Bardzo gorąca prośba...

mailo

New member
Jestem Tu nowy, To forum przeglądam od kilku godzin i nie mogę się zdecydować, który telewizor wybrać... mam do dyspozycji do 8 tyś zł, nie wiem nawet którą markę... sharp, sony :( za dużo tego... do tv mam mniej więcej 4m, często podłączam go do laptopa, oczywiście DVD, cyfra +… bardzo proszę o pomoc :)

jak narazie w oko wpadł mi:
Sony 40'' X3500
Sharp LC46XL2E

i ciagle przeglądam opinie :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych ogólnych potrzebach i warunkach które podałeś wychodzi na Sharpa 46 Xl2.
Ale jak dla mnie zdecydowanie za mało podanych warunków .
To tak jakbyś zadzwonił do krawca i zamówił garnitur przez telefon podajac mu tylko wzrost.
Napisz jak najwięcej o potrzebach i warunkach?


jakie masz warunki ?
jaka odległość od ekranu ?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?
Jaki masz teraz telewizor?

Jeśli będziesz miał jeszcze wątpliwości - poproś o prezentacje w domu i uwierz w swoje możliwości. Bo nikt lepiej od Ciebie nie wybierze telewizora?
 

mailo

New member
jakie masz warunki ? : warunki... myśle ze dobre ;)
jaka odległość od ekranu ? : 3,5 - 4 m
jaka klasa cenowa? : do 8 tyś zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? : telewizor do domu rodzinnego - każdy ogląda w innych godzinach, a właściwie to bede brał 4 raczej takie same
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? : mam rolety, także mogę je zmieniać :)
ile osób zasiada przed telewizorem? : czasem cała rodzina - 5 osob
Jaki masz ulubiony program? cieżkie pytanie :p każdy ogląda coś innego :p osobiście wszystkie motoryzacyjne...
Ma stać czy wisieć? : : raczej stać... ale jeśli ma wisieć to się powiesi - miejsce ku temu się znajdzie
Jaki masz teraz telewizor? : Philips - 8mio latek przywieziony przez mojego tate z niemiec :) modelu nie podam, bo nie jestem aktualnie w domu... ale myśle ze to mało ważne ;)

Jak już wspomniałem potrzebować bede 4 telewizorów... bo tylu znajomych chce w tym samym czasie zakupić telewizor :) jakoś tak grupowo się zebraliśmy ( może coś się utarguje ;) )
Wszystkie te rodziny mają mniej wiecej te same wymagania, 4 m odległość itd... roznimy się tylko ilością osób w rodzinie i wiekiem ;)

Przeczytałem kilkadziesiąt tematów na forum i wybrałem kilka modeli, mianowicie:

Sony 40'' X3500
Sharp LC42XL2E
JVC 42 V 80
Toshiby 42 Z 3030
Philips 9732 lub 9632

5 modeli... i ciężki wybór... jeśli jest ktoś kto mogłby zaprezentować mi (NAM) te modele, to bede bardzo wdzieczny ( tak w ogóle, jaki jest koszt takiej prezentacji ?? ), jedna z rodzin mieszka w Katowicach, więc to miasto było by najodopwiedniejsze ( najwieksze z tych w ktorych mieszkamy ;) )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym troche zmodyfikował potrzeby z uwagi na warunki.
Pioneer 4280 XA
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192


IMG_3815.jpg



IMG_3806.jpg



JVC 42 V 80

Drugim odtwarzaczem był Blu-ray Pioneer'a, który konwertuje sygnał do rozdzielczości 1080P. Radzi sobie z tym dobrze, a obraz na telewizorze jest pierwszorzędnej jakości. W połączeniu z JVCV80 filmy nabrały troszkę większej głębi i ostrości, jednak przestrzegam osoby myślące, że obraz jest o niebo lepszy.

P1050161.jpg

P1050194.jpg

Po zapoznaniu się z menu i wstrojeniu kanałów czas na kalibrację. Po ok 40 minutach mamy wyniki. JVC pokazał, że ma całkiem niezły poziom czerni:

Black Luminance: 0,780 cd/m2

Jak na 47 calową matryce daje to całkiem dobry wynik. Gdy dodamy do tego do tego niewielkie odchylenia od kolorów przy zmianie kąta patrzenia, wyłania się obraz dobrego telewizora LCD.

P1050121.jpg
http://www.hdtv.com.pl/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=171789

Toshiba 42 Z 3030
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438

różne kanały , różna jakość sygnału - a 0braz naprawdę zadziwiajacy.
a10bd495f924e871med.jpg


Zaczynamy do sygnałów HD. I to oraz jest poprostu rewelacyjny. Naturalność odzwierciedlenia , czystość obrazu , głębia - wywołują zachwyt w oczach ogladających.
8fe878034cee46b6med.jpg



Weź też pod uwagę doświadczenia innych :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
 

mailo

New member
Witam,
Czas upływa, a ja nadal się nie zdecydowałem. Czy jest możliwość zamówienia prezentacji następujących modeli:
Sharp LC42XL2E
JVC 42 V 80
Toshiby 42 Z 3030
Philips 9732 lub 9632
Jeśli tak prosze o kontakt, albo jakakowiek informacje z kim mam się kontaktować. Prezentacja miałaby się odbyć w Katowicach.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja za Ciebie nie zadecyduje.
Ale z całą pewnością zachęcam do wzięcia na prezentację KURO 50" (z 4 metrów będzie super!) i dowolne dwa inne LCDki najlepsze na świecie :)

Pozdrawiam,
 

czago

Banned
mailo, na Twoim miejscu zrezygnowałbym z plazmy ze względu na częste korzystanie z komputera. No chyba, że nie boisz się kłopotów z powidokami.
Jeśli chodzi o LCD to wg mnie dwa najlepsze modele to:
1. Sony KDL-40X3500
2. Philips 42PFL9732D
Sony jest chyba ciut lepszy, ale za to Philips ciut większy.
W ogóle do Twoich warunków najlepszy byłby Sony 46X3500 - to moje zdanie.
 
Do góry