Brak dźwięku

Tubita

New member
Witam,

Kupiłem amplituner Harman Kardon AVR 151 + zestaw głośników HKTS 5.
Po podłączeniu do TV Samsung UE40F6770SS przez kabel HDMI (w AVR151 port HDMI OUT ARC a w TV port HDMI IN 2 ARC) i po włączeniu TV kino domowe "nie działa". Po przełączeniu na radio wszystko pięknie gra.
Przełączałem źródła i w TV i na amplitunerze i nic się nie dzieje.

Zapewne to wina moja lub kabla, którym są połączone oba urządzenia.

Prosiłbym Was o pomoc, co zrobić aby to uruchomić.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
 

Tubita

New member
Wejście w TV
2agkf87.jpg

Wejście w AVR 151
359bw9h.jpg


Model TV
30mlv8x.jpg
 

Tubita

New member
Nie, nie zrobiłem tego, zapomniałem o tej funkcji. Jak wrócę z pracy to to zrobię i zdam relacje. Dziękuję Wiesiek19 :)
 

Tubita

New member
Niestety ta opcja jest włączona. Nie wyszukuje sprzętu. Jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobic ?
 
Ostatnia edycja:

Tubita

New member
Może to głupio zabrzmi, ale nie potrafię wejść w menu. Po naciśnięciu na pilocie MENU nie dzieje sie nic. Przełączam na hdmi2 pokazuje sie zródło z amplitunera np. Radio, usb, ale nie mogę wejść na tym ekranie w menu. Jestem kompletnie zielony.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Może to głupio zabrzmi, ale nie potrafię wejść w menu. Po naciśnięciu na pilocie MENU nie dzieje sie nic. Przełączam na hdmi2 pokazuje sie zródło z amplitunera np. Radio, usb, ale nie mogę wejść na tym ekranie w menu. Jestem kompletnie zielony.

tak zgadza się też tak mam. jak chce menu ekranowe to wybieram w tv hdmi 1 tam gdzie mam podpięty odtwarzacz blu-ray i wszystko działa.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
tak zgadza się też tak mam. jak chce menu ekranowe to wybieram w tv hdmi 1 tam gdzie mam podpięty odtwarzacz blu-ray i wszystko działa.

Chory tv czy chory harman ? Miałem avr-171 i też były dziwne z nim problemy. Wymieniłem szbko na Denona i zero kłopotów. Uffffff
 

Tubita

New member
No powiem Ci Wiesiek tak, nie spodziewałem się, że będzie z tym tyle problemów :) Poczytałem na necie, że może nie działać wyświetlanie MENU przez HDMI, tylko przez s-video chinch. Jutro to posprawdzam i dam znać czy już działa czy dalej walczy z nami :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Miałem 156 i 360 i tak jest chyba w każdym. Mi to akurat nie przeszkadza na początku ustawiłem sobie wszystko na ekranie a teraz korzystam z podstawowych korekt czy ustawień i wystarczy do nic wyświetlacz avr'a
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No powiem Ci Wiesiek tak, nie spodziewałem się, że będzie z tym tyle problemów :) Poczytałem na necie, że może nie działać wyświetlanie MENU przez HDMI, tylko przez s-video chinch. Jutro to posprawdzam i dam znać czy już działa czy dalej walczy z nami :)

U mnie menu było na tym hdmi gdzie był podpięty, więc to całkiem dziwne, że menu brak.
 

Tubita

New member
Jest taki ekran na TV, ale jak naciskam MENU w pilocie, to nic się nie dzieje.
2e3u55h.jpg

Jak znajdę s-video chinch to go podepnę, tylko czy to cokolwiek zmieni?


Borixon, mnie nie będzie przeszkadzać brak MENU, do czasu jak kino zacznie współpracować z moim TV oraz dyskiem z filmami, który jest podpięty do TV :p
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A czy koledzy przestawiacie ampli w tryb AVR ? Przycisk AVR i potem MENU. Oczywiście tv jest przełączony na HDMI2.
 

Tubita

New member
Wiesiu, nie potrafię tego przestawić. Nie mam pojęcia gdzie się to ustawia. Wkleję Wam zdjęcia całego sprzętu, może coś poradzicie.

PILOTY OD HARMANA I SAMSUNGA
34qv0v4.jpg


AMPLITUNER
zybn9i.jpg

2cqmagh.jpg

33o4rcy.jpg


TV
2q31zph.jpg
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Słuchaj sprawa jest banalna i nie wiem gdzie jest problem.
Jeżeli kabel hdmi jest ok i cała reszta sprzętu też to po podłączeniu w ampli i tv na hdmi z arc, menu harmana powinno być bez łaski.
Przestaw w tv źródło na hdmi2, w ampli z pilota naciśnij przycusj AVR i potem MENU.
No nie uwerzę, że nadal nie masz menu harmana na tv.
 
Do góry