Brak HDMI we wzmacniaczu. Jak to ominac?

focus_

New member
Witam.
Chcialbym obejrzec film w 5.1, ktory mam na dysku laptopa. No i tu pojawia sie maly problem. Laptop ma HDMI, LCD tez, wzmacniacz juz niestety nie. Jak polaczyc te urzadzenia, zeby uzyskac dzwiek 5.1?
Z gory dzieki za pomoc!
 

pkomp

New member
a wyjście słuchawkowe w laptopie ma mozliwośc przełączenia w tryb spdif?sporo ma więc sprawdź

albo puśc dźwiek po hdmi do lcd a z tv wyjdź optykiem do wzmacniacza jesli posiada takie wejście - oczywiście tylko dolby digital(z lapka po spdif miałbyś i dts)
 

lisq1

New member
Witam, podepnę się do tego wątku z moim pytaniem bo podobne jest a nie chcę tworzyć nowego tematu.
Mam amplituner z jednym złączem optycznym. Czy jeśli wyślę dźwięk z 3 urządzeń przez hdmi do tv a tv podepnę do ampli kablem optycznym, to sygnał ampli dostanie oryginalny? Znaczy czy dostanie i DD i DTS itp do zdekodowania?
 

pkomp

New member
tylko DD z tv - może kilka modeli na rynku potrafi wyslać DTS ale z tych obecnych u nas chyba żaden

mozesz tez zastosowac taki głupkowaty patent jak rozdzielacz sygnału optycznego - 3 wejścia jedno wyjście(czy na odwrót - nie robi to żadnej różnicy) o ile wszystkie 3 urządzenia posiadaja toslink
tyle że przestawiasz ręcznie
 

lisq1

New member
Kurczę, ręcznie to odpada. Mam do podpięty optykiem xtreamer, coaxialem dvd. Natomiast kupuję tuner HD tv na kartę i tam jest jedynie euro lub optyk. Zostawię w takim razie xtreamera po optyku bo tam filmy oglądam, a tuner to wiadomości i takie tam głupoty telewizyjne czyli w sumie nic ważnego. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 
Do góry