Bi-amping w Jamo S 606

Milaz

New member
witam, jak podłączyć kable we frontach z Onkyo 606?? Niestety w instrukcji Jamo nie podane które porty odpowiadają za niskie a jakie za wysokie tony. Podłączyłem: do dolnych portów - front speakers, do górnych - surr back speakers. Czy dobrze?? pozdr.
 

meksykanin

New member
Chyba raczej źle!!! Jamo są 6-cio omowe a po rozłączeniu mostka dzielimy to na dwa co daje 3.Amplitunery obsługują minimum kolumny 4-ro omowe. Czym prędzej podłącz kolumny jedynie pod" front speakers" i zmostkuj na kolumnie bo może coś się uszkodzić.
 

don111

Banned
Jamo są 6-cio omowe a po rozłączeniu mostka dzielimy to na dwa co daje 3
ale chyba nie wziąłeś pod uwagę że przy bi-ampingu dokładamy jedną końcówkę mocy na kolumnę ;)
także impedancja dla końcówki odpowiedzialnej za wysokie tony będzie zwykle bardzo łagodna a dla końcówki odpowiedzialnej za nisko-średnie tony impedancją będzie mniej więcej zbliżona jak przy normalnym połączeniu bez bi-amp

Milaz - czy dobrze tego nie wiem - sprawdzi w instrukcji obsługi amplitunera która końcówka odpowiada za które tony... musi być informacja o tym
w kolumnach zwykle tak jest że dolne zaciski to nisko-średnie tony (zwykle oznaczane LF) a górne zaciski są do wysokich (HF)
 

Milaz

New member
w Onkyo 606: Surr Back Speakers odpowiadają za "low" a Front Speakers za "high". Wieczorem po prostu podłącze dół frontów i sprawdzę czy chodzą wysokie czy niskie tony. pozdr.
 

meksykanin

New member
Może się mylę ale chciałem jedynie kolegę ostrzec.Nie wiem jak jest z Onkyo 606 bo w instrukcji od 605 piszą, aby używać do bi-ampingu kolumn o impendancji równej lub większej 8 .Jest jeszcze zdanko o tym ,że używanie głośników o impendancji mniejszej 4 przez dłuższy czas i przy dużej głośności może aktywować wbudowany układ zabezpieczający.
 

Milaz

New member
więc tak: musiałem zamienić miejscami kable we frontach. W Jamo 606 port LF jest na dole a HF jest u góry. W ustawieniach wybrałem bi-amp i konfiguracje za pomocą mikrofonu. O jejku ale fronty zaczęły ładnie grać :D( przed bi-ampem też robiłem konfiguracje Audyssey ). Bardzo polecam tą operację osobą które narazie nie planują mieć 7.1.
Żaden układ bezpieczeństwa nie zareagował - kolumny grały ok.5 h na poziomie ok. 40 -55 w skali Onkyo 606. pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Czyli po podłączeniu na zasadzie bi-amping dźwięk jest lepszy niż na podłączeniu tylko na jedne zaciski?
Mam Yamahę 661 więc bym również tak podłączył. Może sie ktos wypowiedzieć kto porównywał odsłuchy?
 
Do góry