Bezprecedensowy upgrade elementów kina domowego AVr 4308.

Rejter

New member
pod tym adresem http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=news&MID=2&ver=


Bezprecedensowy upgrade elementów kina domowego.


Koszt upgrede'u będzie wynosił 299,- PLN i odbędzie się bez potrzeby zanoszenia sprzętu do serwisu - wystarczy dostęp do sieci i voucher, na którym będzie zapisany unikalny kod umożliwiający ściągnięcie nowego oprogramowania wprost do urządzenia stojącego u Państwa w domu. Jeżeli zarejestrują się Państwo już teraz powiadomimy Państwa mailowo o możliwości zakupu vouchera i ściągnięcia nowego oprogramowania. Szczegóły wyłącznie u autoryzowanych dealerów firmy DENON w Polsce.

O co tu lata http://www.denon.co.uk/site/specials/upgrade/index.html czy warto?
 

mobor

Banned
osobiście nie skorzystam ale w sumie miło mieć sprzęt którego nie trzeba wymieniać- wystarczy auaktualnić siedząc w fotelu z pilotem w ręku i netbokiem na kolanach
 

don111

Banned
300zł za własnoręczny update nowego oprogramowania, śmieszne
pomijając już to zdzierstwo, to co w ogóle ten update daje ?
 

mobor

Banned
Jezeli uwazasz to za zdzierstwo, mozesz oczywiscie sprzedac posiadany /umówmy się/ 3808 za 3000zł i dołorzyć 2500zł po to by kupić nowy 3808A będący tak na prawdę 3808 po update...

I co się bardziej opłaca ?
A jeśli nie chcesz - nie musisz. O tym ze update kosztuje /bo musi kosztować/ nie ma co marudzić. Za dodatki /programy firm trzecich/ do np Windowsa też trzeba płacić i nie ma zmiłuj. Ktoś nad tym pracuje i nie robi tego za darmo
 

don111

Banned
update kosztuje bo musi kosztować ? a widziałeś żeby uaktualnienia oprogramowania u innych coś kosztowały (albo aż tyle ?)
"DENON zapowiada wprowadzenie poważnego upgrade`u oprogramowania, dzięki któremu zyskają obecni i przyszli właściciele topowych amplitunerów kina domowego.

Główną funkcją dodaną do sieciowych produktów AVR-3808, AVR-4308 i AVC oraz AVP-A1HD będzie nowa technologia Audyssey Dynamic Volume. Właściciele AVR-3808 i AVR-4308 zyskają dodatkowo Audyssey Dynamic EQ oraz protokół CEC (Consumer Electronic Control) HDMI. Te obydwie technologie już są zaimplementowane w referencyjnym przedwzmacniaczu AVP-A1HD.

Audyssey Dynamic Volume monitoruje sygnał audio na bieżąco i bez przerwy dostosowuje jego poziom do ustawionego przez słuchacza, regulując zakres dynamiki, aby zapobiec niepożądanym skokom głośności.

Ta doskonała technologia regulacji dźwięku jest uzupełniana przez Audyssey Dynamic EQ, która również znajduje się w pakiecie nowego oprogramowania. Pozwala ona cieszyć się oryginalnym, bogatym dźwiękiem z pełnym zakresem dynamiki nawet przy niskich poziomach głośności.

Ten bezprecedensowy upgrade będzie dostępny w październiku i każdy użytkownik wymienionych produktów w prosty sposób będzie mógł bezpośrednio z domu, mając dostęp do sieci, samodzielnie dokonać aktualizacji. Jest to pierwsza tak poważna zmiana software`u amplitunerów (nie tylko firmy DENON), która nie wymaga wizyty w serwisie. Przewidywana cena za te wszystkie dodatkowe funkcje powinna wynosić około 350 zł."
300zł za coś co mają najniższe serie amplitunerów tej firmy ? widać chcą sobie dorobić małym kosztem pracy :mrgreen:
ale jak ktoś kupił taką zabawkę za 5k to i tak się skusi na kolejny bajerek
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Ja sie nie skuszę- pisałem już o tym. Nie jest mi to do niczego potrzebne - wogóle nie uzywam Audyssey'a. Ktoś inny może stwierdzic inaczej i dla niego akurat bedzie to dobre rozwiązanie z przyczyn o których już pisałem.
Zresztą - jeśli kogoś stać na maszyny klasy 38xx czy 43xx - wydatek rzędu 2-3% za uaktualnienie nie stanowi większego problemu. W grę wchodzą wówczas zazwyczaj inne kwestie - tak jak w moim przypadku
 

armi

New member
Bez reklam
płatny update softwaru ? dla mnie to dziwne ... tym bardziej że raczej likwiduje niedociągnięcia i braki... co innego jakby dodawał np nowe dekodery które w momencie premiery urządzenia na rynku nie były jeszcze dostępne - i dzięki temu nie musimy wydawać kasy na nowy sprzęt...
przykładowo jakby do avr 247 można by wgrać nowy soft i pojawiłoby się dekodowanie dźwięku HD - wtedy nie trzeba by było rozważać zakupu avr 255 tylko można by było za 300 zł zaktualizować soft (taki wymyślony mało realistyczny przykład oczywiście :) )
 

mobor

Banned
od razu widać kto ma a kto nie ma Denona

Te Denony mają dwa niezależne kanałyt uaktualniania

1) - bezpłatny update urzadzenia /sam takowy niedawno przeprowadziłem/
Firmware Update

2) - płatna opcja DOKUPU dodatkowych funkcji. Wchodząc wpisuje się kod i dzieki temu mozliwe jest sciagniecie nowych funkcji.

Musicie w koncu zdać sobie sprawe ze to nie jest UPDATE tylko UPGRADE sprzętu. A to jest spora różnica
 

Rejter

New member
mobor napisał:
od razu widać kto ma a kto nie ma Denona

Te Denony mają dwa niezależne kanałyt uaktualniania

1) - bezpłatny update urzadzenia /sam takowy niedawno przeprowadziłem/
Firmware Update

2) - płatna opcja DOKUPU dodatkowych funkcji. Wchodząc wpisuje się kod i dzieki temu mozliwe jest sciagniecie nowych funkcji.

Musicie w koncu zdać sobie sprawe ze to nie jest UPDATE tylko UPGRADE sprzętu. A to jest spora różnica

Mobor co Ci dal ten update ?
 
Do góry