Brak TVN

bodek.w

New member
Ja od tygodnia mam problemy z TVN i TVN7.Wszystko inne dziala na polsacie familijnym bez zarzutu.Telewizor Samsung UE40C6700 z gniazdem CI.Nie pomoglo ani wzowienie sygnalu, ani nowe wgranie programow, ani nowy soft fabryczny telewizora.Czy ktos ma podobne problemy?Pozdrawiam
 

darken

New member
co ma tv do tvn i tvn7 na polsacie cyfrowym napisz zapytanie do nich a nie wymieniasz soft w tv jak bys nie mial nic to mozna sie zastanawiac nad tv pewnie polsat cos zjebal i nie nadaje sygnalu.
A moze skonczyla im sie koncesja :p na tvn i tvn7.
Najpierw pytaj u nadawcy sygnalu a nie odrazu na tv zwalasz:)
 

darken

New member
opisz dokladnie co i jak masz podlaczone bo wydaje mi sie ze ten tv nie ma tunera satelitarnego dvb-s wiec jak wsadzisz modol cl to i tak nie bedziesz mial kanalow z satelity jedynie zewnetrzny dekoder poprzez hdmi pomoze.
Napisz co i jak podlanczasz moze to cos wiecej wyjasni
 

bodek.w

New member
Wiec jeszcze raz:tv ma tuner satelitarny,wszystkie kanaly smigaja,tylko TVN i TVN7 nie i to dopiero od tygodnia.Przez dwa miesiace wszystko bylo w porzadku.
 

baken

New member
witaj ja mam tv ue55c6700 i też od tego czasu co i ty nie mam tvn7 a w tvn mam tylko głos pokazuje komunikat kanał zakodowany (oczywiście moduł cam polsat)
masz juz jakies rozwiązanie??
robiłem wszystkie możliwe rzeczy reset wgrywanie od nowa transporderów nawet ręcznie zmiana satelit strojenie anteny po podłaczeniu zewnętrznego dekodera na hdmi wszystko grało czyli coś ewidętnie nie radzi sobie nasz telewizor z dekodowaniem tego modułu ale przecież na początku wszystko grało

pozdrawiam
 

bodek.w

New member
witaj ja mam tv ue55c6700 i też od tego czasu co i ty nie mam tvn7 a w tvn mam tylko głos pokazuje komunikat kanał zakodowany (oczywiście moduł cam polsat)
masz juz jakies rozwiązanie??
robiłem wszystkie możliwe rzeczy reset wgrywanie od nowa transporderów nawet ręcznie zmiana satelit strojenie anteny po podłaczeniu zewnętrznego dekodera na hdmi wszystko grało czyli coś ewidętnie nie radzi sobie nasz telewizor z dekodowaniem tego modułu ale przecież na początku wszystko grało

pozdrawiam
Nistety nie znalazlem rozwiazaniea.Chyba przyjdzie mi kupic oddzielny dekoder HD.
 

baken

New member
Ja posunąłem się troszkę dalej zgłosiłem reklamację do samsunga
wymienili mi płytę główną i nadal nic

jest nowy soft samsung z końcówką 8 i też nic

problem tkwi w kodowaniu naszych tv i nadawaniu tvn przez polsat

jeszcze jednym sposobem byłoby podmiana modułu cam np z cyfry czy n ki

jeśli masz taka możliwość to sprawdź

ja czekam jeszcze na odpowiedz serwisanta mial pisac w tej sprawie

bede informował jak coś się dowiem

a zamiast dekodera może lepiej wykorzystajmy drugie złącze antenowe i podłączmy darmową antene dvb-t która konwertuje w mp4
 

bodek.w

New member
Ja posunąłem się troszkę dalej zgłosiłem reklamację do samsunga
wymienili mi płytę główną i nadal nic

jest nowy soft samsung z końcówką 8 i też nic

problem tkwi w kodowaniu naszych tv i nadawaniu tvn przez polsat

jeszcze jednym sposobem byłoby podmiana modułu cam np z cyfry czy n ki

jeśli masz taka możliwość to sprawdź

ja czekam jeszcze na odpowiedz serwisanta mial pisac w tej sprawie

bede informował jak coś się dowiem

a zamiast dekodera może lepiej wykorzystajmy drugie złącze antenowe i podłączmy darmową antene dvb-t która konwertuje w mp4
Ja niestety nie mogę wykożystac drugiego złącza-mieszkam za granicą.
Cam z tnk działa,ale nie ma polsatu.Czekam na informacje i pozdrawiam
 

baken

New member
dzwoniłem dziś do bok polsatu po ponad godzinnych perypetiach przełączyli mnie do konsultanta technicznego.
powiedział mi że problem jest znany i przygotowują aktualizacje modułu cam
Nadmienił też aby napisać reklamacje do polsatu w celu uzyskania rekompensaty

niestety nie potrafił podać terminu rozwiązania sprawy

prosił o cierpliwość
 

bodek.w

New member
dzwoniłem dziś do bok polsatu po ponad godzinnych perypetiach przełączyli mnie do konsultanta technicznego.
powiedział mi że problem jest znany i przygotowują aktualizacje modułu cam
Nadmienił też aby napisać reklamacje do polsatu w celu uzyskania rekompensaty

niestety nie potrafił podać terminu rozwiązania sprawy

prosił o cierpliwość
Mam dobrą wiadomość:polsat wprowadził do oferty TVNHD,u mnie działa bez problemu.11449 H
 

baken

New member
właśnie odpisywałem Ci na innym poście i wszedłem też tutaj ..

też się ciesze czekamy na zwykły tvn i będzie wszystko ok.

napisz do polsatu o zadość uczynienie ja tak zrobię

będę żądał całego pakietu do końca trwania umowy

pozdrawiam
 

Yankee

New member
Trochę odgrzeję tego starego kotleta bo temat jest nadal aktualny.
Nie działają TVN (sd) , TVN7(sd), TVN Turbo, i TVN Style.
Co ciekawe, działa TVN Meteo.

Jest metoda na to, aby odpalił sie jeden z powyższych kanałów.
Włączasz np. TVP1 a następnie szybko klawiszem "^" na pilocie przechodzisz na jeden z niedziałających kanałów. Efekt jest taki, że kanał jest rozkodowywany i działa. Po ponownym przełączeniu kanału na inny znowu jest komunikat o zakodowanym sygnale.
Nie wiem tez dlaczego programy do obróbki listy kanałów pokazują, że kanały te na tej częstotliwości 11393V mają FEC 3/4 a w rzeczywistości powinny mieć 5/6.
 
Do góry