Azur 640R

wdehe

New member
Zadam przewrotne pytanie:
Dlaczego nie kupować CA Azur 640R?

Potaniały ostatnio, niby mocny (do 1400W z sieci, coś koło 7x100Wat wszystkie kanały na raz),
mnóstwo wejść - wyjść z tyłu, itd.


Co z nim jest nie tak?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie mam nic przeciwko CA (mam zestaw stereo) ale , dzisiaj gdy dźwięk HD zaczyna "trafiać pod strzechy"
kupno urządzenia "mocnego i z mnóstwem wejść - wyjść z tyłu" ale bez dekoderów audio HD jest, moim zdaniem bez sensu.
 

imalas

New member
Heh!...Zadam drugie przewrotne pytanie:
Dlaczego nie kupować CA Azur 650R?.... ale już z kodekami HD itp. Wchodzi do sprzedaży lada dzień! :bober:

Blackninja czekamy na cenę ....normalną tzn. adekwatną do cen konkurencji! :D
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kup. Dlaczego masz nie kupować ? :p
Nie znam ceny 650 ale 640 był, moim zdaniem za drogi, na tle konkurencji. Ponoć mają dobre stereo.
Niekorzystny stosunek możliwości/ceny. Dlatego nie kupiłem 640 i nie kupię 650 , kupiłem HK 255. :D
Być może ten "ascetyczny" wygląd nie do każdego trafia, chociaż mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:

wdehe

New member
HD audio :(

Nie chcę by za jakiś czas okazało się,
iż kupiłem coś czemu brakuje czegoś ważnego.

CA640R jest za 350F - richer sound - "czyszczenie sklepu"
(być może zwrot po sprzedaży netowej,
być może po naprawie gwarancyjnej,
może z wystawy,
nieważne, sprzedają to jako 100% sprawne ,
i dają gwarancję).

Ale skoro ma poważne braki, to chyba odpuszczę sobie ten zakup.

650R - będzie miało zabójczą cenę, nie dla mnie.
 

Kaszan

New member
Hmm.. ale skoro masz dostęp od Richer Sounds i chcesz dobrego ampa to po co pakować się w Azura?
W Richer Sounds masz w bajecznej cenie Harmana 255 (1150zl) i 355 (1610zł) czyli połowę taniej niż w PL. Do tego jeszcze Denon 1909 (950zl) oraz Onkyo 806 i Yamaha 765 (oba po około 1850zł).
Gdybym miał możliwość kupienia w RS to nad Harmanem 355 nie zastanawiał bym się nawet minuty.
 

wdehe

New member
Nie jest tak wesoło z tym dostępem do rzeczy z listy, pozostały tylko pojedyncze egzemplarze,
które trzeba odebrać osobiście w sklepie, a czasem od sklepu dzielą mnie setki mil.

HK 255 jest tylko jeden w Southampton (ponad 300mil)
HK 355 - dostępne 6 sztuk do najbliższego sklepu w którym to mają mam 150 mil.
Sklep w Hull, jest tym do którego mam blisko (prawie za rogiem ;) 50mil).

Poza tym wcale nie wiadomo jak HK się zgra z Celestionami,
CA zgrywa się dobrze (obydwaj Brytyjczycy)
podobno CA i HK to ta sam właściciel (?) ale sposób grania różny.

Zarywać sobie dzień wolny i jechać tylko po ty by sprawdzić czy to zagra razem jak należy - do nie dla mnie.

Denon podobno gra za miękko na moje wymagania (metal od heavy po death), napisał mi to na innym forum posiadacz takich kolumn jak moje, cały zestaw Celestion ma).

Onkyo - sytuacja z odległościami podobna jak z HK,
rzeczy "normalnie" dostępne przekraczają mój budżet (mogę wydać do 400F).

Yamahe już jedną mam, wolałbym nie mieć następnej, mam swojej dość, muzycznie gra niezadowalająco.


EDYTA: chyba że onkyo txsr607 - dobre to jest?
Ma to ktoś? Ma wszystkie kodeki?

Zagra w stereo dynamicznie, z szybkim, mocnym, krótkim basem?
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Znając polskie realia i "zuchów" od marketingu u polskich dystrybutorów sprzętu audio-video, to zawsze ma być lepiej, a wychodzi tak...jak zawsze! :cry:
 

imalas

New member
HEHE!... zgadłem!
Dziś trafiłem na cenkę z ....kosmosu! :fool: tu

Proszę o mały komentarzyk Blackninji! :D , np. na temat jak szybko cena zacznie spadać i takie tam ......! :)

Przebój cenowy w tym segmencie, to raczej nie będzie na tle konkurencji!

A TU już zaczęło tanieć, .;.dobre tempo!, jak ktoś namierzył taniej, to niech zapoda linki!
 
Ostatnia edycja:

arniparus

New member
Sam uzywam 640R i dzwiekowo za aktualna kase to jest absolutny killer :) Kazdy z moich znajomych ktory ma sprzet porownywalny czy nawet znacznie drozszy jezeli chodzi o elektronike przyznaje ze ten klocek jest po prostu lepszy niz to co posiadaja.

Dzwiekowo to urzadzenie po prostu rzadzi ... i w wiekszosci przypadkow zwykly DTS brzmi lepiej niz DTS MA na np Onkyo 1007, a jaka roznica w cenie :)

Zdecydowanie polecam ten amplituner wbrew temu "tragicznemu faktowi" ze nie ma dekoderow HD :D
 

etemmu

New member
tego sie obawialem, na razie cena zaporowa za ktora mozna kupic dobry ampli z pre out i dobry wzmacniacz stereo do podpiecia. Jesli zejdzie do magicznej granicy 4K i faktycznie zabrzmi w stereo to bedzie wart zastanowienia.
 
Do góry