Baner reklamowy blokuje tv LG 47LA790V

surver

New member
Witam,
posiadam model tv LG 47LA790V i od wczoraj zauważyłem dziwną rzecz. Chodzi o baner reklamowy(ten który wyświetla się w prawym dolnym roku chwilę po przełączeniu kanału) Jacobs "Baw się kawą". Kiedy włączam TV to po kilku sekundach pojawia się czarny ekran i właśnie ta reklama w rogu. Na początku myślałem, że to chwilowa awaria gdzieś wyżej, ale dziwiło mnie to, że wszystko działa prawidłowo, tylko że przez parę sekund, dopóki nie wyskoczy ten baner. Dopiero po wejściu z menu w opcjach tej reklamy, pogrzebaniu w panelu i zamknięciu go, mój tv się odblokował. Niestety muszę powtarzać tę dziwną procedurę za każdym razem kiedy zmieniam kanał, lub włączam tv. Gdyby taką sytuacja przytrafiła się mojej mamie, to na pewno by sobie z tym nie poradziła. Po prostu pomyślałaby to co ja - że to jakaś awaria w transmisji. Takie coś nie powinno mieć miejsca. Co może być tego powodem? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to celowe, bo wówczas byłoby to raczej anty-reklamą. Od wczoraj nienawidzę Jacobsa.
 

MartinW

New member
Potwierdzam u mnie dzieje się to samo od wczora Lg 42LA660s. Pojawia się reklama kawy i obraz z Tv naziemnej znika...żenada pomaga całkowite wyłączenie HbbTv ale chyba nie o to tu chodzi żeby wyłączać... to ma działać prawidłowo...ciekawe kto zawinił?
 

Lupus1979

New member
Mam to samo Nie wiem jak Wy ale mi blokuje 1, 2 i regionalną. Reszta jest ok.
Pisałem dzisiaj do tvp i do jacobs na fb zobaczę co będzie.
Bez sensu wyłączać internet jak mam taki telewizor. Ciekawe czy inne marki też tak maja?
Swoja drogą wyglada to jak wymuszenie ogladania reklamy
Pozdrawiam Dajcie znać co i jak :)
 

ibotto

Member
Na TVP1,2 i regionalnej wyskakuje na kilka sekund reklama Netii, znika sama. LG 730V na stałe podłączony do netu, wersja 04.41.32 (nie znaleziono aktualizacji).
 

Lupus1979

New member
Ja mam lg 42 LN
I jak jest reklama netii to jest ok ale jak raz na jakis czas wchodzi ta reklama jacobs to po prostu masakra
Wlasnie teraz tak jest...
 

Attachments

  • IMG_20150419_090238919_HDR.jpg
    IMG_20150419_090238919_HDR.jpg
    851,4 KB · Wyś: 240

mirexxx

Member
A ja od wczoraj zastanawiałem się o co kamann.Mój LG ''blokuje'' mi co ciekawe TVP 2,jedynka chodzi ok.Na początku myślałem,że to coś z lokalnym nadajnikiem,ale widzę, że to ogólnopolski problem.
 

Lupus1979

New member
a tvp i jacobs milczą :)
Swoją drogą dziwne, że blokuje Ci tylko 2. Mi aż trzy kanały.
A pytaliście się kogoś z innym tv? bo na razie widzę, że same lg...
 

ibotto

Member
Sprawdzałem tylko chwilę na DVB-T i może dlatego załapałem się na Netię a nie doznałem łaski trafienia na Jacobsa. Na codzień ogladam sat.
 

dj_marian

New member
U mnie to samo od piątku na reklamie kawy. Nieźle pojechali. Mam tymczasowe rozwiązanie dla tych co nie mają zamiaru odłączać tv od internetu ani całkowicie wyłączać HbbTV: włączamy kanał, wchodzimy w trakcie reklamy na HUB tvp (niebieski) następnie wychodzimy z hbb (czerwony) i tym sposobem mamy działający kanał po 2 klikach. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest niemożliwe, zobacz, jeżeli masz podłączoną kamerę pod tv i podpięty internet, to łatwo można podglądać pomieszczenie , gdzie stoi tv. :)

Dlatego ja mam wszystkie oczka zasłonięte, taka obsesja ;)
No, ale popup'u z reklamą na ekranie tv to już dla mnie nowość. Co za czasy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No cóż, czego oczy nie widzę, tego sercu nie żal ;)
Niech słuchają, aczkolwiek ja nie mam kamery w tv, za to mam w laptopach czy konsolach i zawsze ten kabelek wyciągam. Wcześniej jak miałem plazme z kamerą, było podobnie. W laptopie zakleiłem dyskretnie.
Chociaż w dobie smartfonów, to chyba syzyfowa praca :)
 

Lupus1979

New member
Mam tymczasowe rozwiązanie dla tych co nie mają zamiaru odłączać tv od internetu ani całkowicie wyłączać HbbTV: włączamy kanał, wchodzimy w trakcie reklamy na HUB tvp (niebieski) następnie wychodzimy z hbb (czerwony) i tym sposobem mamy działający kanał po 2 klikach.

sposób jest taki jak piszesz ale czy to nie powinno być tak, że jak nie chcę wchodzić to nie wchodzę? a tutaj muszę i to mnie denerwuje...
Pozdrowka
 

MartinW

New member
U mnie w tej chwili po pojawieniu się reklamy kawy obraz znika i po jakiś 10 sekundach oglądania czarnego ekranu wiadomo z czym w cudowny sposób ożywa na nowo... także analiza pewnie była dogłębna :)
 
Do góry