bravia 40 ex 700 youtube HD 1080

cvbn

New member
Witam
Zakupiłem ostatni ten model telewizora.
Po podłączeniu go do internetu odrazy zapragnąłem włączyć film HD na YouTube.
Niestety wszystkie filmy które włączałem były w niskiej rozdzielczości a teoretycznie powinny mieć 1080p


Wie ktoś może co zrobić z tym niemiłym fantem? :)
Proszę o pomoc i z góry dziękuje!
 

COZYMODO

New member
Mam to samo u siebie na EX500 to raczej wina zamieszczonych filmików na nie naszych telewizorów.
Spróbuj ten sam oglądnąć na You Tube przez PC
 

Ares78

New member
Witam
Zakupiłem ostatni ten model telewizora.
Po podłączeniu go do internetu odrazy zapragnąłem włączyć film HD na YouTube.
Niestety wszystkie filmy które włączałem były w niskiej rozdzielczości a teoretycznie powinny mieć 1080p


Wie ktoś może co zrobić z tym niemiłym fantem? :)
Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Tutaj problem zdecydowanie jest po stronie umieszczonych filmików, a nie telewizora, zawsze możesz to sprawdzić w prosty sposób jaki opisał poprzednik: podłączyć komputer do telewizora i zobaczyć jak wtedy będą się prezentować. W celu zobaczenia co można wyciągnąć z odbiornika polecałbym podłączyć odtwarzacz blu ray ;)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
odpaliłem 1080p z youtube na kompie - intel core 2 duo e8200 wykrecony na 3.2 GHz do tego radeon hd4850....obciążenie procka 80%...żaden mkv czy m2ts bez wspomagania nigdy nie dobił do takich wartości - max było 60%....wniosek jeden flash to syf a hd na flashu jeszcze gorszy mimo że teoretycznie korzysta z karty graficznej
 

sokol24

New member
1080p youtube

Nie ma Panowie racji, problem leży w interfejsie naszych TV (posiadam ex500), otóż Sony robiąc przeglądarkę youtube w TV, ograniczyła do minimum ingerencję w opcje. Mam nadzieję, że przy okazji updatu softu w TV, zmienią to i dodadzą możliwość zmiany rozdzielczości na youtube. Na kompie zapuszcza się hd 1080p z youtuba to automatycznie zaciąga najniższa wartość rozdzielczości czyli 360p, żeby oglądać 720 czy 1080p trzeba ręcznie za każdym razem zmienić to w prawym dolnym rogu okienka wyświetlającego film na youtube. I to właśnie tej możliwości nie ma w TV Bravia (niestety). Ale jak podlączysz kompa przez HDMI do TV i puścisz ten sam film hd z youtuba zmieniwszy rozdzielczość ręcznie, bedziesz mógł cieszyć się "pełnią wizualną" :)
Ale panowie inżynierowie z sony, czy o to chodzi?
 

s972

New member
Witam. Jestem jak na razie zadowolonym użytkownikiem EX500. Mam dobrą radę dla chcących szybko i bez PC-ta oglądać filmiki w wysokiej rozdzielczości. Proponuję zamiast YouTube w telewizorze wybrać serwis Video Detective. Tam są zapowiedzi filmów w HD.
Miłego oglądania.
 

sokol24

New member
Tak zgadza się, tam są HD filmiki, ale to tylko zapowiedzi. Ja jeszcze znalazłem w swoim ex500 coś takiego w ustawieniach co by wskazywało na płatne divx, proszą aby się zalogować na stronę bravia.sony.tv podać unikalny login, który generuje telewizor itd. Problem jest taki że nie wpuszcza mnie na tą stronę. Próbowałem kilka razy i nic z tego.
 
Do góry