Bateria BP-819

matx

New member
Witam

Mam taki mały kłopot. Otóż zakupiłem zamiennik BP-819 i wydaje mi się ze jest większy niż oryginał (dobierałem pod kątem pokrowca na kamerę). Na Internecie podaje się wymiary oryginału 40mm, a mój zamiennik ma 45mm. Sprzedawca twierdzi, że 40mm to wymiar podawany przez Canona bez podstawy - i mierząc go w ten sposób to zgadzałoby się ale jakoś nie jestem jeszcze do końca przekonany. Niestety nie mam dostępu do oryginału.

Możecie mi podać jaki macie wymiar w oryginale lub swoim zamienniku oczywiście mierząc od brzegu do brzegu?
 

matx

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.

A jakiej firmy jest Twój zamiennik?
Mój jest firmy FORMAX ze wskaźnikiem diodowym, a w ofercie nie było mowy o diodach.
 

verooko

New member
Firma nosi nazwę CAMERON SINO i nie posiada wskazań diodowych, wiem że dominują na rynku zamienniki firmy FORMAX ale nigdy nie widziałem aby te diody się paliły i podawały jakąkolwiek informację o długości nagrania. Mówię o informacji diodowej ponieważ o ekranowej nie ma mowy:( w zamiennikach.
 

eeryk

New member
a mój zamiennik "no name" z diodami ma 45 mm. Kupiłem go na ebay.co.uk koleś wysyła z USA. Diody działają fajnie nawet pokazują stan naładowania baterii ale zawsze po włączeniu kamery pokazuje sie zapytanie "brak komunikacji z akumulatorem czy nadal używać tego akumulatora?"
 

matx

New member
A czy na innych zamiennikach niż ten eeryka również pojawia się Wam ten komunikat?
Pytam ponieważ jeszcze nie rozfoliowałem swojej baterii, a dzisiaj muszę pojąć decyzję czy ją odesłać czy zostawić.
 

verooko

New member
Tych zamienników mam 3 sztuki z dwóch różnych firm i w każdym przypadku pokazują taki komunikat o niekompatybilności;) , ale zasilanie jest dostarczane.:)
 
Do góry