"Buczenie" Panasonica TX32 LX80 PA

chilihead

New member
Witam,
Po bardzo długim namyśle zdecydowałem się i kupiłem sobie Panasonica LX80 w rozmiarze 32". I byłbym zadowolony z zakupu, gdyby nie to, że po wyjęciu tv z pudełka i włączeniu go, od początku wydobywa się z niego drażniący dźwięk "buczenia" :/ akurat w nocy pierwszy raz go włączyłem i odrazu zwróciło to moją uwagę. Po wstępnej analizie doszedłem do tego, że gdy przełączę obraz na typ ECO, owe "buczenie" milknie do tego stopnia, że już go nie słyszę z odległości 1m, chyba, że się pochylę i podejdę do tv. Tak, czy siak słychać poprawę. Na pozostałych trybach: dynamiczny, kino itd. "buczenie" jest strasznie drażniące i wyraźnie słyszalne nawet z 1,5m..czy to jest usterka, czy te modele tak mają?

Bardzo proszę o porady jest to dla mnie ważne, bo ta sprawa odbiera mi radość z posiadania nowego tv.

PS. Zauważyłem, że na trybie ECO to tak "piszczy", a na pozostałych trybach, tak jakby "buczy" stąd bardziej słychać te wkurzające dźwięki. Wydaje mi się, że nie powinno, aż tak tego słychać.

Co mam zrobić pomóżcie mi.

TV kupiłem w sklepie internetowym. TV przyszedł mi 7.IV, ale dziś w nocy dopiero go odpaliłem.

PS2. Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek, ale przy włączaniu tv pilotem krótkie naciśniecie nie włącza TV, tylko muszę przytrzymać ON jakieś 2 sek., a dioda na tv wtedy tak szybko miga. Dopiero wtedy mój LCD się włącza.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawa nie jest prosta , bo większość ludzi słucha dość głośno i nie uczulonego słuchy na tego typu charakterystykę dźwiękową jak TY.
Ponieważ jak twierdzisz jest to dla Ciebie uciążliwe - poproś o wymianę na nie buczący lub wymień na podobny innej firmy.
Szkoda zdrowia - stres będziesz miał tylko dla własnej potrzeby przy sportach extremalnych.
 

chilihead

New member
Będę chciał go wymienić na inny egzemplarz tego samego modelu, bo nie chce mi się wierzyć, że wszystkie Panasy LX80 mają taką przypadłość. Obawiam się, że sklep odrzuci moją prośbę. Chodź teoretycznie mam 10 dni na zwrot towaru, czyli do 16.17.IV I tu moje pytanie. Na jakiej podstawie mam reklamować ten tv? Uszkodzony egzemplarz? Czy może niezgodność towaru z umową? Pomóżcie, bo chcę to szybko i bez stresów załatwić.
PS. Muszę dodać, że zdarłem już folię chroniącą z podstawki i ramki tv i tu mogą chyba się przyczepić i mi już tego tv nie przyjąć z powrotem. Mam rację, czy się mylę?
 
Ostatnia edycja:

chilihead

New member
No pomóżcie proszę..Czy te Panasonic-ki LX80 mają taką przypadłość, że podczas pracy wydają taki dźwięki "buczenia", "brzęczenia"?? Zauważyłem ,że na DYNAMICZNYM typie obrazu owe "buczenie" jest głośniejsze tzn. jak tylko jest jasny obraz to odgłosy dochodzące spod obudowy TV są wyraźniej słyszalne...poza tym w nocy na przyciszonym TV to trochę drażni, bo w ciągu dnia to jakoś zlewa się z otoczeniem..
 

chilihead

New member
Czy jeżeli zdarłem folię ochronną z podstawy TV i ramki panelu, taki towar zostanie przyjęty przez sklep w ramach zwrotu towaru w okresie tych 10 dni?
 

luki_R

New member
To już zależy od sklepu, teoretycznie mogą nie przyjąć w praktyce różnie bywa, mi z zerwaną folią z ramki przyjęli (chociaż przykleiłem ją z powrotem, żeby się ramka nie porysowała). Z tego co mi wiadomo to buczą wszystkie, a przynajmniej nie spotkałem się z takim który nie buczy, dotyczy to też modelu TX-32LE8P
 

chilihead

New member
KIKI, jak to jest z tym Panasonic'iem LX80? "Buczą" wszystkie te modele? Bo jeżeli tak to ze zwrotem i reklamacją sprzętu głowy sobie nie będę zawracał. I jeszcze dopłacę do tego interesu (przesyłka kurierem, na mój koszt). Jeżeli po wymianie ma mi przyjść kolejny "buczący" Panasonic to mam gdzieś taki interes. Jakoś to przeboleję..
Może wypowiedzą się w tej kwestii osoby, które posiadają tego Panasonic'a LX80 i tak mi go wielce polecały przed zakupem, a o tym nic nie wspomniały ani słowem..
 

matlok

New member
Ja ci powiem tak mam plazme panasonika pv80pa i tez dochodzi jakies dziwne bzyczenie. dodam jeszcze ze uzytkuje ten model od tygodnia i tez niewiem co robic
 

chilihead

New member
MATLOK, no to mamy problem :( heh a tak się cieszyłem na zakup TV :/ i teraz nie wiem co zrobić..

