Blu-Ray Panasonica - który otwarzacz wybrać?

ensai

New member
Witam.
Chciałbym kupić odtwarzacz blu-ray, ale nie wiem jaki. Bardzo proszę o pomoc.
Od lat kilku jestem posiadaczem kina domowego Panasonic, konkretnie tego modelu w w w.megamedia.pl/zestaw-kina-domowego-panasonic-sc-ht845e.ph (skreślić spacje pomiędzy www)
Jakość dźwieku w filmch/koncertach/płytach cd w pełnii mnie zadowala, więc głośniki zostają, potrzebuje tylko nowego odtwarzacza blu-ray, który zapewni mi tą samą jakość dźwieku (albo lepszą) + filmy hd. Z wiadomych względów chciałbym, aby odtwarzacz był Panasonica.
W sklepach internetowych do wyboru są modele od DMP-BD10 do DMP-BD80. Cena od 400 do prawie 1200zł. Czym te modele się różnią? Co strace kupując najtańszy model? 1000zł to dla mnie kwota nie do przeskoczenia, wolałbym chyba kupić PlayStation 3, ale też nie jestem pewien czy takie PS3 ma wszystko to, co prawdziwy odtwarzacz blu-ray? Co wybrać aby nie zbankurotwać, ale być zadowolonym? Zależy mi na jak najlepszym obrazie i dźwięku. Na tą chwile posiadam LCD Samsunga 27, jestem z niego bardzo zadowolony, ale pewnie w przyszłości będę chciał coś większego (myślę, że max 37-40). Odtwarzacz będzie wykorzystywany przede wszystkim do oglądanie filmów. Kolekcjonuje dvd, mam ok 150 filmów, do niektórych często wracam i oglądam jeszcze raz, więc na pewno nie zrezygnuje z filmów na zwykłym DVD. Zbieram również koncerty dvd, MUSE lub Green Day (Bullet in a Bible) katuje praktycznie non stop. Płyt CD raczej nie słucham, radia też nie, wszelakie Divix, mp3 itp są mi zupełnie zbędne (kiepska jakość). Co wobec takich oczekiwań i średniego budżetu kupić? Jaki model?
Aha, przez obecny odtwarzacz mam puszczony dźwięk z telewizora i chciałbym, aby tak zostało.

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)
 

makaveli2099

New member
Witam.
Z tego co widzę to kolega ma zintegrowany system kina domowego.
Tzn. Odtwarzacz ma wbudowany amplituner, i ciężko będzie dostać taki odtwarzacz bluray.

Są dwa wyjście z tej sytuacji:
1. Kupić odtwarzacz bluray i podłączyć do "starego" sprzętu, niestety trzeba zapomnieć o dźwięku w formatach HD (chyba że stary sprzęt jest wyposażony w analogowe wyjścia 5.1 wtedy kupujesz panasa bd-80)
2. Zakupić Podobny zestaw z odtwarzaczem bluray, niestety koszt takiego zestawu przekroczy 1000pln na 100% (PANASONIC SC-BT-205EP-K)
Pozdrawiam.
 

adam6150

New member
Mam dokladnie ten sam TV i dlatego proponuje Ci LG 370.Bedziesz mógl tak jak ja "odbudować" całą swoją kolekcje DVD na plikach mkv których panas nie odczyta. Pliki mkv są wierna kopia Blu-raya i dlatego warto. Jakość obrazu i dzwięku jest rewelacyjna nie do zauwazenia na TV o wielkośći 27 cali. Płyty Blu-ray jeszcze drogie, więc mozna troche zaoszczędzić.
Sprawdz czy masz z tyłu wejście do dzwięku 5.1 (optical lub coaxal).Lg ma oba wyjścia więc nie ma problemu.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Zapomnieliście napisać, że takie "zaoszczędzanie" to zwyczajna KRADZIEŻ.

Do autora - ja bym kupił DMP-BD60 i ewentualnie później zainwestował w nowy amplituner.
Jeśli nie potrzebujesz DivX, a zależy Ci na dobrej jakości DVD, masz jeszcze Samsunga BD-P2500 z Reonem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jestes chyba zbytnim optymista....:D
kup sobie odtwarzacz BD i porownaj jakosc oryginalu (plyta BD) z jakoscia "prawie oryginalu" (mkv) ,wrocimy wtedy do duskusji...;)
 

Kristobal

New member
radosuaf napisał:
Zapomnieliście napisać, że takie "zaoszczędzanie" to zwyczajna KRADZIEŻ.

W przypadku, jeśli ktoś posiada oryginalną płyte dvd z filmem, ściągnięcie pliku mkv nie jest kradzieżą. Nie pozbawiamy wtedy wytwórni wpływów z tytułu praw autorskich. Zresztą chyba Warner ogłosił akcje DVD2BLUE - wymiany płyt dvd na bluray za kilkudolarowa opłatą. Ale oczywiście, lepiej mieć oryginał tak czy owak - przyjemność posiadania oryginalnej płyty, dodatków, pudełka i jakości bez kompromisu, nie będąc zdanym na stopień kompresji w konkretnym pliku mkv !
 

ensai

New member
Czyli te nowe odtwarzacze blu-ray "nie pasują" do tego co mam w tej chwili? Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem... Nowe kino domowe odpada bo co zrobie z tym starym? Mógłbym sprzedać itp ale to, ogólnie rzecz ujmując, za dużo zachodu. Poza tym huczy, buczy, szyby we framugach z podniety jęczą więc nie potrzebuje nic lepszego (konsekwentnie unikam słuchania lepszego sprzętu coby uniknąć chcicy na coś z wyższej półki).
Z tego co wiem, mój obecny odtwarzacz nie ma wyjścia 5.1. Można podłączyć sygnał stereo i potem rozbić go na 5.1 (ale to nie to samo).
Zamienniki Blu-ray nie interesują mnie, lubie pełne, wysokiej jakości wydania z dodatkami.
Naprawdę żaden z odtwarzaczy blu-ray Panasonica nie będzie pasować do tego co mam teraz?
A jak jest z PS3 - to jest to samo co tradycyjny odtwarzacz Blu-Ray czy czymś się różni?

