Białe plamy kurz?? po wymianie żarówki w module projektora Benq1070

Witam.
Wymieniłem po raz drugi żarówkę w module i moim oczom po uruchomieniu ukazał się taki obraz.
Proszę o jakieś sugestię co mogło się stać.
Lampę wymieniłem precyzyjniej niż za 1 razem gdzie nie było problemów a teraz takie cuda.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • att.1LRQX7YSQlAIe5tXCfa3qGt9BTqZYeP4g3LmUyB0BYU.jpg
    att.1LRQX7YSQlAIe5tXCfa3qGt9BTqZYeP4g3LmUyB0BYU.jpg
    53,4 KB · Wyś: 25
  • att.zNhpgcj_F_Kqo3bXHyH6howX-AMsWRBh1MnfmVDolbo.jpg
    att.zNhpgcj_F_Kqo3bXHyH6howX-AMsWRBh1MnfmVDolbo.jpg
    43,5 KB · Wyś: 25
sprawdziłeś czy wszystko jest czyste? możesz spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem
Myślę, że właśnie w tym może być problem...
Jak wyjąłem moduł ze starą lampą jeszcze przed wymianą żarówki z racji tego, że dbam o takie rzeczy to uznałem że przedmuchanie projektora sprężarką będzie niezłym pomysłem.
Ciśnienie nie był duże i dmuchałem z daleka, ale mimo wszystko wydaje mi się, że wdmuchałem kurz do optycznych elementów do których moje manualne umiejętności nie pozwalają mi się dostać.
Wczoraj po ósmej rano sprzęt wylądował w serwisie.
Facet przez telefon uznał, że to chip padł ale jak zobaczył zdjęcia z powyżej a sam następnie uruchomił projektor uznał że to brud.
Jak odbiorę dam znać jaka była dokładna przyczyna ku przestrodze.
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to wszystko jasne, niestety zrobiłeś sobie sam kuku. Ale wystarczy wyczyścić optykę. Przerabiałem rozbieranie i czyszczenie tego projektora. Generalnie są tutoriale na yt jak rozebrać krok po kroku. Ale jak nie czujesz się pewnie, to dobrze zrobiłeś oddając do serwisu. Trzeba praktycznie wszystko rozebrać, żeby wyjąć moduł obiektywu z kołem kolorów do wyczyszczenia.
To przy okazji może poproś w tym serwisie i jedną rzecz, o ile nie zrobią Ci tego z defaultu przy rozbieraniu tak gruntownym - jak wcześniej nie było nic tu robione, to poproś tego serwisanta, żeby oprócz czyszczenia optyki i wnętrza wymienił Ci pastę termoprzewodzącą na chipie DMD.
 
No to wszystko jasne, niestety zrobiłeś sobie sam kuku. Ale wystarczy wyczyścić optykę. Przerabiałem rozbieranie i czyszczenie tego projektora. Generalnie są tutoriale na yt jak rozebrać krok po kroku. Ale jak nie czujesz się pewnie, to dobrze zrobiłeś oddając do serwisu. Trzeba praktycznie wszystko rozebrać, żeby wyjąć moduł obiektywu z kołem kolorów do wyczyszczenia.
To przy okazji może poproś w tym serwisie i jedną rzecz, o ile nie zrobią Ci tego z defaultu przy rozbieraniu tak gruntownym - jak wcześniej nie było nic tu robione, to poproś tego serwisanta, żeby oprócz czyszczenia optyki i wnętrza wymienił Ci pastę termoprzewodzącą na chipie DMD.
Wiesz co zadzwoniłem do tego serwisu.
Facet powiedział, że nie widzi potrzeby wymiany tej pasty - "tego się nie robi" - jego słowa.
Już nie naciskałem za bardzo by nie popsuć relacji:)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu bym polemizował ;) pasty się starzeją, twardnieją. I warto wymienić czasem, zwłaszcza że te projektory pochodzą z lat 2015-2016. Mówię też z autopsji i tego jak u mnie wyglądała pasta, jak rozebrałem swój egzemplarz w zeszłym roku zaraz po kupnie.

Grunt, że będziesz miał sprawny sprzęt, z naprawą nie za miliony.
 
Tu bym polemizował ;) pasty się starzeją, twardnieją. I warto wymienić czasem, zwłaszcza że te projektory pochodzą z lat 2015-2016. Mówię też z autopsji i tego jak u mnie wyglądała pasta, jak rozebrałem swój egzemplarz w zeszłym roku zaraz po kupnie.

Grunt, że będziesz miał sprawny sprzęt, z naprawą nie za miliony.
To co napisałeś z pastą wydało się dla mnie jak najbardziej logiczne ponieważ projektor mam właśnie od nowości (2015rok) i od tamtej pory przepracował blisko 4 tysiące godzin i teraz ma pracować kolejne dwa tysiące +-.
Tym bardziej zaskoczyła mnie opinia od Pana z serwisu.
Również mam nadzieję, że będzie dobrze i tanio zrobione gdyż nabyłem Onkyo TX6100 i nie mam jak go wypróbować:)
 
Do góry