Brak HD od xboxa w Philipsie 32"

vagner

New member
Witam, mam od niedawna xboxa 360, Premium, ze standardowym kablem component HD/AV , gdy w kablu przełanczam przejściówke na hd to nie ma obrazu. Kable ma 6 wtyk a mój telewizor tylko 3 chinch, EURO-SCAT, i dvi-d.
Nie wiem co podłanczam nie tak, telewizor posiada HD-ready, ale zamiast miec 6 wtyk z czego 3 wtyki typu chinch (czerwony,zielony,niebieski) które niby dają ten HD, mam tylko 3(czerwony,biały,żółty)

Telewizor:
http://www.telekom.com.pl/philips/rtv/philips_opisy_tv/32PF5320.htm

Mimo iż w opisie pisze że odbiornik ma vga, to ja go nie mam, a sprzęt, na bank ten sam.:hmm: może są jakieś przejściówki, o których nie wiem, albo hd do telewizora po przez dvd, albo inny sprzęt odbierać, nie wiem, bardzo was prosze o pomoc, nie po to inwestowałem w ten telewizor żeby grać na nim w SD, a taki obraz na takim telewizorze, wygląda gorzej niż w staych odbiornikach:(

P.S jakby co to moge strzelić pare fotek okablowania, czy sprzętu, ale wydaje mi się że w opisie jest wszystko jasne..
 
Ostatnia edycja:

Booze

New member
NIestety w tym przypadku pozostaje Ci podłączyć do wejścia SCART, gdyż Twój telewizor nie posiada wejścia Component ( niebieski, zielony, czerwony+ czerwony i biały-[powinne byc w jednej linii-przeważnie]).
 

vagner

New member
I co? będe musiał grać w SD? troche to głupie...

Dopiero teraz w padłem na pomysł żeby żeby kupić kable VGA, i do niego przejściówke na dvi ale nie mam pewności, czy to podziała. :hmm:

Z tego co czytałem w instrukcji od mojego philipsa, to właśnie tą metodą będe miał obraz HD od xboxa, ale są wątpliwości. Skoro pisali w niej że telewizor ma vga, a nie ma, to możliwe że reszta też bzdety:???:
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
720p lub 1080i - właściwie to bez różnicy.. :p
zrób tak, jak napisałeś: dvi to właśnie vga (dziwne, że przejściówki ci w komplecie nie dali, ale to chyba w ogóle jakiś pokrojony model..) - kupując przejściówkę z dvi na vga i kabel vga do xboxa, uzyskasz najlepszy możliwy na tym tv obraz.. pamiętaj, żeby w opcjach X-a ustawić sobie rozdzielczości ;)
 
Do góry