bardzo prosze o pomoc jak podłaczyć tv kino ps3

cupralsw

New member
witam wszstkich uzytkownikow :) nie znam sie za bardzo , i nie jestem dobry w tym temacie,potrzebuje pomocy a konkretnie,chcialbym podlaczyc tv ps3 do kina domowego tak abym odbieral dzwiEk w kinie domowym,
Tv Sony bravia e5510
Wejście antenowe, Cyfrowe wyjście audio (optyczne), 2 x Component Video, Wyjście 5.1 kanałów dźwięku, 5 analogowych wejść audio, 3 kompozytowe wejścia wideo
Kino DOmowe Sony f200 2in1
Wejście audio (analogowe) 1
Wejście audio (optyczne) 2
Wejście audio (koncentryczne) TAK
Wejście audio (przednie, mini) NIE
D.C.A.C. (automatyczna kalibracja) NIE
Gniazdo SCART (wejście audio TV) NIE
Złącza głośnikowe (przód / centrum / dźwięk przestrzenny / subwoofer) TAK / TAK / NIE / NIE
Wyjście wideo (komponentowe) 1
Wyjście wideo (HDMITM), interpolacja do formatu 720p / 1080i dla DVD TAK (1080p)
DIGITAL MEDIA PORT TA

prosze o pomoc i pozdrawiam
 

Gohan111

Member
PS3 --- >przez kabel HDMI do TV (obraz)
PS3 --- >przez kabel optyczny do kina (dźwięk)

TV ---> optyk/RCA-RCA/ do kina - jak chcesz mieć dźwięk z tv na kinie

that's all !

pozdro !
 

Gohan111

Member
Twoje kino nie MA WEJŚCIA HDMI , więc nie podłączysz konsoli ani żadnego innego urządzenia . posiada tylko WYJŚCIE - np podłączając sobie dvd za pomocą (RCA żółty/component) możesz wyprowadzić obraz po HDMI do TV :) nic poza tym .

Jedyna opcja to taka jak napisałem wyżej ;)

konsolę i tv podłączasz sobie za pomocą kabla optycznego (masz 2 takie WEJŚCIA w kinie pod nazwą Digital in Optical ) są koło siebie po prawej .

A obraz z konsoli podłączasz omijając kino bezpośrednio do tv po HDMI

Tylko dzięki takim połączeniom uzyskasz najlepszą możliwą jakość - full hd (1080p)z PS3 na tv i pełny dźwięk przestrzenny z gier na kinie (ma potrzebne dekodery) itd.

załączam obrazek

sony-dav-f200.3754924.jpg
 

cupralsw

New member
ok skasuje post,ale jeszcze musze dopytac na 100 bo nie rozumiem jeszcze jednego,jak to moje konto nie ma hdmi skoro teraz nie mam jeszcze podlaczonej ps3 a mam podlaczone kino z tv hdmi i dzieki tego mam interpolacje obrazu ,proszemi to wyjasnic dzieki z gory
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wyjście wideo (HDMITM), interpolacja do formatu 720p / 1080i dla DVD TAK (1080p)

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
Stary czytanie ze zrozumieniem.

Tv-> kino, optyk
ps3->kino, optyk
ps3->tv, HDMI

Czyli 2xoptyk i 1xHDMI
 

cupralsw

New member
a jesli bede chcial ogladac filmy na dvd i zeby obraz byl polaryzowany do obrazu HD to wypadaloby podlaczyc jeszcze kino z tv kablem hdmi ?? to mnie wlasnie tak dziwi ze mam wyjscie hdmi i z tego co piszecie nie musze z niegi korzystac tylko optyk,pozza tym juz wszytsko rozumiem dzieki waam:)pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Filmy możesz oglądać z ps3 ale jeżeli chcesz to możesz też podłaczyc to kino po hdmi do tv.
 

cupralsw

New member
fajnie ze istnieja tacy ludzie jak wy:) na spokojnie mozna sie wszytskiego dowiedziec a jeszcze 2 dni temu bylem zielony w tym temacie,pozdrawiam
 

kanti

New member
Witam, podepnę się pod temat. Chodzi mi o oglądanie filmu DVD z PS3.

Wyczytałem, ze filmy z dvd na PS3 mogą być upscalowane do HD. W ustawieniach wideo ustawiłem wszystko wg mnie tak jak trzeba, ale mimo to obraz nie wydaje się lepszy niz ten sam film odtworzony z dvd. Różnica w obrazie na TV ma być ZAUWAŻALNA jak np TVN SD a TVN HD ? bo tutaj (mam eNke) jest różnica zauważalna
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam, podepnę się pod temat. Chodzi mi o oglądanie filmu DVD z PS3.

Wyczytałem, ze filmy z dvd na PS3 mogą być upscalowane do HD. W ustawieniach wideo ustawiłem wszystko wg mnie tak jak trzeba, ale mimo to obraz nie wydaje się lepszy niz ten sam film odtworzony z dvd. Różnica w obrazie na TV ma być ZAUWAŻALNA jak np TVN SD a TVN HD ? bo tutaj (mam eNke) jest różnica zauważalna

Przy dobrym materiale DVD różnica będzie ZAUWAŻALNA (skalowanie źródła w mpeg2 jest lepsze niż tego, co wypluje z siebie DVD bez skalowania). Natomiast HD to nie będzie.
 

scrabit

New member
PS3 --- >przez kabel HDMI do TV (obraz)
PS3 --- >przez kabel optyczny do kina (dźwięk)

TV ---> optyk/RCA-RCA/ do kina - jak chcesz mieć dźwięk z tv na kinie

that's all !

pozdro !
Mam do tego pytanie... Po co optyk z PS3 do kina? Po HDMI wypuszczę obraz i dźwięk do TV, a z TV dźwięk na kino. Czy też źle myślę?
 
Do góry