Błędy w obrazie, przy włączonej w telewizorze funkcji JUST SCAN ( bez overscanu )

gresh

New member
Mam ps3 40 gb podłaczona kablem hdmi do telewizora samsung le32m87bd.
Jesli mam właczoną rozdzielczosc 720p w konsoli, a w telewizorze opcjie JUST SCAN ( czyli 1:1 )
to po lewej i prawej stronie obrazu na samych krawedziach mam białe zakłócenia, na dole i na górze ekranu znacznie mniejsze...

Czy jest to wina telewizora, konsoli, kabla?
A moze wina firmware'u w telewizorze ?

Przy opcji w telewizorze wlaczonej 16:9 - wady tej nie widać - co nie znaczy ze nie wystepuje.

prosze o rady !!
gresh@o2.pl
 

-AS-

New member
Wydaje mi się, że wina leży po stronie TV, jako że ja, u siebie, na sygnale 720 nie widzę żadnych zakłóceń. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć dokładnie co to jest i dlaczego tak się dzieje.

Faktem jest jednak, że posiadam wersję 60gb, ale nie sądzę, żeby była aż taka różnica w jakości wypuszczanej przez te dwie wersje konsoli

Dodam, że mam TV Pioneer'a.

Pozdrawiam
 

dienekes' shade

New member
Nie ma najmniejszej różnicy pomiędzy sygnałem generowanym przez wersje 60 GB i 40 GB, skąd ten ekhm, dziwny pomysł? :D Poza różnicą w wyposażeniu (HDD, porty USB itd) hardware odpowiedzialny za grafikę itp jest ten sam. Sugestia, jakoby mogła istnieć jakakolwiek różnica w sygnale może wprowadzać w błąd ;)

Pozdrawiam

Ps. Jeśli masz możliwość, sprawdź konsolę z innym TV, albo TV z inną konsolą (PS3). W ten sposób dojdziesz do źródła problemu, tzn. mam taką nadzieję i tego Koledze życzę.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
dienekes' shade napisał:
Nie ma najmniejszej różnicy pomiędzy sygnałem generowanym przez wersje 60 GB i 40 GB, skąd ten ekhm, dziwny pomysł? :D Poza różnicą w wyposażeniu (HDD, porty USB itd) hardware odpowiedzialny za grafikę itp jest ten sam. Sugestia, jakoby mogła istnieć jakakolwiek różnica w sygnale może wprowadzać w błąd ;)

Dokładnie to miałem na myśli, pisząc o dwóch różnych wersjach konsoli. Widocznie źle ująłem swój tok myślowy. Dziękuję za sprostowanie, oczywiście nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd.

Pozdrawiam
 

dienekes' shade

New member
Tak właśnie myślałem, ale zdanie Szanownego Kolegi: "nie sądzę, żeby była aż taka różnica w jakości wypuszczanej przez te dwie wersje konsoli" sugeruje, że różnica faktycznie istnieje, choć nie wiadomo, jaka ;)

Nie było mym zamiarem czepianie się, czy szukanie dziury w całym, ale z doświadczenia wiem, że fora czytane są przez różnych ludzi, i tak też, całkiem oczywista dla nas treść, może być róznie, w tym opacznie, odebrana.

Pozdrawiam, Radek
 

lbk

New member
Generalnie nie wiem dokładnie jak działa funkcja JUST SCAN i jak zachowuje się różnymi sygnałami, ale skoro matryca ma większą rozdzielczość (768 lini a nie 720) niż nadawany sygnał, to być może telewizor uzupełnia to sobie śmieciami. W trybie 16:9 jest wszystko ok, bo tv normalnie skaluje obraz.
Używaj 16:9 i nie kombinuj :)
 

gresh

New member
używać 16:9 nie będe bo róznica miedzy tym a just scan jest kolosalna,
just scan to poprostu - bez zadnych upiększaczy, skalowania, obraz bez overscanu - teoretycznie 1:1 - ale to niemozliwe bo matryca m 768 - a sygnał 720 :)


ale i tak jest lepszy...
znalazlem czlowieka ktore mial to samo co ja, w angli.
i najprawdopodobnie jest to problem z handshakingiem HDCP, trzeba wymienic firmware telewizora.

Zauważyłem również ze problem powstaje tylko podczas grania w gry na ps3 lub byciu w XMB, podczas ogladania DVD , Blu-Ray, czy filmików, nie wystepuje.
 
Do góry