Benq W700 -opinie.

cezar1972

New member
Sorki, mój błąd (nie doczytałem i sądziłem że chodzi o Epsona TW 700).
O tym benku to niestety nic nie powiem (nie miałem okazji zobaczyć go w akcji).
Z danych technicznych wynika, że lampa ma słabszą moc i jasność niż W600, ale za to większą żywotność. Pozostałe istotne parametry pozostają bez zmian.
W tym przypadku ja raczej kupiłbym starszy model (W600), a zaoszczedzoną kasę dołożył do ekranu lub odtwarzacza BR.
 
Ostatnia edycja:

jmacc

New member
Sorki, mój błąd (nie doczytałem i sądziłem że chodzi o Epsona TW 700).
O tym benku to niestety nic nie powiem (nie miałem okazji zobaczyć go w akcji).
Z danych technicznych wynika, że lampa ma słabszą moc i jasność niż W600, ale za to większą żywotność. Pozostałe istotne parametry pozostają bez zmian.
W tym przypadku ja raczej kupiłbym starszy model (W600), a zaoszczedzoną kasę dołożył do ekranu lub odtwarzacza BR.

No to nie jest prawda. Istotnie zwiekszono kontrast, bo w600 ma kontrast 3000, w600+ 4000 natomiast w700 juz 10000. To chyba istotny parametr.
Sam mam w600 i jestem bardzo ciekawy jak wypada ten nowy benq.
 

cezar1972

New member
Owszem istotny, ale chyba nie warto tylko dla tego jednego parametru wykładać kilka stów więcej?
W typowym pokoju, przy zaciemnieniu raczej nie będzie miało to znaczenia (przynajmniej takie są moje obserwacje - w domu przetestowałem jedną optomę, benq-a, 3M i dwa epsony).
 

edi7777

Member
Oba są właściwie w tej samej cenie, a nawet na allegro droższy jest teraz w600. Pewnie że lepiej wziąć nowy model chociażby z powodu żywotności lampy. Poza tym nie trzeba w nim zmieniać filtrów. No i dla 2,5 raza lepszego kontrastu też warto. No chyba że wyświetlasz obraz 300 cali to faktycznie te 400l może się przydać.
 

cezar1972

New member
Najtańsze ceny wg. Ceneo:
BenQ w600 - 2099
BenQ w700 - 2344
Faktycznie cena jest już na bardzo zbliżonym poziomie (różnica 245 PLN). W takim wypadku warto zastanowić się nad kupnem modelu nowszego.
Co do zywotności lampy, to ja osobiście na ten parametr nie zwracam uwagi, bo lampa może wytrzymać znacznie krócej (u mnie w firmie padła po niecałych 500 godz.) lub też dłużej od czasu deklarowanego przez producenta. W tym wypadku sprawdziłbym koszt lamp w obu projektorach i kierowałbym się ceną, bo w tym przedziale cenowym wolałbym lampę która wytrzyma 4000 godz. i kosztuje ok. 500 PLN, niż lampę, która wytrzyma 6000 godz. i kosztuje 1500 PLN. (jeżeli koszt lamp jest porównywalny, to nie ma o czym mówić - wziąłbym model nowszy)
 

Centus

New member
Witam forumowiczów

Jestem bliski zakupu projektora, zapewne dokonam go w tym miesiącu, jednak waham się między benq w700 , a optomą hd600x-lv, czyli nieco nowszą od optomy hd600x, którą też uwzględniam. Optoma hd600x-lv ma jednak nieco gorszy kontrast, a mianowicie 3000:1 - 3500:1 w starszej, oraz jest jaśniejsza, konkretnie 2500 ANSI lumen - 1600 ANSI lumen poprzedniczki. Czy widział ktoś może w akcji optomę hd600x-lv, lub benq w700? Który ze wspomnianych projektorów daje najlepszy obraz? Wiem tylko ze w Optomie hd600x jest 4 krotna szybkość koła barwowego, a jak to wygląda w nowszym modelu, oraz benq w700? Każda opinia się przyda, chciałbym podjąć jak najlepszą decyzje, zwłaszcza że ceny są zbliżone. Dziękuje z góry za odpowiedzi, szczególnie dlatego, że jest mało informacji o benq w700 oraz optomie hd600x-lv!
 
Ostatnia edycja:
Do góry