Brak dźwięku po optyku i/lub coaxialu - avr 255 + dvd 39

hdprot

New member
Tak jak w tytule nie mogę uzyskać dźwięku po optyku i/lub coaxialu między avr 255 i dvd 39 :(. Po hdmi jest O.K. Mam nadzieję, że jest to tylko moja nieumiejętność w ustawieniu czegoś tam. Tych z rodziny hk i nie tylko proszę o pomoc.
 

wavman

New member
Miałem ten sam problem... okazało się, że w zakładce audio trzeba wyłączyć podawanie dźwięku przez HDMI (HDMI Audio Out - Off). W instrukcji oczywiście ani słowa na ten temat... ;)
 

hdprot

New member
wavman napisał:
Miałem ten sam problem... okazało się, że w zakładce audio trzeba wyłączyć podawanie dźwięku przez HDMI (HDMI Audio Out - Off). W instrukcji oczywiście ani słowa na ten temat... ;)

Dzięki za podpowiedź - to działa tylko że ...... No właśnie. Po hdmi jest O.K. natomiast po optyku lub coxialu nie zachowanej płynności dźwięku :(. Dźwięk płynie jakby falami. Czekam na sugestie co z tym fantem zrobić.
 

chrzancio

New member
Dzięki za podpowiedź - to działa tylko że ...... No właśnie. Po hdmi jest O.K. natomiast po optyku lub coxialu nie zachowanej płynności dźwięku :(. Dźwięk płynie jakby falami. Czekam na sugestie co z tym fantem zrobić.

Witam!
Przepraszam za wtrącenie w temat bo akurat u mnie dzwięk po "optyku" jest ok, ale nie mogę sprawić by ampli (AVR155) korzystał z toru audio kabla hdmi - konkretnie mam podłączony laptop po hdmi do amplitunera i na jego wyjściu na telewizor jest dzwięk natomiast amplituner w rzaden sposób nie "przenosi" go na głośniki. Nie mogę dojść jak to uruchomić - o ile jest to wogóle możliwe. Czyżby HDMI w AVR'ze był najzwyklejszym selektorem wejść?
 
Do góry