blu ray - podlaczenie glosnikow

swirek69

New member
Witam, dzis kupilem sobie tv sony 40ex700 i odtwarzacz sony blu ray BDP-S370.

Mam problem poniewaz chce jeszce kupic jakies glosniki 5.1 ( nie drogie takie do 500 zl) i nie wiem jak je podlaczyc, czy podlaczenie bezposrednio bo blu raya da dobry efekt czy podlaczyc je do tv??

Oczywiscie chce kupic te glosniki same 5.1 bez zadnych wzmacniaczy.
Prosze mi podpowiedziec co zrobic zeby ten efekt byl jak najlepszy ewentualnie podpowiedziec co jeszce kupic. Pozdrawiam
 

swirek69

New member
Jakbym wiedzial to bym nie pytal, myslalem ze po podlaczeniu do blu ray bedzie dobrze.

Czyli musze kupic .. co ?
A najlepiej jakis wzmacniacz z glosnikami polecacie??
A jesli juz bym mial wzmacniacz to jak go podlaczyc z blu ray czy tv??

Jestem kompletnie zielony w tym dlatego pisze i prosze o odpowiedz
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Aby wykorzystać swój sprzęt musisz kupić amplituner ( wzmacniacz) systemu 5.1 najlepiej z dekoderami HD. Głośniki podłączasz do amplitunera, BD do amplitunera a z amplitunera do TV. Jaką kwotą dysponujesz?
 

swirek69

New member
Nie wiem czy to jest istotne ale bede mial do tego jeszcze turbodekoder hd z telewizji n bo mam zamiar ja wlasnie zamowic,

interesuje mnie w miare tani sprzet poniewaz nie jestem fanatykiem jakis niewiadomo jakich "basow" chce poprostu aby dzwiek byl w miare dobry i w miare tani.

Czyli podlacze glosniki do wzmacniacza, bd do wzacniacza a wzmacniacz do tv? A co z dekoderem N-ki ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam

swirek69

New member
W sumie wykosztowalem sie juz na tv i ten BD, cena jaka mnie interesuje to jak najtanszy sprzet poniewaz nie dysponuje teraz kasą a jednak musze kupic....


Znalazlem na allegro amplituner za 190 zl (linku nie moge wkleic)

i myslalem glosniki tak do ok 200/300 zl
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
swirek69 --> za te pieniądze nic konkretnego nie kupisz. Jak napisał marciniozo amplituner z audio HD i jakiś zestaw głośników 5.1 , ale nie za 200/300 zł. Źle zabrałeś się do zakupów. Najpierw trzeba było zaczerpnąć nieco wiedzy, a potem kupować, nie odwrotnie. Szczęścia życzę.
 

swirek69

New member
Ej a sluchajcie powiedzcie mi czy nie wyszlo by mi taniej gdybym kupil zestaw kina LG HT303PD ??

Jesli jest taka opcja to podpowiedzcie mi bo cos musze wymyslic najtansza opcja
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisał gatar trochę źle się wziąłeś za te zakupy...
To kino o którym piszesz na wiele Ci się nie przyda bo nic do niego nie podłączysz!
Podpowiem Ci tak poszukaj na allegro amplituner z dekoderami Dolby Digital i DTS i z wejściami cyfrowymi audio tak aby podłączyć BD i inne urządzenia. Do tego poszukaj głośniki - stereo na początek. Później jak uzbierasz pieniądze dokupisz pozostałe głośniki....Ale i tak 300zł na takie zakupy to będzie zdecydowanie za mało!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety tak to w życiu bywa - człowiek uczy się na błędach!
Ale nie ma co się załamywać. To kino o któym piszesz to jest jakieś rozwiązanie. Posiada cyfrowe wejście audio - jeżeli Twój odtwarzacz Blu-Ray ma takie wyjście to możesz tak podłączyć i będzie grało. Obraz podłącz wtedy bezpośrednio do TV przewodem HDMI. Ale już więcej urządzeń do tego kina nie podłączysz - brak wejść cyfrowych....
Powodzenia
 

swirek69

New member
Czyli cyfre N gdzie podlaczyc?? Jeszcze tylko prosilbym o ta odpowiedz i juz bedzie wszystko dobrze, i bede musial zdecydowac sie na to "kino domowe"

tylko jeszcze z ta N-ka nie wiem jak rozwiazac problem? Czy ten turbodekoder hd moge osobono do tv podalczyc i bedzie wszystko ok ? dziwęk bedzie szedl przez te kino ? Jesli bede ogladac normalne programy w n-ce ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No nie da rady!
Takie "kina domowe" mają tylko jedno wejście audio cyfrowe- o ile w ogóle mają- o wejściach HDMI zapomnij.....także tu będzie problem. Tuner nki możesz podłączyć po HDMI do TV ( zakładam, że ma kilka wejść HDMI), ale z dźwiękiem będzie gorzej...będzie tylko w TV.
Dlatego przydałby Ci się amplituner, który miałby kilka wejść cyfrowych. Poszukaj na allegro za 300-400zł spokojnie powinieneś coś znaleźć.

No chyba, że to kino ma jeszcze wejście audio stereo - to znaczy zwykłe cinche- wtedy mógłbyś podłączyć tuner nki ( chyba ma wyjście dźwięku stereo po chinch?) i miałbyś dźwięk poprze kino, ale tylko stereo.
Pozdrawiam
 

swirek69

New member
A moglbys mi powiedziec jeszce bo zanim kupie ten amplituner to chce dozbierac troche kasy, a teraz rodzi sie jeszcze pytanie jak mam ten BD i turbodekoder N-ki jak to musze to jakos ze soba polaczyc czy dwa te sprzety przez hdmi do tv?
 

swirek69

New member
A sluchaj jeszcze jedno pytanie ?

bo zastanawiam sie czy nie lepiej by bylo podlaczyc N-ke do BD i z BD wyjsc jednym hdmi do tv?? Bedzie to mialo sens?
 

swirek69

New member
Tak mam, dlatego pomyslalem ze BD podlacze do N-ki i z N wyjde hdmi do tv? Bedzie to lepsze rozwiazanie?? Tylko nie wiem czy w N-ce beda dwa wyjscia hdmi ? zeby jedno podlaczyc a drugim wyjsc.... hmm
 
Do góry