DVD2BLUE - wow, fajny pomysł! Gdyby coś takiego było w Polsce.. Zaroboliby na mnie :p
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Kristobal napisał:
radosuaf napisał:
Zapomnieliście napisać, że takie "zaoszczędzanie" to zwyczajna KRADZIEŻ.

W przypadku, jeśli ktoś posiada oryginalną płyte dvd z filmem, ściągnięcie pliku mkv nie jest kradzieżą. Nie pozbawiamy wtedy wytwórni wpływów z tytułu praw autorskich. Zresztą chyba Warner ogłosił akcje DVD2BLUE - wymiany płyt dvd na bluray za kilkudolarowa opłatą. Ale oczywiście, lepiej mieć oryginał tak czy owak - przyjemność posiadania oryginalnej płyty, dodatków, pudełka i jakości bez kompromisu, nie będąc zdanym na stopień kompresji w konkretnym pliku mkv !
Oj, chyba nie ma tak łatwo, mając DVD można sobie ściągnąć kopię DVD, Blu-ray to jednak inny produkt.

Do autora wątku - KAŻDY odtwarzacz BD będzie odgrywał dźwięk przez ampli, tylko, że nie będzie to dźwięk HD, ale pełen DTS lub DD, co i tak oznacza DUŻO lepszą jakość niż z DVD. Ja np. "z premedytacją" kupuję BD bez wyjść analogowych, bo wolę wysyłać dźwięk cyfrowo i obrabiać go w amplitunerze.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
ensai napisał:
konsekwentnie unikam słuchania lepszego sprzętu coby uniknąć chcicy na coś z wyższej półki

bardzo rozsadne podejscie ! :D
musze cie niestety zasmucic- twoim problemem jest nie tyle wybor "kombatybilnego" odtwarzacza co ograniczenia techniczne sprzetu ,ktory juz posiadasz
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
i tu mylisz sie ponownie.....:D:D:D
jakis czas temu w zwiazku z pewna dyskusja na forum,sprawdzilem "jak sie sprawa ma" . mialem mozliwosc zapodania sobie dla testu kopie 8gb , 16 gb (okolo) i oryginal fimu "i am legend" , nie ogladalem oczywiscie 3 razy tego samego filmu "od deski do deski" wystarcza fragmenty dla porownania.

tak wiec- widzialem film w mkv, natomiast nigdy nie obejrzalem filmu w mkv...:D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i dochodzi jeszcze kwestia dźwięku, gdzie w plikach mkv z pewnością nie jest to kopia dźwięku z BD. Można tam osiągnąć max DTS. W oryginalnych płytach Blu-Ray mamy DTS HD MA, lub PCM 5.1 - żyłem w nieświadomości dopóki nie zmieniłem amplitunera i nie obejrzałem filmu Helikopter w ogniu ze ścieżką PCM ....i wielu innych oczywiście też!!
( prawda mat74 :D:D:D...)

Co by nie napisać pliki mkv ( nie wchodząc w kwestie prawne) prezentują dobrą jakość, ale z pewnością nie jest to wierna kopia wydania Blu-Ray...
 
Ostatnia edycja:

ensai

New member
Ok, mam jeszcze kilka pytań.
Wybaczcie ich prymitywny poziom, ale ja się na tym zwyczajnie nie znam. Jestem jak baba która w samochodzie widzi 4 koła i lusterka do makijażu :p
Nowe kina domowego nie kupie. Może w takim razie kupie zwykły odtwarzacz DVD z wyjściem optycznym (to jest chyba to wyjście 5.1 o którym mówicie, tak?) i do tego tani (ale dobry...) odtwarzacz blu ray. Do tej pory myślałem, że ten mój odtwarzacz mogę podmienić na co żywnie mi się podoba, ale wychodzi na to, że nie. Czy np taki sprzęt h t t p://allegro.pl/item852243106_dvd_panasonic_s_97_hi_end.html (usunąć spacje pomiędzy http) będzie "kompatybilny" z tym co mam teraz?

Kolejna sprawa, jeżeli miałbym odtwarzacz z wyjściem 5.1 i do niego podłączyłbym blu-ray to czy dźwięk byłby słyszalnie lepszy od tego jaki mam z filmów dvd? (pytam z ciekawości, czy z tych głośników/zestawu można wykrzesać więcej, lepszą jakość?).

No i kwestia PlayStation 3 - czy ta konsola ma wszystko co zwykły odtwarzacz blu-ray?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Będzie lepszy niezależnie od tego, czy połączysz cyfrowo, czy analogowo...

Nie pakuj się w DVD, szkoda kasy.

PS3 jest głośne i łupie 200W, BD około 30.


Chcesz mieć dobre DVD i BD - w Samsungu BD-P2500 masz Reona i wyjścia analogowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry