Błąd "HDCP"

Beneke

New member
Witam !

Mam następujący problem : wymieniłem dzisiaj mojej Mamie dekoder cyfrowy "Vectry" na model HD 5810CD...kupiłem dobry kabel HDMI i podłączyłem do plazmy TH-42PY8PA...niestety na dzień dobry wyskoczył "błąd HDCP" i koniec.
Próbowałem wszystkich rad znalezionych w necie bez skutku...może ktoś z Was będzie wiedział czy ten telewizor jest kompatybilny z tym dekoderem ?
Czy przez component jakość obrazu będzie gorsza ?

Z góry dziękuję za pomoc:) !
 

algha

New member
Hehe. RTFM. Tu masz instrukcję do dekodera:
http://www.vectra.pl/pdf/instrukcja_obslugi_dekodera_PVR.pdf

Cytat ze strony 4:

Protokół HDCP jest standardem zabezpieczającym prawa autorskie do programów przesyłanych między
dekoderem a telewizorem poprzez złącze HDMI; w praktyce standard ten jest samodzielnie implementowany
przez producentów telewizorów i w związku z tym nie gwarantujemy, że każdy telewizor będzie
współpracować z naszymi dekoderami cyfrowymi.
UWAGA
Do wykorzystania złącza HDMI niezbędny jest telewizor zapewniający ochronę praw
autorskich nadawanych programów (HDCP). W przypadku gdy telewizor nie zapewnia
tej ochrony, nie należy używać złącza HDMI. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj – dekoder
sam poinformuje o problemach i zaproponuje zmianę sposobu podłączenia do
telewizora.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam !

Mam następujący problem : wymieniłem dzisiaj mojej Mamie dekoder cyfrowy "Vectry" na model HD 5810CD...kupiłem dobry kabel HDMI i podłączyłem do plazmy TH-42PY8PA...niestety na dzień dobry wyskoczył "błąd HDCP" i koniec.
Próbowałem wszystkich rad znalezionych w necie bez skutku...może ktoś z Was będzie wiedział czy ten telewizor jest kompatybilny z tym dekoderem ?
Najprostszym choć nietanim rozwiązaniem tego problemu jest wyposażenie się w urządzenie o nazwie nSplitter Pro. Wstawia się je pomiędzy dekoder i telewizor, a ono przejmuje na siebie negocjacje połączeń HDCP. Dodatkowo zyskujesz drugie wyjście sygnału HDMI dekodera, do którego możesz podłączyć amplituner, projektor, monitor lub telewizor w sąsiednim pokoju.

Czy przez component jakość obrazu będzie gorsza ?
Przy odpowiednio dobrej jakości kabli - nie.
 

Beneke

New member
Super...tylko dlaczego idiota:fool: w BOK poinformował mnie,żeby kupić kabel HDMI...i to najlepiej jakiś droższy...więc machnąłem taki za 200 złociszów:D...już chyba na zawsze zostaniemy krajem niekompetentnych ludzi...trudno jutro kupię komponent.

Dziękuje za pomoc.
 
Do góry