Buczcenie subwoofera po wylaczeniu

stighelmer

New member
witam wszystkich forumowiczow.

mam nastepujacy problem. po podlaczeniu subwoofera do pradu slychac ciche buczenie, gra bez zarzutow natomiast jak ide spac musze go za kazdym razem wylaczac z pradu. ma ktos jakis pomysl co to moze byc.

dzieki za pomoc.
 

stighelmer

New member
moj sub to jamo e7 i spie w pokoju gdize mam sprzet i musze dziennie go wylaczac z pradu a rano wlaczac.
jest to dosyc uciazliwe. myslalem ze jest uszkodzony.
 

Tom321

New member
Buczenie???

Mam pytanko odnośnie buczenia. Czy buczenie również występuje po odłączeniu przewodu między subem, a ampli? W moim przypadku okazało się, że miałem kiepski kabelek (a niby gruby i ładniutki był). Jak grał sub to było Oki, jak przestał i przechodził w stan czuwania to buuuu. Po wymianie kabelka jest cisza. Też mnie straszono zasilaczem, przebiciami, kiepskimi gniazdkami prądowymi itp., a przyczyna była inna. Warto sprawdzić. Jeżeli przyczyną jest rzeczywiście sam zasilacz to lepiej unikać takich firm.

Pozdrawiam
Tom
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nieekranowany kabel potrafi wnieść takie zakłócenia. Niestety, nierzadko jest to wina źle spasowanych blach ferrytowych transformatora. Najlepiej wyłączać sub.

ArtS :)
 

tomalo

New member
no u mnie nie jest to tak dokuczliwe... spie w tym samym pokoju co sprzet i nie ma problemu. Jak jest totalna cisza w nocy to jak sie stanie praktycznie przy samym subie to cos tam slychac, ale naprawde cichutko. Dopiero pod obciazeniem jak sub glosno pracuje to cos tam zaczyna ciut glosniej brzeczec. Ale to trzeba sie nachylic nad subem z tylu zeby uslyszec... Bo tez nie jest to jakos specjalnie glosne... W normalnych warunkach ogladajac film nie ma szans uslszec...
 
Ostatnia edycja:

stighelmer

New member
wystarczy, ze podlacze kabel zasilajacy i juz slychac buczenie. spie w pokoju gdzie stoi sprzet i jest to dla mnie zbyt uciazliwe. myslalem, ze to sie da jakos usunac czy wymienic na zasadach gwarancji. pozostaje oddac sprzet do sklepu i wziasc inny.
 

tomalo

New member
u mnie, tak jak pisalem, cihutkie buczenie slychac juz po podlaczeniu do sieci. Ale to naprawde jest cicho, a glosniejsze tylko w momencie "uderzenia basu" ale trzeba sluchac z tylu suba tam gdzie trafo.
 
Do góry