne nowszy model g10 jest cichszy od s10? Przyznam się szczerze, że miałem kiedyś "badziewny" zestaw głośników, który tak lekko buczał i doprowadziło to do jego wywalenia na śmietnik. Czy ktoś miał okazje osobiście porównać głośność pracy tych dwóch modeli? Interesują mnie tylko opinie osób, które naocznie (raczej nausznie) mogły porównać pracę tych dwóch full-hadeków.
 

Kristobal

New member
Kto wie, czy to nie zależy od danej partii.. Ja mam P50S10 i nie buczy w ogóle (chyba że włożę głowę za TV to leciutko słychać - jak każde urządzenie elektroniczne).
 

slimak

New member
Bez reklam
Obydwa modele mają taki sam moduł zasilania, który jest źródłem brzęczenia. Jedyna różnica to wentylatorki w G, które zmniejszając temperaturę transformatorków mogą zmniejszać ich brzęczenie. Z drugiej strony G=340W (S =295W) może pobierać większą moc, co może powodować większe obciążenie modułu zasilania i większe brzęczenie. ;-) To tyle w teorii.

------------------------------

Ustawiając w G10 taką jasność jak w S10, G będzie chyba minimalnie bardziej cichy, ale automatycznie przy takim ustawieniu tracimy jedyną różnicę między obrazem w G i S.
 
Ostatnia edycja:

brzymek

New member
Buczenie to może za dużo powiedziane. Jak sie przytulić do Tv z przodu to cos tam słychać jak się wysilić. Jak sie wsadzi głowę za Tv to słychać bardziej ale też trzeba wytężyć słuch. Nie słychać tego przy normalnym użytkowaniu.
 

brandt78

New member
Brzymek moze u ciebie tak jest, ale nie oznacza to ze u innych jest tak samo.
U mnie slychac z 3 metrow, ale i tak nie przeszkadza przy normalnym uzytkowaniu.
 

winf007

New member
Pomozcie

dotyczy tx42s10e:sorrki ze ta d... zawracam,ale juz sam nie iwem gdzie mam szukac odpowiedzi,moze to banalne pytanie:) wiec usmiech na swojej twarzy traktujcie jako mily prezent nowo roczny. ale przejdzmy do sedna sprawy.czy ktos jest wstanie odpowiedziec mi na pytanie: czy w przypadku,korzystania z cyfrowego sygnału od operatara sieci kablowej, ta plazma odtworzy mi sygnal HD, czy jest to tylko mozliwe przez podlaczenie zewnetrznego tunera przez gniazdo hdmi?
 

Orzełek76

New member
Buczenie to może za dużo powiedziane. Jak sie przytulić do Tv z przodu to cos tam słychać jak się wysilić. Jak sie wsadzi głowę za Tv to słychać bardziej ale też trzeba wytężyć słuch. Nie słychać tego przy normalnym użytkowaniu.
Słychać, słychać, po prostu jedni mają lepszy słuch, inni gorszy. Jako ciekawostkę dla niektórych dodam, że ja odkryłem istnienie pewnych dźwięków otaczającego nas świata dopiero po wizycie u laryngologa i płukaniu kanałów słuchowych ;)
Ja po włączeniu mojego P42s10e przeżyłem lekką załamkę, kiedy wyświetlił się jasny obraz. Trzeba się będzie przyzwyczaić. Pocieszam się tym, że w młodości miałem w pokoju 7 akwariów z 7 filtrami turbinowymi i jakoś z nimi wytrzymywałem ;)
 

georobson

New member
w sprawie tego buczenia

Posiadam P50S10E. Po zakupie była to pierwsza rzecz na którą zwróciłem uwagę. Otóż: w moim egz. nawet z 1 metra nie słychać kompletnie nic (mam na myśli to buczenie). Słychać minimalnie, przykładając ucho praktycznie do obudowy i to jeszcze przy idealnej ciszy w otoczeniu i to jest moim zdaniem naturalna rzecz.
 

cza1zip

New member
Przy normalnym uzytkowaniu zadnego buczenia nie slychac. Jak tydzien temu kupowalem tv to bylem bardzo zadowolony bo myslalem ze to bedzie glosne a okazalo sie ze nic nie buczy. Jednak z czasem ogladajac w nocy tv jak dziewczyna juz spala zjezdzam volume do 5 i przy jasnych scenach slychac( nie da sie ukryc) lecz uwazam ze to cale "buczenie" jest przereklamowane i gdyby nie bylo takich dyskusji w internecie to by nie bylo tego problem. Dodam tez ze nie wiem jak jest w innych egzemplarzach mozliwe ze jest to kwestia indywidualna i niektore bardziej "bucza" ale wtedy oddawac na serwis, rozmawialem z serwisantem w Gdansku i mowil ze nie jest to jakas wielka usterka z ktora sobie moga nie poradzic. ;)
 

jarek20

New member
Ludzie nie wyolbrzymiajcie tak tego bzyczenia! Odtwarzacz DVD czy tuner satelitarny z dyskiem twardym czasem głośniej pracują. Zamiast cieszyć się użytkowaniem to szukacie problemów i usterek.
 

apo5

New member
Buzczenie/bzyczenie

Witam wszystkich forumowiczów.
Kierując się dobrymi oraz złymi opiniami na temat 42s10e wczoraj stałem się PRZESZCZĘŚLIWYM posiadaczem plazmy i o bzyczeniu (bo nie buczy, tylko bzyczy jak linia wysokiego napiecia) mogę napisać tylko tyle, że słyszalne jest jak się podejdzie blisko telewizora i przystawi głowę. Po za tym wolę to bzyczenie niż słyszalny w tle pisk starego telewizora crt 28" firmy samsung - w porównaniu do niego to teraz w pokoju mam ciszę :)
Pozdrawiam
 
Do góry