Bbc hd fta

yaneq

New member
Bez reklam
Witam.

Nie mam czasu przeszukiwać forum a sprawa jest pilna.
Planuję zmienić CP na N. Jestem jednak fanem F1 której w N nie uświadczę.
Pytanie brzmi czy BBC HD jest ciągle niekodowane na Astrze 2D 28.2 oraz czy ustawię (80cm, czy mi to złapie) spokojnie zeza tak aby odbierać N i BBC HD z astry?

Błagam was o pomoc!
 
Ostatnia edycja:

Rusty

New member
BBC HD jest na Astrze 2D, wiec nie ma szans zlapania tego w PL bez gigantycznej anteny. Ja ogladam F1 na BBC Interactive (tez FTA na 28.2, tylko Astra 2B, no i nie jest HD), mam zez na 3 konwertery: Astra 28.2 - Astra 19.2 - HotBird, na antenie 90cm.
 

digitalus

Banned
witam
80 cm to zbyt mala antena do odbioru kanalu BBC HD fta(bez oplat) z astry 2 d w polsce.
aby poprawnie odbierac program BBC HD potrzebna j jest zdecydowanie wieksza antena,minimum 150 cm , odbierzemy wtedy kanaly w jednej polaryzacji. duzo zalezy od miejsca, jesli mieszkamy blizej zachodniej granicy , odbior bedzie lepszy. np okolice szczecina
kliknij tutaj
Dlaczego tak wiele osob interesuje sie odbiorem Astry 2D - artykuł na SATELLITE Charts
i tutaj
Interaktywna mapa: raporty odbioru Astry 2D 28.2°E - SATELLITE Charts
F1 mozna ogladac na niemieckim kanale RTL nadawanym z astry 19 stopni.
tuner -n-box i "zez" na astre i hotbirda.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
BBC HD jest na Astrze 2D, wiec nie ma szans zlapania tego w PL bez gigantycznej anteny. Ja ogladam F1 na BBC Interactive (tez FTA na 28.2, tylko Astra 2B, no i nie jest HD), mam zez na 3 konwertery: Astra 28.2 - Astra 19.2 - HotBird, na antenie 90cm.

BBC Interactive?
Potrójny konwerter dobrze to łapie? Nie ma problemów? Czy na tym kanale pokazują też treningi F1?
 

Rusty

New member
Dziala, transmituja treningi, Q. i wyscig, do tego podczas wyscigu jest tez kanal z kamera on-board. Jakosc kanalow jak na SD calkiem fajna. Tylko oczywiscie z n-boxa tego nie zlapiesz, trzeba miec normalny tuner satelitarny. Jesli chcesz F1 przez n-boxa to tylko tak jak napisal digitalus wyzej, RTL.
 

yaneq

New member
Bez reklam
W N planuję tuner z dyskiem 250 GB.
Rozumiem, że tutaj nie będę miał możliwości odbioru tego kanału gdy prawidłowo zainstaluję konwerter i diseq? Oj chyba będę musiał zostać z CP jak tak dalej pójdzie!
 

yaneq

New member
Bez reklam
Nie mam siatki, nie chcę 2 kabli ciągnąć :)
Wew. antena w mojej miejscowości nie wystarczy.
 

mały73

New member
Antena np.DVB-T 44/21-69 Tri Digit, do tego sumator sygnału i całość wpinasz w przewód idący od anteny satelitarnej, zakończony Gniazdem końcowym Signal RTV-SAT. Tuner od "n" z możliwością odbioru naziemnej i oglądasz Polsat a w nim F1:popcorn:.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam.

Nie mam czasu przeszukiwać forum a sprawa jest pilna.
Planuję zmienić CP na N. Jestem jednak fanem F1 której w N nie uświadczę.
Pytanie brzmi czy BBC HD jest ciągle niekodowane na Astrze 2D 28.2 oraz czy ustawię (80cm, czy mi to złapie) spokojnie zeza tak aby odbierać N i BBC HD z astry?

Błagam was o pomoc!

Ale przecież na N jest BBC HD !!!!!!!!!
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ale przecież napiasałem jeden krok do tyłu o tym, że na cyfrze jest i BBC i F1 z Polsatu - bo w cyfrze jest Polsat.:D

Przecież mówimy o platformie N na którą kolega zadający pytanie chce się zdecydowac więc nie rozumiem skąd tak uparcie pojawia się cyfra / co z tego,ze tam jest BBC HD i Polsat /
 

yaneq

New member
Bez reklam
Tak na cyfrze są oba kanały, ale nie chcę cyfry, jest zbyt droga.

Jednakże ustaliliśmy, że na BBC HD formuły 1 "live" się nie uświadczy ponieważ ma polską ramówkę. Najlepsza propozycja jest ta z anteną dvb i sumatorem sygnału. Działa to dobrze? Niekoniecznie musiał bym mieć tuner N z dvb ponieważ mogę to rozdzielić sat do tunera i dvb do telewizora. Pozostaje tylko kwestia zasilania anteny, bo nie sądzę aby zasilanie z tunera uciągnęło i konwerter i antenę.
 

mały73

New member
Jestem przed instalacją w ten sposób. Jednakże studiując opinie w internecie dowiedziałem się że to będzie działać. Też jestem abonentem CP ale już wysłałem wypowiedzenie i mam zamiar wziąć tv"N".Dziś testując zasięg DVB-T pozytywnie zdziwiony ponieważ odległość 45 km na antenie pasmo 850-900 bez zasilania złapałem(na próbę) wszystkie programy naziemnej tv cyfrowej, bodajże wyszukalo 14. A jeśli już potrzeba wzmocnienia to są sumatory które puszczają zasilanie do wzmacniacza anteny z konwertera satelitarnego (wzmacniacz montowany w puszce antenowej).
 

yaneq

New member
Bez reklam
tak są, jednak wada jest taka, że tuner generalnie podaje sygnał gdy jest włączony i w tym momencie trzeba go włączać. też puszczam wypowiedzenie (3 miesiące do przodu), potem biorę N.
 
Do góry