BenQ W703D i 3D

peciak11

New member
Pytanie - jak wygląda odtwarzanie materiału 3D przez ten projektor? Nie miałem styczności ze sprzętem 3D i zaczynam się gubić. Na pytanie zadane mailowo do supportu Benq:
"Subject: Oglądanie obrazu 3d
Czy projektor umożliwia oglądanie obrazu 3d w okularach dlp-link bez dodatkowych
urządzeń typu 3d adapter optomy, bezpośrednio z odtwarzacza blueray 3d , tak jak
Acer 5360bd?"

Dostałem odpowiedź:

"Witam,
Przesyłam informację odnośnie wymagań jakie musi spełniać sprzęt aby projektor mógł odtwarzać 3D.
(tu odnośnik do strony 3dglasses na benq.com - nie mogę wklejać linków)
Jesli chodzi o blueray 3d to niestety ten sprzęt nie będzie kompatybilny z projektorem, ponieważ nie osiąga on wystarczającej częstotliwości (musi to być 120 hz).

Pozdrawiam

pani xxxxx

BenQ Polska

No i zdurniałem.

Czy to oznacza że odtwarzać materiał 3D mogę tylko przez komputer podłączony do tego projektora, a po podłączeniu odtwarzacza bluray 3d już nic nie zobaczę?

I już nie wiem, czy bawić się w projektory 3D (myślałem właśnie o BenQ W703D lub acerze H5360BD - budżet do 2500zł). No i co teraz robić? Jaki projektor kupić?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Niestety BenQ W703D nie odtworzy filmu 3D z Blu-ray, bo nie ma wejść HDMI 1.4.

Moim zdaniem jest to jeszcze jeden powód, żeby zostawić w spokoju HD-Ready, Ready for 3D, DP-Linki i inne wynalazki, zaoszczędzić trochę i kupić FullHD 3D. Optoma HD300X kosztuje w okolicach 4000 zł lub poczekać chwilę na nowego BenQ W1070, który w Niemczech kosztuje 750 Euro. BenQ W1070 miał już kilka świetnych recenzji i może być hitem wśród tanich projektorów 3D FullHD, chociaż wyglądem nie rzuca na kolana - przypomina raczej zabawkę ;-) (2.6 kg !). Posiada jednak pionowy Lens Shift (!!!), co jest po prostu niesamowite w tak tanim sprzęcie.

Pozdrawiam.
 

Woldan

New member
Niestety BenQ W703D nie odtworzy filmu 3D z Blu-ray, bo nie ma wejść HDMI 1.4.

Moim zdaniem jest to jeszcze jeden powód, żeby zostawić w spokoju HD-Ready, Ready for 3D, DP-Linki i inne wynalazki, zaoszczędzić trochę i kupić FullHD 3D. Optoma HD300X kosztuje w okolicach 4000 zł lub poczekać chwilę na nowego BenQ W1070, który w Niemczech kosztuje 750 Euro. BenQ W1070 miał już kilka świetnych recenzji i może być hitem wśród tanich projektorów 3D FullHD, chociaż wyglądem nie rzuca na kolana - przypomina raczej zabawkę ;-) (2.6 kg !). Posiada jednak pionowy Lens Shift (!!!), co jest po prostu niesamowite w tak tanim sprzęcie.

Pozdrawiam.

Ale bzdety piszesz człowieku!!!! Mam ten projektor i odtwarza 3d nawet z kości pamięci a już nie wspomnę o odtwarzaczu 3d.(ja odtwarzam na nim filmy z odtwarzacz Blu-ray LG BX580 i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów) Obraz 3d w tym projektorze powala nic dodać nic ując. Mieszkających blisko Lublina zapraszam na prywatną prezentację i sami ocenicie jakość tego urządzenia. Fakt to nie jest projektor full HD jednak znakomicie radzi sobie z obrazem HD. Napiszę tak, posiadam telewizor 3d LG 47LM620 z pasywną technologią i na 100% wolę oglądać 3d na Benq W703D. Pani konsultantka z Benq nie wiedziała nawet że firma którą reprezentuje posiada obecnie dwa rodzaje okularów 3D więc bez komentarza (ich wiedza = 0 ) Projektor radzi sobie znakomicie z obrazem 3d również kapitalnie konwertuje z 2d na 3d (robi to o niebo lepiej niż wspomniany TV LG)
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Mimo wszystko poprosiłbym nieco kulturalniej - nie jesteśmy w Sejmie.

