Brak sygnału z transpondera CP

Krk

New member
Witam,
jestem świeżym posiadaczem anteny satelitarnej a wczoraj dokupiłem do TV LG LM620 moduł CAM z CP. Przed zakupem przygotowałem się kupując antenę i ustawiając ją dobrze na Hotbirda. Sygnał mam ok 80% jakość 100%. Wyszukał mi ponad 1000 kanałów w tym te zakodowane z CP i NC+.
Po zakupie modułu CAM do aktywacji potrzebne jest ustawienie kanału np Polsat Sport News lub TV6 lub kilka innych. Po przejrzeniu okazało się, że tych kanałów mi nie znalazł. Po telefonie na infolinię, miła Pani poinformowała mnie że muszę mieć ustawioną antenę na transponder 12284H.
Przełączyłem w ustawieniach TV na ten transponder i pokazało się 0%/0%. Zacząłem delikatnie przestawiać antenę ale nic się nie poprawiało.
Wie ktoś może co jest nie tak?

pozdr
Marcin
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Spróbuj ustawić kanał ; dla abonenta; a jak możesz to zadzwoń jeszcze raz niech prześlą jeszcze raz uprawnienia. Jeżeli masz 100% to nie ; kombinuj; z anteną
 

Krk

New member
Ok, tylko powiedziano mi, że uprawnienia mogą przesłać jak TV będzie włączony na jednym z kanałów a one wszystkie są właśnie na tym transponderze. Po wyszukiwaniu mam mase zakodowanych kanałów CP ale tych które podają jako do pobrania uprawnień nie mam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba prawidłowo ustawić antenę ,najlepiej miernik sygnału by się przydał . Obróć konwerter o kilkanaście milimetrów w uchwycie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara)
 

Krk

New member
Trzeba prawidłowo ustawić antenę ,najlepiej miernik sygnału by się przydał . Obróć konwerter o kilkanaście milimetrów w uchwycie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara)

Wszędzie widziałem, że przeciwnie do ruchu wskazówek zegara - patrząc od konwertera na talerz.

Sprawdzę po południu Wasze sugestie. W szczególności czy widać inne transpondery na polaryzacji poziomej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem patrząc się z tej strony wychodzi przeciwnie
Jeszcze jedna sprawa - w przypadku zamówienia online uprawnienia puszczą Ci dopiero jak umowa dotrze do Polsatu
 
Do góry