Bravia KD-55XF9005 bez wodotrysków

piksel

New member
Witam, napiszę pokrótce, nie potrzebuje telewizora z wodotryskami, aplikacjami itp. czy jest na rynku coś na bazie Bravia KD-55XF9005 bez tych wszystkich dodatków?
 

piksel

New member
używam tunera vu+solo4k w którym mam sporo dodatków i do używania w nim ich się przyzwyczaiłem, więc telewizor tylko włączam i zamieniam pilot. Potrzebuje około 45/55 cali. Jakość obrazu to podstawa, budżet mam około 3k
 

piksel

New member
byłem w mediamarkt wrocław magnolia i powiedziałem że interesuje mnie coś z kategorii Bravia KD-55XF9005 i bez wodowtrysków, nie ma takiego... sprzedawca nakręcał mnie na wyższy model XG95005 ze względu na dłuższe wsparcie androida i że nie ma nic lepszego na rynku nawet do 6k
 

Proximity

Member
Prosze pokaz mi oled w 65 calach do 6000 zl... hm?

Tez dzis bylem w Media Markt w Magnolii we Wroclawiu i jest dostepny 65 calowy XG95 za 5999 zl. A obok nawet w 75 calach za 9999 zl... Czy mam zapytac o oled w 75 calach? Taktownie przemilcze cene takiego oleda... ;-)

/Proximity
Sony Bravia 55XE9305
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
sprzedawca nakręcał mnie na wyższy model XG95005 ze względu na dłuższe wsparcie androida i że nie ma nic lepszego na rynku nawet do 6k


Chyba jest jakaś akcja SONY wśród sprzedawców bo w Media Markt w Szczecinie też mnie nakręcali na 55' XG95005 za 4600 zł. bo niby obniżka z 4800 zł. i nic lepszego nie ma na rynku, tylko że w testach Samsung QLED QE55Q70RAT troszeczkę z nim wygrywa, a jeśli już ktoś stwierdzi że są na równi to już na pewno ceną bo jest o tysiąc złotych tańszy.
Co do wsparcia Androida to wszystko zależy od producenta i nikt nie wie jak będzie wyglądała sytuacja po trzech latach.
 

kosa666

New member
juz pisałem kiedyś, że w MM są sprzedawcy którzy specjalizują się w danych markach (LG, SONY, SAMSUNG itp)... faktem jednak jest, że najbardziej lubią sprzedawać SONY a najmniej SAMSUNG-a ;)

(SAMSUNG-a nie lubią, ponieważ centrala dogaduje się z importerem i zalewa sklep telewizorami, czyli mają niejako od góry narzuconą sprzedaż)
 

Proximity

Member
Chodzi mi o to, ze ceny juz tak spadly, ze 65 cali XG95 mozna juz kupic do wspomnianych wlasnie przez autora wpisu 6000 zl, ktore mowil mu sprzedawca.
 

Proximity

Member
Co do sprzedawcow w MM, zalezy na jakiego sie trafi... z ktorego "klanu" firm z branzy TV jest...

Co by nie mowic, nie ma obecnie TV o bardzo dobrej jakosci obrazu, bez wspomnianych wodotryskow. Kazdy wysoki model TV czy to Samsung, Sony, LG... ma zaawansowany system operacyjny, z duza iloscia mozliwosci.

A autorowi wpisu radze zastanowic sie czy nie lepiej doplacic do 65 cali, poniewaz ogladajac filmy w panoramicznej wersji ma sie mniejsza przekatna...a TV kupuje sie na lata, szczegolnie z wyzszej polki. Kupujac XE93 dwa lata temu, bardzo krwawilo mi serce, ze nie biore wiekszego modelu. no tak, ale wtedy w promocyjnej cenie 55 cali bylo za 7000 zl... a 65 cali za 9000 zl...
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Co by nie mowic, nie ma obecnie TV o bardzo dobrej jakosci obrazu

bardzo krwawilo mi serce, ze nie biore wiekszego modelu


Dokładnie. Każdy wybiera to na co go stać i dostaje to za co zapłacił. Idealnej technologii jeszcze nie wymyślono. OLEDy też mają wady tak samo jak LEDy. Byle klient był zadowolony.


Bo w miarę jedzenia apetyt rośnie. Właśnie przeszedłem z 46' na 55' , a żona na to że zmieściłby się 65' tylko że te 10' kosztowałoby mnie dodatkowo 2 tyś. Jeszcze nie teraz.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Z tymi OLEDami to nie przesadzajmy bo kumpel kupił OLEDa LG i osobiście obraz mi się nie do końca podoba dlatego kupiłem QLED Samsunga. Tak, wiem, QLED to zwykły LED w technologii wyświetlania kropki kwantowej, a OLED jest z diodą elektroluminescencyjną, która wytwarzana jest ze związków organicznych czyli polimerów, z tym że, OLED pozwala na osiągnięcie jasności na poziomie 600-800 nitów, a QLED zapewnia jasność nawet do 4000 nitów.
OLED nie ma idealnej bieli i brak mu odcieni szarości. Wszystko co czarne i szare zlewa się w smolistą czarną plamę na ekranie. Nie twierdzę, że OLED jet beee, a QLED jest idealny, ale jeśli już miałem wybierać między obydwoma to wolę ten na którym będę widział więcej nawet kosztem trochę gorszej ostrości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android ma się dobrze i wygląda na to , że będzie miał się jeszcze lepiej.

Pokaż proszę lepszy LCD od Oleda nie droższy niż 3623 zł ?
 
Do góry