Bezprzewodowe kino domowe

krzepa

New member
Witam wszystkich

Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt "audio". Poszukuję bezprzewodowego kina domowego. Jak ma się utrata jakości dźwięku w takim sprzęcie? O ile nie zależy mi na "super, extra, wypasionej" jakości dźwięku, to chciałbym, żeby nie było aż tak źle :).

Proszę Was o pomoc w wyborze takiego sprzętu.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
myślę, że podstawy matematyki masz obstukane - jeśli myślisz o zwykłych płytach DVD to masz szansę na płynności odtwarzania, jeśli chcesz BD, to masz duży problem, bo film na BD [np. 2 godzinny] zajmuje średnio od 15÷25 GB [myślę o FULL HD] a przy przepustowości WiFi nie jesteś na dzień dzisiejszy osiągnąć takiego wyniku - ok. 20 GB pobrać w 2 godziny.
 

Stef Wybustow

New member
Jak rozumiem chodzi Ci o dzwiek bezprzewodowy, tak? Bo Blu ray/DVD mozesz normalnie podlaczyc do tv? Jaezeli tylko dzwiek 5.1 bezprzewodowo to ja bym bral cos z BOSE:eek:k: (zalezy oczywiscie jaka kwote chcesz przeznaczyc na sprzet), dzwiek jest wg mnie bardzo dobry biorac pod uwage wielkosc kolumn.
 

lyon7

New member
Podpinam się pod pytanie kolegi. Poszukuję kina domowego 7.1 bezprzewodowego. Najlepsza możliwa jakość dźwięku (DTS-HD MA/DTrue-HD i inne odmiany dźwięku wyższej roździelczości)to jest to czego szukam jeśli chodzi o technologię bezprzewodowę. Mój internet na dzień dzisiejszy to 6mb z netii (zmieni się to jednak w najbliższym czasie na szybszy okolo 10-20 mb). Przeznaczenie: Gry,Filmy blu-ray z PS3. Kwota:4000-5000 zł.


P.S.

Rozumiem,że podczas korzystania z takiego systemu bezprzewodowego obciążenie sieci będzie duże.Czyli może dojść do spadku transferu internetu przy korzystaniu jednoczesnym z Laptopa wifi "N",ps3 i tym bezprzewodowym kinie domowym a co za tym idzie do utraty jakości odtwarzanego wtedy sygnału audio? (Chodzi mi o strate bitrate przy DTS-HD MA)
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Ale Ty szukasz kina domowego bez kabli w ogóle, w sensie, żeby w ogóle nie było kabli do kolumn? Jak tak, to ta kwota Ci nawet na kolumny stereo nie wystarczy w miarę dobrej klasy.
 

lyon7

New member
Czyli rozumiem ,że w tej kwocie przód będzie i tak z kablami? No to czyli co można zaproponować sensownego w tej kwocie?
 

jacekkudla

New member
Ja się podepnę pod temat troszkę z innej strony... które to kno domowe które również bez kabli daje surround z jednego głośnika...?
 

mietka

New member
To i ja się podepnę pod ten temat
a skąd kolumny pobierają energię potrzebną do przetworzenia sygnału cyfrowego na analogowy przecież nie przez Wi-Fi?
 

Bepeh

New member
do głosnikow bezprzewodowych konieczne jest podpiecie do pradu

znane mi zestawy "bezprzewodowe" polegaja na tym że tyły, boki nie są spiete do źrodla sygnalu ale do gniazdka elektrycznego juz tak, nie ma innej opcji
 
Do góry