Bardzo proszę o pomoc - 37 czy 42 cale?

TomaszGlog

New member
Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum także wybaczcie jeżeli coś źle napiszę, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie :)

Przymierzam się do zakupu telewizora i zdecydowałem że będzie to plazma.
Telewizor będzie używany głównie do kablówki i czasami do oglądania filmów z komputera.

Mam pokój o wymiarach 3mX3m. Telwizor będzie oglądany z około 2-2,5m.

Zdecydowałem się wybrać plazmę Panasonica tak do 3 tys. zł.

Powiedzcie proszę który model będzie najlepszy w tym przedziale cenowym. Czy kupować telewizor 37 czy 42 calowy. Wolałbym większy ale nie wiem czy odległość 2m-2,5m nie będzie za mała.

Obserwuję modele:
Panasonic 42" Viera TH-42PV80 - za 2417 zł
Panasonic 37" Viera TH-37PV80 - za 2229 zł

Dziękuję wszystkim za rady i spostrzeżenia
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tomasz a co podłączysz do tego TV? Modele, o których piszesz są bardzo dobre, ja też polecam Ci 42 cale, ale pamiętaj, że oglądając z odległości 2,5m musiz podać do TV w miarę dobry sygnał aby nie być zawiedzionym.
Oczywiście z DVD będzie super o HD nie ma co wspominać!!!! Rewelacja.
 

TomaszGlog

New member
Dziękuję wam wszystkim za wypowiedzi.

Oczywiście tak jak wspomniałem do telewizora podłączę telewizję kablową. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kablówka w moim mieście ma naprawde dobrej jakości sygnał (jesli sygnał analogowy można nazwać dobrym).

Póki co nie mam w planach zmiany sygnału, chociaż w moim mieście kablówka planuje na początku 2009 roku przejść na sygnał cyfrowy.

Dziś byłem w "Media Eksper" w moim mieście i stał Panasonic 42PV80 a obok niego jakieś dwa telewizory LCD, mniemam że z wysokiej półki bo były to Sony i Philips za przeszło 6tys złotych. Powiem szczerze że w życiu bym tych LCD nie kupił. Leciał jakiś mecz i na plazmie Panasonica trawa była naturalnie zielona, natomiast na LCD mimo iż były to modele z wysokiej półki trawa była jakoś dziwnie rozświetlona i wpadała nawet w żółty kolor !!!!!!!!
Co Ci ludzie widzą w LCD ? Faktycznie LCD świeciły mocniej niż plazma ale co z tego jak miały nienaturalne rozświetlone barwy.

Jestem zatem zdecydowany na plazmę Panasonica, tylko czy 42 cale do oglądania z 2-2,5m ?
 

darcun

New member
Bez reklam
TomaszGlog

37cali będzie na pewno dobry,nawet przy słabszym sygnale.
42cale musi mieć dobry sygnał(np.platformy cyfrowe).
 

yogibabo

New member
Koledzy niedługo powiedzą Ci, że i 60 cali będzie ok. :mrgreen: Ja oglądam od 2,5 m do 4,20m i powiem Ci, że dopiero od 4 m nie zauważam ziarna na ekranie i innych niedoskonałości sygnału dlatego też dobrze się zastanów. Może zamów sobie prezentację w domu albo idź z miarą do sklepu i porównaj jaki widzisz obraz z 37 i 42 z 2 i 2,5m pomimo słabego sygnału w sklepie. Ja mam 42 cale py 85 i początkowo wydawało mi się że dobry byłby i 46 cali ale przy 25 metrowej powierzchni pokoju okazałoby się, że telewizor zdominowalby wszystkie inne meble oraz wystąpiłby efekt, który juzż opisałem powyżej. Generalnie przy tak bliskiej odległości oglądania sygnał musi byc perfect.
 

TomaszGlog

New member
Dziękuję za wypowiedź i za radę. Zdecyduję się zatem razej na model 37 cali. Już upatrzyłem sobie sklep w którym go kupię za 2260zł. Co prawda muszę podjechać 50km ale warto osobiście odebrać telewizor i go sprawdzić.

Wybaczcie pytanie od laika ale telewizor 37PV80 ma rozdzielczość 1024x720. Telewizory plazmowe 37 cali to praktycznie produkuje tylko Panasonic. Inni rozpoczynają plazmy od 42 cali. Czy rozdzielczośc 1024x720 to jest standard i nie będzie przez to jakieś nienaturalnej deformacji obrazu. Chodzi o to że widziałem pary razy monitory komputerowe panormamiczne na których obraz wyglądał dziwnie rozciągnięty (szczególnie jesli chodzi o filmy). Tak jak pisałem standardowe plazy rozpoczynają się od 42 cali, Panasonic natomiast ma najmniejsze plazy 37 cali. Czy też zatem obraz będzie to stadnradowy 4:3 ?

