Brak dźwięku w LCD przez HDMI z komputera

eSTeeR

New member
Witajcie.
Wiem, że temat był wałkowany setki razy, ale przeszukałem masę wątków, próbowałem na wiele sposobów i nic. Problem wygląda tak, podłączyłem LCD sony kdl32ex500 przewodem HDMI do karty graficznej Ati Radeon hd4670. Obraz jest (bez zastrzeżeń), ale dźwięku w telewizorze nie ma. Z tego co wiem Radeony nie potrzebują przewodu spdif. Mój system operacyjny to Windows XP sp3. W ustawieniach dźwięku nie mogę zmienić na żadne inne urządzenie prócz Relatek HD audio output (choć w liści urządzeń w zakładce sprzęt jest "ATI HDMI audio"), w ustawieniach głośników też nie ma nic związanego z HDMI. Instalowałem/aktualizowałem sterowniki i dalej nic. Bardzo proszę o pomoc (bez objerzdżania mnie)
 
D

Deleted member 141725

Guest
W zeszłym roku miałem tą kartę i TV podłączony przez HDMI i dźwięk był bez problemu (różnica w systemie bo miałem Win7 - ale XP powinien dać radę). Jedyne co to trzeba przestawić w Panel/Sterowania/Dźwięk/Odtwarzanie na HDMI audio - to jednak widoczne jest tylko i wyłącznie wtedy kiedy masz przełączone na TV (obraz musi być na TV)
 

tomekb19

Member
Zobacz czy masz taki sterownik zainstalowany:
81_1251537799.png

Jeśli sterownik jest zainstalowany to po wpięciu hdmi do karty graficznej tutaj powinna się pojawić nazwa karty graf.:
96_1251537804.png
 

eSTeeR

New member
No i właśnie w tym problem, sterowniki są (dokładnie tak jak na SS), ale karty dźwiękowej nie ma, jest tylko domyślna.
 

eSTeeR

New member
A teraz coś nowego. Po przełączałem gniazda HDMI w telewizorze, co prawda nic to nie dało, ale pojawiła mi się nowa karta dźwiękowa "Relatek HDA HDMI out" ale dalej brak dźwięku.
 

eSTeeR

New member
Nie wiem jak to zrobiłem, ale mam dźwięk, przełożyłem znowu do innego gniazdka i udało się, zadziałało jest dźwięk. Musiał mi coś komputer nie załapać bo teraz to na wszystkich 4 gniazdach mam dźwięk. Dzięki panowie za pomoc :)
 
Do góry