Faktycznie mój błąd - W703D odtwarza 3D z Blu-raya i na wszystkie inne sposoby, pomyliłem z modelem W700. Być może zasugerowałem się odpowiedzią "konsultantki" BenQ Polska.

To dotyczy jednak tylko pierwszego zdania mojego postu - natomiast resztę podtrzymuję w całej rozciągłości - wg mnie nie warto dzisiaj kupować sprzętu HD Ready 720p, jeśli za niewiele ponad 3000 zł można nabyć kinowy rzutnik Full HD i do tego nawet 3D. Każdy oczywiście sam decyduje, co kupić.

Pozdrawiam.
 

Woldan

New member
Mimo wszystko poprosiłbym nieco kulturalniej - nie jesteśmy w Sejmie.

Faktycznie mój błąd - W703D odtwarza 3D z Blu-raya i na wszystkie inne sposoby, pomyliłem z modelem W700. Być może zasugerowałem się odpowiedzią "konsultantki" BenQ Polska.

To dotyczy jednak tylko pierwszego zdania mojego postu - natomiast resztę podtrzymuję w całej rozciągłości - wg mnie nie warto dzisiaj kupować sprzętu HD Ready 720p, jeśli za niewiele ponad 3000 zł można nabyć kinowy rzutnik Full HD i do tego nawet 3D. Każdy oczywiście sam decyduje, co kupić.

Pozdrawiam.

Jeśli poczułeś się urażony przepraszam, nie miałem zamiaru w żaden sposób Cię obrażać. Jednak projektory full HD z opcją 3D, podkreślam dobre projektory full HD z 3D kosztują dużo więcej bo trzeba dopłacić ok 2,5 tys. zł. Nie jestem pewien czy faktycznie za 3000 zł kupisz dobry projektor full hd z 3d. Obecnie jest to nierealne.
 

_Sheriff_

New member
Jeśli poczułeś się urażony przepraszam, nie miałem zamiaru w żaden sposób Cię obrażać. Jednak projektory full HD z opcją 3D, podkreślam dobre projektory full HD z 3D kosztują dużo więcej bo trzeba dopłacić ok 2,5 tys. zł. Nie jestem pewien czy faktycznie za 3000 zł kupisz dobry projektor full hd z 3d. Obecnie jest to nierealne.
A BenQ W1070? niby HD 3D
 

Alkor

New member
Bez reklam
@ Woldan
Naprawdę nie było sprawy :).

Wracając do meritum. W ogóle nie odnosiłem się szerzej do jakości projektorów 3D. Chodziło mi raczej, czy opłaca się kupować projektor HD Ready 3D lub 2D, np. BenQ W703D pod koniec 2012 roku przede wszystkim w kontekście pojawienia się na rynku modelu Full HD 3D BenQ W1070 za 3300 zł. To jest niecałe 1000 zł więcej niż cena W703D. Okulary w obu przypadkach takie same.

BenQ W1070 jest z całą pewnością rzutnikiem lepszym niż W703D, nie tylko dzięki matrycy 1920X1080. Oczywiście są projektory lepsze, ale nie jestem pewien, że projektor 3D za 5000 zł pokona BenQ. Zresztą projektorów za mniej niż 5000 zł mamy na rynku całe zatrzęsienie, czyli dwa modele Optoma HD300X i Epson TW5900. Pierwsze testy W1070 pokazują, że ten mikrus może nieźle namieszać wśród tanich projektorów 3D 1080p - z pewnością jest co najmniej porównywalny jakościowo z HD300X i TW5900. Moim zdaniem wszystkie te rzutniki należą do tej samej grupy jakościowej. Projektorem dużo lepszym pod każdym względem można uznać dopiero Sony HW30 kosztujący obecnie, niestety, 9000 złotych polskich.

Pozdrawiam.
 
Do góry