1. Zwracam towar mam czas do tego pt tj.17.IV.09 (dodatkowy koszt ok. 100 zł za kuriera) + niepewność, czy przyjmą mi TV = ryzyk-fizyk.
2. Składam reklamację (niezgodność towaru z umową), też może być lipa i nawet spodziewam się jaka będzie odpowiedź: "One tak już mają-towar sprawny" = strzał w łeb ;)
3. Mam to bzyczenie w d***e i nie zawracam sobie głowy, bo jakoś to przeżyję i staram się przyzwyczaić = niepokój sumienia, że nie zrobiłem wszystkiego, by coś zrobić z tym "buczącym" egzemplarzem.

PS. Dodam, że jestem wielkim szczęściarzem :( :rolleyes:
 

chilihead

New member
To mocno się wk****ę :/ poza tym i tak uważam, że nowy sprzęt nie powinien tak się "zachowywać", powiem Ci tak gdybym wiedział, że te Panasy LX80 tak sobie "grają" odpuściłbym sobie jego kupno i wziąłbym Sharpa D44.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Mój LX85 nie buczy lub mam słaby słuch :). Z drugiej strony delikatne buczenie zdarza się w różnych modelach róznych producentów.
Sprawdź, czy buczy też gdy odłaczysz antenę i wtedy oglądasz np film z dvd po hdmi lub scart. Jeśli wtedy buczenia nie ma to na tego typu dolegliwości może pomóc separator galewaniczny.
Jeśli jest, to oceń czy jesteś w stanie to zaakceptować.
Jeśli nie możesz to wymień na inny, ale najpierw uzgodnij wszystko ze sklepem, bo szkoda wpadac w koszty. Jesli buczenie jest ledwo słyszalne lub w ogóle nie słyszalne w dzień, to raczej na niezgodność nie ma co liczyć. Możesz też zadzwonic do serwisu, czy są w stanie to poprawić.
 

chilihead

New member
Skylla1 mój Panas "buczy" bez względu na źródło sygnału: antena, czy dvd po hdmi, jeden ciul. Bez anteny tak samo buczy. Myślę, że gdybyś miał mój egzemplarz to buczenie wieczorami dało by Ci we znaki i na pewno byś je dostrzegł, a raczej usłyszał..Po prostu masz egzemplarz "niegrający" ;)
Dzwoniłem dziś do tego sklepu na dział reklamacji i bardzo mila Pani po wysłuchaniu mojej opowieści bez problemu przyjęła zgłoszenie. W pt przyjeżdża kurier po tv i go zabiera. W następnym tyg. mam mieć nowy egzemplarz :). Pomimo tego, że zdarta została folia chroniąca ramki i podstawę tv. Cała operacja związana z kosztami transportu oczywiście będzie pokryta przez sklep.

Jak mi przyjdzie nowy tv to się odezwę jak sytuacja się ma. Mam nadzieję, że nie będę już się rozpisywał w tym wątku ;).
 

ducho

New member
Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego prosze odrazu o wyrozumiłąość :D

Posiadam ten TV od 2 tygodni i dopiero teraz zauważyłem, że faktycznie coś buczy ale dopiero gdy stanę przed nim w odległości 0,5m i jak jest dźwięk na jednej kresce. Jeżeli natomiast podgłoszę lub się oddalę to tego buczenia wcale nie słychać. Jeżeli chodzi o samo włączanie to faktycznie trzeba przytrzymać przycisk kilka sekund żeby się włączył .
 

chilihead

New member
Ponieważ sklep nie ma już na stanie Panasonica LX80 nastąpi zwrot pieniędzy za tv. I mówcie mi teraz co chcecie, ale biorę sobie teraz Sharpa D44. Nie chce się zastanawiać, czy przyjdzie mi "buczący" Panas, czy nie. Mam nadzieję, że będę zadowolony z Sharpa made in Japan ;)

pozdrawiam
 

DVX

New member
Też macie problem, tak jakby stare CRT były całkowicie bezgłośne ?
Każdy CRT po swojemu bzyczał, jeden głośnie, drugi ciszej i nikt nic nie gadał. Działko waliło elektronami i wszyscy byli zadowoleni.
Teraz prawie jak detektywi szukacie dziury w całym.
Widocznie tak musi być że coś tam słychać, choćby same wentylatory...
Ja bym nie przesadzał.
 
Do góry