Brak dzwięku DD ora DP2

gary1985

New member
Witam.Od niedawna posiadam amplituner denon 1611 oraz głośniki jbl scs 178.Podłączone to mam do komputera przez hdmi.Problem polega na tym że nie mogę uzyskac dzwieku w dolby digital lub dolby pl2.Na kompie w ac3 mam ustawione dd oraz dpl2.Amplituner przy zmianie wykrywa tylko źródło 5.1 bez dd i dts.Czyli mam zwykłe 5.1.Film puszczany to: John.Rambo.2008.1080p.BluRay.DVD9.DTS.DL.x264.dxva.HDC.
Inny buray tez maja tylko zwykły dźwięk 5.1

Filmy odtwarzam przez kmplayer próbowałem rownież przez mp classic.

Ma ktoś jakieś rady co można by zrobić żeby puściło po dolby digital oraz pro logic?

Dodam że w ps3 działa wszystko dobrze czyli mam dzwięk pl2.
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Nie ma takiego formatu jak dolby pl2. To jest dekoder dźwięku stereofonicznego do wielokanałowego. W kodekach musisz ustawić na passthru, a teraz masz ustawione na dekodowanie do wielokanałowego PCM. DTS to też zwykłe 5.1, zresztą o niezwykłych formatach nie słyszałem :)

"Dodam że w ps3 działa wszystko dobrze czyli mam dzwięk pl2" - to na pewno nie masz dobrze ustawionego amplitunera bo dekoduje ci formaty DTS, DD do PLII.
 
Ostatnia edycja:

gary1985

New member
No właśnie teraz to już wogole nawet nie mam pl2.Amplituner wyświetla mi zwykłe Multi in.
Posiadam konsole ps3 slim.W ustawieniach video ustawiłem na bisteram.W ustawieniach dźwięku jako źródło dałem hdmi i dalej nie działa dts.
W amplitunerze jak ustawie dts to wogole nie mam dźwięku.Mam ustawione ampli surround na on.Według instrukcji mam wszystko ustawione a dts dalej nie mam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry