brak niektórych programów dvb-t

razorhd

New member
Witam,

dzisiaj kończy mi się umowa z kablówką więc zdecydowałem się na przejście na naziemną cyfrową. Kupiłem tuner Ferguson Ariva T65 i podłaczyłem go do kabla. Na pierwszy rzut oka wszystko było OK ale po chwili zorientowałem się że mam 14 kanałów. Brakuje mi TVP1HD, TVP2HD, Polo, PULS2, ATM i T-TV.
Jest szansa ustawić to ręcznie? A może wina leży po stronie anteny? Mieszkam w małym bloczku i mamy komplet anten na dachu ale samodzielnie tam nie wejdę sprawdzić.
Wina TV to raczej nie będzie, mam paroletniego Sharpa lc-26p55e, a moi rodzice 40km od Poznania odbierają wszystko na chińskim tunerku na starym TV crt.
Czy może się coś gryzie z kablówką? Na razie jeszcze mi działa i nie wiem kiedy ją wyłączą.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie jest to wina ani telewizora ani tunera dvb-t ,tak nawiasem mówiąc tuner który kupiłeś bardzo dobrze nadaje się do naziemnej telewizji cyfrowej .Możesz spróbować ręcznie wyszukać brakujących stacji ale podejrzewam że gdyby były dostępne tuner sam by sobie je znalazł .Na początek zrób tak wejdź na stronę Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce ,w prawym dolnym rogu na mapie cyfrowy zasięg sprawdź ile muxów możesz odbierać ,jeżeli będzie to komplet programów wina leży po stronie instalacji antenowej
 

razorhd

New member
Sprawdzałem już i powinienem mieć 3 muxy. Poczekam aż mi wyłączą kablówkę i będę musiał na pewno interwniować u operatora żeby mi spowrotem przełączyli antenę, bo sami na pewno nie przyjdą znając rzeczywistość.
 

remik84

New member
razorhd, to jeszcze musisz sprawdzić z jaką mocą nadawany jest trzeci mux, którego nie odbierasz. Np. w Szczecinie, dwa nadają mocą 100kw, a jeden 10kW i wtedy robią się takie "jajca" ;)
 
Do góry