B551 czy B651

macieklm

New member
Witam serdecznie.

Na wstępie chcę zaznaczyć, ze przewaliłem sporą ilość tematów, postów, przeczytalem sporo opinii i recenzji, ale nie ma to jak rada od doświadczonych uzytkowników dla konkretnego przypadku.

Nosze się z zamiarem kupna tv LCD do pokoju. Padło na któregoś z Samsungów. Nastawiłem się na modele z serii 5 i 6. I teraz tak. Odległość od tv to dwa przypadki:
-pozycja przy ławie/ z kawą ;) to jakies 2,5m odległości
-druga pozycja tzw. legowiskowo-wypoczynkowa :D, to jakieś mysle 3-4m odległości od tv
-pomieszczenie raczej mniej niz bardziej oswietlone

I teraz najwazniejsza kwestia. Na który model się zdecydować. Czy np wybrac :
LE-37B650 -2 699,00 zł (LE-40B650 - 2 899,00 zł)
czy moze kosztem nizszego modelu wybrac nieco większy
LE-40B550 - 2 399,00 zł

Nie wiem w sumie jeszcze jak z odbiorem tv, bo to na nowe meiszkanie, ale raczej napewno bedzie to kablówka z Multimedii, raczej nie cyfrowa...
Tv ma sluzyc do własnie takiej kablówki w przyszłosci moze cos cyfrowego. Czasami do podłączenia komputera (nie mam hdmi :() Za jakis czas moze xbox360. Do jakiegoś divix'a od czasu do czasu.

Wiem, ze niektóre opcje mozna "dodac" do b550 poprzez zmianę softa, ale jakie są inne za/przeciw do takiego czy innego wyboru.

Bardzo proszę o jakies opinie, rady. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
 

MAdam

New member
Nie są to konkurencyjne modele, więc odpowiedź jest prosta. Jeśli tylko Cie stać to bierz najlepiej 40B650/651. Ale jeśli chodzi o samą analogową kablówkę to szału nie będzie i na tym i na tym modelu.
 

arturr14

New member
Podczas wyboru LCD też wahałem się m.in. pomiędzy B550 i B650. Ostatecznie biorę B651 głównie ze względu na to, że będę oglądał dużo sportu a B651 ma 100Hz. Dodatkowo kolega ma B651 32 cale i bardzo go sobie chwali. A tak na marginesie macieklm, gdzie można kupić tego LE40B650 za 2899zł???
 

artois

New member
arturr14 napisał:
Podczas wyboru LCD też wahałem się m.in. pomiędzy B550 i B650. Ostatecznie biorę B651 głównie ze względu na to, że będę oglądał dużo sportu a B651 ma 100Hz. Dodatkowo kolega ma B651 32 cale i bardzo go sobie chwali. A tak na marginesie macieklm, gdzie można kupić tego LE40B650 za 2899zł???


Na allegro :)
 

macieklm

New member
Argument z tym sportem to juz coś :) Faktycznie, spore "za"!

Podałem najnizsza cene z allegro, bez przesyłki.
Jeszcze pytanko, czym roznia sie oznaczenia b65x ? Kolorem obudowy?
 

Horhe Ortega

New member
Wiem, ze niektóre opcje mozna "dodac" do b550 poprzez zmianę softa, ale jakie są inne za/przeciw do takiego czy innego wyboru.
Bywa że nie można dodać...i tyczy się też 620-ki! "Lustro" w 650-ce jednak swoje robi i tego faktu nic nie zmieni.Kablówka(nawet analogowa) przy sygnale na odpowiednim poziomie i ustawieniach wygląda całkiem dobrze na 650-ce.Oczywiście lepiej z poz. legowiskowo-wypoczynkowej (na myśl przychodzi mi ten obraz z drzemiącym chłopem w cieniu zebranego zboża:D).Normalnie 3000PLN cena netowa , ale kusi też euro(30X0% i szansa na podglądnięcie producenta matrycy)-tylko 400PLN więcej.
 
Do góry