Pozdrawienia dla wszystkich.
 

magik1973

New member
Rozdzielczość a proporcje to 2 różne sprawy. Po prostu monitor, który widziałeś miał ustawione złe proporcje (właśnie siedzę przed panoramicznym monitorem i nic nie jest rozciągnięte tzn. piłka jest okrągła, o nie owalna). W ustawieniach obrazu masz do wyboru tryby: auto, 16:9, 14:9, 4:3, zoom 1, zoom 2 i zoom 3.
 
Ostatnia edycja:

Lahar

New member
Mam ten sam problem co autor tematu.

Pokój 3x4m, odległość oglądania TV 2,5m sygnał telewizji kablowej analogowy. Głównie TV będzie wykorzystywany do oglądania filmów DVD/DIVX oraz meczów piłki siatkowej =D Interesuje mnie również podłączenie kompa....

Naczytałem się już wiele opinii i mam mętlik w głowie. Nasuwa się pytanie 37 czy 42 cale oraz czy plazma nadaje się do tak małego pokoju, gdyż niektórzy twierdzą iż nie ma sensu kupować plazmy do tak małego pomieszczenia... Co o tym sądzicie ? Czekam na wasze wypowiedzi.
 

emer

Member
Bez reklam
przy ekranie 32cale panoramy, obraz 4:3 bez kombinacji z dopasowaniem do panoramy ma nawet poniżej 27cali. Nie wiem jak z 37 - ale pewnie bedzie to około 30całi, więc prawie tak jak z standardowym TV 4:3 29cali ....
 

TomaszGlog

New member
Właśnie wróciłem ze sklepu nie da idiotów i także dalej się zastanawiam, 37 czy 42 ? Będzie to na 100% PV80 ale z wielkością to mam naprawdę problem. Rozmawiałem z trzema sprzedawcami i wszyscy mówi co innego. Mam odległość od telewizora 2,5m i co tu zrobić? Od nowego roku będę miał sygnał cyfrowy i tym bardziej zastanawiam się nad 42 cale. Przy kanałach HD wiadomo oglądać można nawet z metra, ale jak do tej pory nie ma ich wiele. 42 cale to zapewne zakup przyszłościowy, ale póki co można się też trochę męczyć z zadużym telewizorem ? Jak uważacie :hmm:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
TomaszGlog napisał:
Właśnie wróciłem ze sklepu nie da idiotów i także dalej się zastanawiam, 37 czy 42 ? Będzie to na 100% PV80 ale z wielkością to mam naprawdę problem. Rozmawiałem z trzema sprzedawcami i wszyscy mówi co innego. Mam odległość od telewizora 2,5m i co tu zrobić? Od nowego roku będę miał sygnał cyfrowy i tym bardziej zastanawiam się nad 42 cale. Przy kanałach HD wiadomo oglądać można nawet z metra, ale jak do tej pory nie ma ich wiele. 42 cale to zapewne zakup przyszłościowy, ale póki co można się też trochę męczyć z zadużym telewizorem ? Jak uważacie :hmm:

BIERZ 42 cale, telewizor kupujesz pewnie na conajmniej 2 lata, a jak piszesz po nowym roku kablowka Twoja bedzie nadawac cyfrowo, wiec jakosc obrazu bedzie na pewno lepsza. Nie pozalujesz, zobaczysz!:)
 

solar9000

New member
37 a 42

TomaszGlog napisał:
Właśnie wróciłem ze sklepu nie da idiotów i także dalej się zastanawiam, 37 czy 42 ? Będzie to na 100% PV80 ale z wielkością to mam naprawdę problem. Rozmawiałem z trzema sprzedawcami i wszyscy mówi co innego. Mam odległość od telewizora 2,5m i co tu zrobić? Od nowego roku będę miał sygnał cyfrowy i tym bardziej zastanawiam się nad 42 cale. Przy kanałach HD wiadomo oglądać można nawet z metra, ale jak do tej pory nie ma ich wiele. 42 cale to zapewne zakup przyszłościowy, ale póki co można się też trochę męczyć z zadużym telewizorem ? Jak uważacie :hmm:
Mieliśmy ten sam problem z moim bratem. W mieszkaniach mamy podobne pokoje on ma ok. 4x4 i ja też. On posłuchał żony a ja głowy, mianowicie wział samsunga lcd a656 37cali. Ja wziąlem 40cali ten sam model a on do dziś nie może przeboleć że jego ekran jest jak moja obudowa i w niczym by mu nie przeszkadzało żeby mógł wziąć taki sam :( Różnica w cenie nie wielka:eek:k:ale liczy się słowo baby hehe... Bierz 42 a z czasem bedziesz chciał 46 w miarę jedzenia apetyt rośnie
 
Do góry