brak wolnego HDMI w TV. Czy warto zmieniac ampli?

tucz

Member
Witam,

Mam sprzet jak w podpisie. TV ma jedno wejscie HDMI, w tej chwili zajete przez DVD. Za kilka dni bede mial dekoder HD od Aster z wyjsciem HDMI i bede chcial to podpiac do TV.
Na allegro sa splittery, np. taki:
http://allegro.pl/item369127125_od_pewniaka_3porty_hdmi_splitter_pilot_krakow.html
Czy warto cos takiego wziac? Nie bedzie straty sygnalu i pogorszenia obrazu?
Czy moze lepiej zastanowic sie nad wymiana amplitunera, aby mial kilka wejsc HDMI?
Dzieki za pomoc.
 

qura12

Member
Bez reklam
Ja mam podobny problem lecz u mnie to wygląda tak że nie mam jak podłączyć dźwięku z dekodera do amplitunera bo z tego co słyszałem ma mieć on tylko wyjście coaxial a to w amplitunerze mam już zajęte przez DVD i teraz takie pytanie: czy są jakieś konwentery z coaxiala na optyczne ale takie żeby nie było żadnej straty w jakości dźwięku? A może są jakieś splittery do coaxiala które pozwolą podłączyć mi jednocześnie DVD i ten dekoder?
 

tucz

Member
a ja wlasnie sprawdzilem w swoim ampli i okazalo sie, ze ma dwa wejscia coaxialne :D a bylem przekonany, ze jest tylko jedno. Wiec problem z dzwiekiem juz sie u mnie rozwiazal, teraz pozostaje jeszcze kwestia obrazu.
Czy wybrac splitter za ok. 150zl czy puscic componentem?
 

tucz

Member
W wiekszosci dzwiek bedzie lecial z TV, a nie przez ampli i czy wtedy nie bedzie gorszy niz przez hdmi?
Bo rozumiem, ze dzwiek trzeba do TV pociagnac oddzielnymi cinchami?
 

timbot

New member
Bez reklam
dzwiek do ampli bedzie lecial coaxialem,
natomiast przy podlaczeniu dvd componentem do tv musisz puscic dzwiek 2xRCA analogowym, nie liczylbym na zmianę jakosci dzwieku z tv przy takim podłączeniu w porównaniu z podłączeniem hdmi - nie przesadzajmy metrowy kabel RCA nie obniży jakości dzwieku
 

tucz

Member
Dzieki za wyjasnienia.
A w takim razie hdmi wykorzystac lepiej do DVD czy do tunera HD Aster?
PS. Czy konkretnie w moim TV dzwiek musze podpiac do audio in, ktore sa w bocznej sciance? Troche mi to nie pasuje, bo wyglada jakby ten dzwiek byl do wejscia INPUT4, do ktorego obraz mozna podlaczyc za pomoca s-video albo 1xchinch. A z kolei przy wejsciu component nie ma zlacz do dzwieku.
 

qura12

Member
Bez reklam
tucz napisał:
Dzieki za wyjasnienia.
A w takim razie hdmi wykorzystac lepiej do DVD czy do tunera HD Aster?
No raczej nie masz wyjścia bo dekoder Astera ma mieć zablokowane wyjście component więc alternatywą zostaje jedynie Euro ;]
 

tucz

Member
malo kuszaca alternatywa :p
ale co do componentu to jest pewna informacja? bo w instrukcji widzialem, ze "operator moze zablokowa"
 

qura12

Member
Bez reklam
Ktoś w temacie o HD w Aster napisał że ma być zablokowane ze względu na brak jakiegoś tam certyfikatu czy jakoś tak... Poczytaj dokładnie ten temat a na pewno znajdziesz coś o tym componencie. A jak nie tu to na aster-forum.info chyba coś było.
 

timbot

New member
Bez reklam
tucz napisał:
...
A w takim razie hdmi wykorzystac lepiej do DVD czy do tunera HD Aster?
PS. Czy konkretnie w moim TV dzwiek musze podpiac do audio in, ktore sa w bocznej sciance? ...
nietypowe podlaczenie do twojego tv jest, musze przyznac, ze tego nie uwzglednilem. strona 38 anglojezycznej instrukcji (do znalezienia przez google, trzeba wpisac Pioneer 4270XA manual :) )
podlaczasz componentem i euro (oboma kablami) dvd z tv do input 2. w menu telewizora "input select" musisz dla input2 wybrac Component. Wtedy (dla input2) obraz bedzie szedl po componencie, natomiast dzwiek po euro. Gdyby dvd nie wysylalo przez euro dzwieku gdy podlaczony component (tak na wszelki wypadek, ale nie podejrzewam) to kabelek 2xrca->euro trza bedzie zastować
 

tucz

Member
fukctycznie widze, ze trzeba troche z tym pokombinowac, w zwiazku z tym coraz bardziej sklaniam sie ku kupnie splittera... bedzie mniej kabli, mnie kombinowania i obraz oraz dzwiek po hdmi...
jeszcze raz dzieki za pomoc
 

tucz

Member
no wiec podpialem jednak DVD za pomoca kabla component i rzeczywiscie obraz wyglada ok, dzwiek puscilem scartem.
Na tv pokazuje, ze sygnal z DVD do 576p, czy to dobrze? Taki powinien byc?
Nie lepiej bylo jak skalowalo mi po HDMI do 1080i?
Dekoder Astera na razie idzie po hdmi.
 

qura12

Member
Bez reklam
Ja szczerze mówiąc w swoim dvd nie widzę znacznej różnicy pomiędzy componentem a HDMI... różnica jest tylko w głębi kolorów (na korzyść hdmi) ale i tak nie jest to jakaś tam przełomowa różnica
 

Woody

New member
A nie lepiej kupić przełącznik hdmi? Ja kupiłem taki, który ma 3 wejścia i jedno wyjście. Zgodny z 1,3, pilot - za 160 zł. Działa już pół roku bardzo dobrze i daje się programować w makro na pilocie Harmony.
 
Do góry