brak dźwięku po HDMI

pinio1

New member
Szukałem odpowiedzi na ten temat na forum dość długo, ale albo kiepsko szukam albo nikt nie miał takiego problemu:
podłączam JVC 37S60 do kina LG LH T 760 IA po HDMI i wszystko jest super oprócz tego że:

1) nie mam dźwięku po HDMI z TV do amplitunera (podłączyłem więc dźwięk tymczasowo przez euro). Czy to że kino ma HDMI OUT to coś może oznaczać, że np. transmisja idzie tylko w jedną stronę? Próbowałem wszystkiego i nie wiem jak puścić dźwięk po HDMI w tę stronę (oczywiście w drugą stronę, tzn. z DVD do TV z dźwiękiem nie ma problemu)

dodatkowo drugi problem:

2) przy włączaniu w kinie domowym opcji DVD, TV przełącza się automatycznie na odbiór z EURO (bo jest cały czas podłączone żebym miał dźwięk w kinie). Jeśli EURO jest odłączone, to TV w ogóle się nie przełącza. A czy jest możliwość aby TV automatycznie się przełączył na kanał HDMI?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Może to zabrzmi strasznie mentorsko, ale czy dobrze przeczytałeś instrukcje ?
ad1. jeśli amp ma hdmi z napisem "out" to jak Ty chesz z tego "otworu" zrobić "in" ? Się nie da.
ad2. Nie wiem. Może tak w instrukcji cos jest ?
 

p00h

Member
1) HDMI jest jednokierunkowe, nie da się. Już nie mówiąc o tym, że telewizory raczej nie posiadają HDMI-out wogóle.
2) Możliwość to jest, ale większość TV tego nie robi.
3) (bonus) jak chcesz, żeby TV ci się nie przełączał na euro, to albo podłącz dźwięk przez audio-out (jak TV ma takie złącze) albo kup kabelek Euro->Composite (jednokierunkowy) i podłącz to do ampli.
TV przełącza się na EURO bo podłączyłeś dwukierunkowy kabel i po włączeniu DVD na wejściu TV pojawia się jakiś sygnał. Jak kabel będzie jednokierunkowy, problemu nie będzie.
 

allabahal

New member
p00h napisał:
1) HDMI jest jednokierunkowe, nie da się. Już nie mówiąc o tym, że telewizory raczej nie posiadają HDMI-out wogóle.
2) Możliwość to jest, ale większość TV tego nie robi.
3) (bonus) jak chcesz, żeby TV ci się nie przełączał na euro, to albo podłącz dźwięk przez audio-out (jak TV ma takie złącze) albo kup kabelek Euro->Composite (jednokierunkowy) i podłącz to do ampli.
TV przełącza się na EURO bo podłączyłeś dwukierunkowy kabel i po włączeniu DVD na wejściu TV pojawia się jakiś sygnał. Jak kabel będzie jednokierunkowy, problemu nie będzie.

Nie jakiś sygnał, ale sygnał przełączający, znajdujacy się na nóżce nr 8 w Euro. Odcięcie tego kabelka niweluje problem. Odnośnie przełączania TV na złącze HDMI to producenci dali .... i nie ma takiej możliwości.
 

p00h

Member
allabahal napisał:
Nie jakiś sygnał, ale sygnał przełączający, znajdujacy się na nóżce nr 8 w Euro. Odcięcie tego kabelka niweluje problem. Odnośnie przełączania TV na złącze HDMI to producenci dali .... i nie ma takiej możliwości.

To miałem na myśli, 'jakiś sygnał' odnosiło się ogólnie do danych płynących po kablu. HDMI natomiast jest kablem cyfrowym i stwierdzenie podłączenia urządzenia nie wymaga dodatkowego sygnału, więc _możliwość_ jest (ale nie ma takiego wymogu w standardzie).

Niektórzy producenci nadbudowują sobie jakieś bajery nad HDMI umożliwiające lepszą komunikację DVD-TV (na przykład Panasonic seria Viera rozmawia z odtwarzaczami serii Diga) i pewnie skończy się tak, że auto-detekcja będzie, ale tylko używając produktów jednej firmy.
 
Do góry