BD507 brak lektora/mowy w filmach

izmaol

New member
Witam.
Jestem początkującym uczestnikiem tego forum, więc temat mojego postu może wydać się Wam trywialny... Nie potrafię sobie jednak z tym poradzić i bardzo potrzebuję pomocy ludzi doświadczonych.
Użytkuję amplituner onkyo tx-sr507, do którego podłączony jest odtwarzacz też onkyo dv-bd507 i telewizor samsung. Do niedawna wszystko działało super, ale się skończyło:-(
Problem jest taki: od jakiegoś czasu podczas odtwarzania filmów dvd obraz jest, muzyka jest, a narracji lektora nie ma. Nie ma lektora ani mowy aktorów w żadnym języku, nawet angielskim.
Teraz ciekawe :shock:: zauważyłem, że jak w trakcie odtwarzania filmu nacisnę dwukrotnie na pilocie przycisk MODE i przełączę przyciskami prawo/lewo, to włącza się specjalna funkcja odtwarzania o prędkości o 1,3 większej niż normalne odtwarzanie (pokazują się wtedy na ekranie dwie nutki) i wtedy dźwięk się pojawia. Film idzie wtedy szybciej o 1,3 ale jest i muzyka i lektor/tekst. Gdy znowu przełączę (mode i strzałki prawo/lewo) do normalnej szybkości odtwarzania to mowa znika i zostaje tylko obraz i muzyka:shock:
Przeczytałem instrukcję do odtwarzacza i nie znalazłem niestety żadnej wskazówki co z tym zrobić. Proszę o pomoc.
 

qset

New member
mi to wygląda na to ze film leci dd 5.1 a ty w ampli masz ustawione stereo

ps
czy inne dzwieku z filmu wychodza i czy masz kino domowe (glosniki) ?
 

izmaol

New member
Tak, dźwięki są - odgłosy walki, samochodów itd, muzyka jest.

Głośniki 5.1 podłączone do amplitunera, działają prawidłowo z tego co słyszę.
 

izmaol

New member
Temat zamknięty.
Aż wstyd się przyznać, wystarczyło "pomieszać" w ustawieniach dźwięku w amplitunerze - w niektórych trybach dźwięk jest, w niektórych nie ma. Dziękuję gset za naprowadzenie.
 

druide

New member
Mam ten sam problem. DO niedawna wszystko bylo ok. Po powrocie z wakacji juz nie jest. Czesto sie zdarza, ze muzyka jest a glosow nie ma, tak jakby moj Onkyo 806 nie dekodowal dialogow. Zrodlo to ps3. Juz tam wszystko posporawdzalem i nie mam pojecia co sie dzieje. Podczas wakacji kuzyn zony sie "opiekowal;" domem wiec moze on cos pozmienial w ustawieniach choc je tez przegladalem a rozwiazania nie znalazlem
 
Do góry