BenQ W1080 - wasze opinie

As Kier

New member
W tej chwili w jednej z sieci jest ten projektor dostępny za 105 zł/m-c. Cena kusi, choć celowałem w coś tańszego (w1070 lub w750 na raty). Projektor ma stać na poddaszu (5,5/4m). Testował benq w700+ na poddaszu i było dobrze. Tęczy ani ja ani pozostali widzowie nie widzieli. Czekam na wasze opinie na temat tego projektora (cztery tysie to nie przelewki) i opłacalności zakupu.
 

Alkor

New member
Bez reklam
BenQ W1080ST nie posiada w ogóle Lens Shiftu w odróżnieniu od W1070, który dysponuje LS w pionie w niewielkim zakresie 10 % - istotnie ułatwia to instalację.
Poza brakiem LS i krótkoogniskowym obiektywem są to rzutniki bardzo podobne. Ogólnie W1080 jest oceniany równie dobrze, wspomina się tylko o minimalnie gorszym kontraście.
Z drugiej strony, ze względu na bardzo szerokokątny obiektyw należy oczekiwać nieco gorszej ostrości, równomierności i geometrii obrazu - jeśli nie musisz z pwenych względów instalować projektora bardzo blisko ekranu, przykładowo 1.7-2.2 m od 110" ekranu, lepszy raczej będzie tańszy W1070.

Alternatywnie za około 3800 zł (10 rat po 395 zł w EURO) możesz kupić BenQ W1300, który jest nieco ulepszoną wersją podstawowego W1070 - ma okulary 3D (1 szt.) w komplecie, podświetlany pilot, lepszy obiektyw o większym zakresie zoom (instalacja 3.40-5.10 m od ekranu 110"), wygodniejszą regulację LS pokrętłem, bardziej dopracowany obraz i lepsze ustawienia fabryczne.
W twoim dość dużym pokoju powinien sprawdzić się dobrze - mozna zawiesić go w drugim końcu pokoju, 4.5-5 m od ekranu 120".

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry