br nie dla filmo / audiofila

gitarra

New member
Do tej pory filmy oglądałem z pena usb podłączonego bezpośrednio do tv sony 40ex500, lecz "fochliwość" tego połączenia wygrała z moją cierpliwością.
Znudziło mi się szukanie / konwertowanie na jedyny słuszny format, no i niestety brak mkv i fat32 to też wada nie do przeskoczenia... Tak więc decyzja o zakupie br, chyba jedyna słuszna w tym przypadku.
Dodam jeszcze, że do tej pory nie odkryłem u siebie żadnych niepokojących oznak filmo czy audiofilstwa i jeśli chodzi o jakość to wszystko w 720p jest dla mnie do przyjęcia. Nie posiadam też żadnego amplitunera czy innego wzmacniacza i głośników, ale za jakiś czas kupię głośniki stereo i ampli. Ale skupmy się na temacie z dnia dzisiejszego:

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o br, więc zwracam się do Was z pytaniem: co kupić? W oko wpadły mi: Pioneer BDP-333 i BDP-330 lub Sony BDP-S370 i BDP-S280.

Dodam jeszcze, że 3d mnie nie interesuje i nie widzę sensu za to dopłacać, fajnie by było obsługiwać tv i br jednym pilotem, zdaje się że sony umożliwia coś takiego. Budżet: max 600zł.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Do mkv to raczej Samsung BD D550 lub LG BD 660/670

O ile w ogóle nie lepszy porządny HD Player ? Będziesz kupował/wypożyczał filmy BD ?
 

gitarra

New member
Dzięki za odpowiedź, ale czemu polecasz br z 3d? nie trawię 3d i pisałem że nie chcę za to dopłacać.
Możesz umotywować swoje propozycje? Z tego co czytałem to LG BD 670 ma problemy z dużymi mkv i jest "wolny", a samsung wypada dobrze, ale z tv samsunga, a ja mam sony. Zaletą wymienionych przez Ciebie modeli jest dobra współpraca z hdd, to ważne przy mkv, ale moje propozycje też to potrafią - chyba?

Apropo hdd to może są jakieś br z usb3, w tej cenie?

Napisz czemu uważasz, że Twoje propozycje są lepsze od Pioneer BDP-333 i BDP-330 lub Sony BDP-S370 i BDP-S280. Nie znam się na tym i właśnie dlatego chciałbym poznać motywy Twojego wyboru. Jeśli faktycznie jest w czymś lepiej to przeboleję to 3d, w końcu nikt mi tego nie będzie na siłę włączał:) a zakładam że można to wyłączyć, prawda?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;>

Twoje propozycje to dobre odtwarzacze ale nie specjalnie nadają się do MKV.

3D to dodatkowa funkcja, w niczym nie przeszkadza ;>
 

gitarra

New member
:) Ja nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, ale Ty nie odpowiedziałeś na moje mnóstwo pytań najpierw! :)

Dobra to jednak ja zacznę: będę kupował, a właściwie to już mam, filmy na br.

Teraz Ty: co to znaczy "niespecjalnie nadają się do mkv" - spróbuj się rozwinąć trochę i napisz co miałeś na myśli, chociaż jakieś jedno porównanie na poparcie tej Twojej tezy.
 

prodigy

New member
:) Ja nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, ale Ty nie odpowiedziałeś na moje mnóstwo pytań najpierw! :)

Dobra to jednak ja zacznę: będę kupował, a właściwie to już mam, filmy na br.

Teraz Ty: co to znaczy "niespecjalnie nadają się do mkv" - spróbuj się rozwinąć trochę i napisz co miałeś na myśli, chociaż jakieś jedno porównanie na poparcie tej Twojej tezy.

Nikt nie ma obowiązku odpowiadania na twoje pytania. Kolega próbuje Ci pomóc więc potrzebuje troszkę więcej informacji.

Lepiej kupić jak kolega napisał jakieś HD Player, który odtworzy Ci wszystko bez żadnych problemów. W dziale "sprzęt" jest opisanych bardzo dużo takich sprzętów. W tej cenie musiałbyś trochę kombinować, żeby miało również BR ale powinno się udać (z tego co pamiętam komuś się udało).
 

gitarra

New member
Nie cytujemy posta pod postem, to raz.

Troszkę dystansu do siebie nie zaszkodzi prodigy, nie zauważyłeś :) :) w jakie wziąłem pierwsze zdanie? To dwa.

A trzy, to może tak skupmy się na br, a nie na nabijaniu postów...

Cztery, jak coś piszę to potrafię wyjaśnić czemu to napisałem, a "niespecjalnie nadają się do mkv" bagiennika jest co najmniej "tajemnicze", może jednak mi to wyjaśni...

Pięć, w punktach co by było łatwiej ze zrozumieniem czytać.
 
Do góry