Benq W-600

ogs

New member
Podepnę się bo mam ten sam dylemat... :cool:

Hmm... też się przymierzam do W600 (miałem kupować W500)...

Namieszali tym nowym modelem... miałem kupić LCD bo kumpel ma (W500) i odradza mi DLP (wcześniej miał jakąś Optome DLP i narzekał na efekt tęczy). :neutral:

Więc czemu Benek postawił na DLP skoro W500 tak dobrze się sprzedawał? :confused:

I teraz nie wiem co zrobić kupić przy budżecie do 3000 PLN
1) W500
2) W600
3) H5350
4) EH-TW420


Patrzę też pod kątem kosztów lampy... do W500 można kupić za 600, do W600 za 1000 do H5350 i TW420 gdzieś pomiędzy...

Czy może jeszcze coś innego możecie polecić? :krol:
- Pomieszczenie dowolnie zaciemniane (żaluzje zewnętrzne)
- Odległość max 4,5 m
- Cel: Filmy HD
 

ogs

New member
mickmat napisał:
Ja bym postawił teraz na LCD i to chyba na używanego benq w500, chociaż Epson tez chyba daje radę...

Przydałby się ktoś kto miał/testował W500 i W600... zastanawiam się czy nie kupić w sklepie internetowym i podłączyć u sąsiada, któryma W500 - jak będzie kiepsko to poprostu oddać (do 14 dni można bez podania przyczyny).
 

slawekgrab

New member
czyli kupuje po tygodniu oddaje mówiąc nie chcę...? w tym czasie oglądam, zużywam lampe non stop obciązając na maxa i zabieram swoją kaske? a co na to sprzedawcy?
 

ogs

New member
slawekgrab napisał:
czyli kupuje po tygodniu oddaje mówiąc nie chcę...? w tym czasie oglądam, zużywam lampe non stop obciązając na maxa i zabieram swoją kaske? a co na to sprzedawcy?

Musisz oddać bez śladów zużycia... nie wiem jak z lampą, podejrzewam, że jakiś % jest dopuszczalny
 

ogs

New member
0kili0 napisał:
Ja z góry przepraszam za głupie pytanie, ale też zamierzam kupić w600. O co chodzi z tym efektem tęczy ?

Temat rzeka, wpisz w szukaj na gorum efekt tęczy DLP oraz na google to samo - lektura na cały wieczór ;)

W każdym razie nie ważne ile się naczytasz - i tak musisz to zobaczyć na własne oczy i stwierdzić czy Ci przeszkadza czy nie...
 

0kili0

New member
Już trochę poczytałem i faktycznie ile ludzi tyle opini.
Ale mam wysłużonego Epson EMP-X3. Czy myslicie, że poczuję dużą różnice przesiadając się na w600 ?
 

Dztka

New member
Kupiłem pare dni temu w/w w600. Jestem baaardzo milo zaskoczony obrazem. Świetny kontrast, super kolory. Co do efektu teczy - naprawde nie zauwazalny.
Jedynie instalacja stwarza sporo problemow, maly zakres zoom-u, brak lens-u spowodowal małą rewolucje w moim KD.
Co do mozliwosci sprzetu - naprawde za te pieniadze porazajaco duzo opcji. Dzieki bardzo rozubowanemu menu ustawien obrazu poprawna kalibracja nie powinna nastreczac problemow, wrecz przeciwnie.

Jak tylko ogarne sie z tematem kabelkow itp. :) załącze fotki.

A narazie: Pozdrawiam
D.
 

goldi69

New member
Kupiłem pare dni temu w/w w600. Jestem baaardzo milo zaskoczony obrazem. Świetny kontrast, super kolory. Co do efektu teczy - naprawde nie zauwazalny.

Tez mam od 5 dni i jestem naprawde zadowolony, za ta cene taka jakosc to naprawde dobrze wydane 2,7tys. do tego kupiony w Euro wiec raty 0% ;)
 

tomatow

New member
A co powiedzie na W1000 ? Potaniały ostatnio... ewentualnie HD200X?
Macie jakieś doświadczenia opinie?
Wczesne modele W1000 miały błąd w sofcie. Licznik lampy zliczał minuty, a nie godziny.
HD200X - mimo całej mojej niechęci do DLP - świeci naprawdę przyzwoicie. Dobre kolory, duży, wyraźny obraz. Warto.
 

ogs

New member
Wczesne modele W1000 miały błąd w sofcie. Licznik lampy zliczał minuty, a nie godziny.
HD200X - mimo całej mojej niechęci do DLP - świeci naprawdę przyzwoicie. Dobre kolory, duży, wyraźny obraz. Warto.

Kupiłem HD200X pare dni temu ale nie pisałem bo ciężko się oderwać od ekranu. Rewelacja. Przepaść w stosunku do W500 z którym miałem ostatnio doczynienia. Efektu tęczy nie widzę w ogóle, głębia koloru super, czarny jest czarny a biały biały. W oszczędnym trybie (4000h) jest bardzo jasno. Mam do tego ekran gain 0,8 więc nawet w białym pokoju jest bardzo przyjemnie.
 

ogs

New member
Czy ten czarny jest aby rzeczywiście czarny?

Wrażenie głębi koloru czarnego zależy od ekranu, jasności pomieszenia (kolor ścian) i zaciemnienia. Ja oglądam przy pełnym zaciemnieniu, białym pomieszczeniu i ekranie MATT GREY 0.8 gaina.

Wyznacznikiem mojego pomiaru jest ramka na około obrazu (ale nie ta co jest pomalowana na czarno) - ta która wynika z tego, że obraz projekcji jest minimalnie mniejszy niż ekran. Z 4 metrów można dostrzec różnicę pomiędzy czarnym ekranu (poza obszarem projekcji), a czarnym na obrazie projekcji ale jest to minimalna różnica - 1-2 tony. Na białym ekranie będzie gorzej na pewno.

Trzeba pamiętać, że kolor czarny to poprostu brak światła - projektor nie świeci na czarno ;) Poza tym kolor czarny wynika też z jakości białego - im większy kontrast pomiędzy tymi dwoma kolorami tym wrażenie "czarności" jest większe.

Powiem szczerze, że akurat biała ściana za ekranem robi pozytywne wrażenie bo nie pada na nią dużo światła (odbicie jest w przeciwna stronę) a właśnie potęguję głębie koloru czarnego. Resztę ścian gdybym tylko mógł pomalowałbym na ciemniejszy kolor, nie wyobrażam sobie projekcji przy gain 1.0 na białym ekranie - w pokoju biało jak za oknem ;)
 

pigmejek3

New member
Czy moglby ktos kto ma juz w600 powiedziec mi z jakiej odleglosci rzutnika od sciany, jakiej wielkosci jest wyswietlany obraz? BARDZO PROSZE!! ZALEZY MI!
 
Do góry