bass wieje z głośnika wysokotonowego?/?

robert1v

New member
witam, wczoraj zgrałem sobie na płytkę pare kawałków bass-testów żeby posłuchać do jakich Hz zchodzą poszczególne kolumny (7,1= 3 pary stereo+centralny i sub )
największa para frontów - super
średnia para (tył surrand) - dobrze
małe dipole (front effect) - nieźle

ale jak po kolei doszedłem do testowania centralnego - to stwierdziłem dziwne zjawisko: - przez jedwabną kopółkę normalnie wiał wiatr od cisnienia wytworzonego przez 2x150mm gł średnio-nisko.
??????????????????????????????????????????????????????????????????
tak nie pomyliłem się im więcej mocy dałem na wzmaku tym bardziej wiało przez sam środeczek kopółki

teraz wiem, po co stosuje się oddzielne komory dla średnich i wysokotonowych gł.
ale jakim sposobem tak sie stało, że przez otwór wentylujący cewkę - zawiało do przodu gł.??????????????????????????????
co ciekawe pasmo wysokich częstotliwości przetwarzane było w miarę poprawnie , chociaż dało się usłyszeć matowość i spowolnienie tego zakresu

piszcie co wiecie w tym temacie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak nie powinno być, prędzej czy później wysokotonowy się uszkodzi. Nie wspominając o zniekształceniach dzwięku jakie to powoduje.
Co to za centralny?
 

robert1v

New member
heco xenon130
kałał porządnego lkoca i naprawdę ładnie gra - mimo że do delkarowanych 38Hz to mu jeszcze ze kilku Hz pewnie brakuje :grin:
góra pasma jest dobra - nie piaszczy, nie sypie, kie kłuje,
środek - bardzo borby (Krall-owa wprost czaruje głosem),
dół nie zchodzący nisko ale szybki, rytmiczny, i z wyraźnym obcięciem pasma w dół od ok. 42-44Hz jak na moje ucho


do momentu włączenia w/w bass testów nigdy nie zaobserwowałem tego wietru z kopółki , a słuchałem i z bliska i głośno -w czasie wygrzewania tej kolumny

myślę że może powalczyć z gwarancją warto bo kosztował kupę kasy, a minęło niecałe 2 latka - a gwarancja jest na 5 lat :hmm:

teraz za 600zł to można coś lepszego łyknąć (dali, B&W, paradigm)

cytacik z innego forum
"Kopułki Heco w pomiarach może i dobrze wychodzą, ale brzmieniowo mocno przeciętne. Są zrobione z bardzo miękkiej szmaty, wygina się toto na wszystkie strony, i szeleści niestety. Ale i tak lepiej od Tonsila."

a tak to wygląda

http://audiostereo.lukarnet.com/gfx/320000/322120_1.jpg
http://audiostereo.lukarnet.com/gfx/320000/322120_2.jpg
http://audiostereo.lukarnet.com/gfx/320000/322120_3.JPG

więc nie wiem skąd to ciśnienie się bierze na kopółce skoro nie na w magnesie otworu wentylacyjnego i jest naklejka????????????????
w ogóle to jakaś paranoja

może górne zawieszenie jest uszkodzone albo kosz pęknięty?
h.. go wie :(

napiszcie coś
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robert1v

New member
kupowałem ostatnią sztukę w Planus II

ale wiem ze w elcoeximie mieli wyprzedaż magazynu i spuścili ostatnie 2 szt. po 150zł (porażka ) a teraz kupili je goście z maxaudio czy coś i sprzedają za 279zł
zebym usłyszał to przebicia basu wcześniej nie zastanawiałbym sie tylko łyknął od nich 2x za 150zł a potem spuścił swój głośnik na alegro -
jak ktoś ma tylko 3 ostatnie sztuki na rynku - to może regulowac cenę - nie?

k...a kiedyś kolumny firmowe kosztowały swoją cenę a teraz kosztują troszkę więcej od chińskiego badziewia
 
Do góry