Bardzo proszę o pomoc...

mailo

New member
Dziś chciałbym wybrać i kupić TV. Chce mieć coś nowego na Święta :)

Taki pomysł na początek i warunki:

DIVIX-z kompa lub przez USB z dysku...
HDTV
CYFRA +
myslałem o Tunerze Ferguson HF 8800 HD do tej cyfry+
raczej Full HD, coś na tej cyfrze znajdzie się w HD, coś nie wiem czy nie lepsza byłaby n... albo polsat...

nagłośnienie: myślałem o amplitunerze Onkyo TX-SR506 i głośniki jamo s506 albo s406 właściwie to nie mogę się zdecydować... wolałbym wydać do 2,5k zł

pokój 4.5m x 4m
odległość > 3 m
rolety w pokoju... 80% wieczorem

Po głowie chodzą mi takie modele ( po przeczytaniu forum i rad kiki... ):

LCD Sony Bravia KDL-46W4000 lub 4500
SAMSUNG PS50A551
Samsung LE46A656 50(tyle że nie ma takiego w Polsce)
Samsung PS50A656

LE, PS - nie rozumie, czym to się różni ??

Sharp Aquos LC-46XL2E
Toshiba 47 Z 3030 PG

czy inne ??

chciałbym zmieścić się do 6k zł + nagłośnienie coś ponad 2k i ten tuner...

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Różnica przy Samsungu:
LE - LCD
PS - plazma.
O ile byłem początkowo nastawiony na LCD, to po bezpośrednim porównaniu obu technologii, (PS656, 451, 551 vs. LE656), stwierdziłem, że obraz (i to full HD) jest "miałki" na LCD w porównaniu z plazmą (przy szybkim ruchu LCD "wysiadał").
Do trzech metrów proponuję coś w rozmiarze 50"+. Najlepiej przejdź się sam po sklepach, które wystawiają wiele modeli i bezpośrednio porównaj, bo bez tego można mieć marne pojęcie o jakości danego tv (albo tego, czy odpowiada on naszym potrzebom, bo w tej chwili każda technologia ma swoje ograniczenia).
 

mailo

New member
Zakupiłem sharpa 52 XL2E... całkiem niezły... :) do tego jest już ferguś i cyfra... dziś jadę po onkyo 606 i zastanawiam się nad kolumnami... i DVD... może ktoś doradzić ?? :)
 

mailo

New member
Kupiłem onkyo 605 i stoliczek ;) teraz jeszcze tylko jakiś zestaw głośników i będzie prawie wszystko :) Jest znaczna różnica między Jamo 606 a 506 ?? zastanawiam się nad jakąś nagrywarka z dyskiem, warto zainwestować ?? Jak tak, to w jaką ??
 
Do góry