Awaryjność nagrywarek Panasonic

fogarty

New member
Posiadam dwie nagrywarki - DMR-EH68 kupioną w lutym i DMR-EH57 kupioną w marcu. W ciągu kilku dni obie uległy tej samej awarii związanej z napędem DVD - obie czekają na kuriera i jutro jadą do serwisu.
Do awarii doszło podczas kopiowania materiału z dysku twardego. Nagrywanie zostało przerwane, został wyświetlony komunikat o błędzie, jednak pomimo zakończenia procedury odzyskiwania, nagrywarka przestała prawidłowo działać. Chociaż w napędzie nie ma płyty, wciąż podświetlony jest wskaźnik płyty. Po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu słychać próby odczytu (napęd głośno pracuje), wyświetla się numer błędu U88, nagrywarka ponownie przeprowadza odzyskiwanie, informuje o możliwości utracenia części materiału ale po potwierdzeniu OK urządzenie wciąż nie działa. Nie jest możliwy odczyt jakiejkolwiek płyty, za każdym razem urządzenie informuje o braku możliwości odczytu.
Przyznam, że kiedy padła druga w taki sam sposób, miałem skojarzenia montypythonowsko-kreskówkowe.
Mam w związku z tym pytanie, czy jest to typowa usterka nagrywarek Panasonica.
 

S_beast

New member
Nie bywam na tym forum zbyt często za co przepraszam.
Ze swej strony muszę również potwierdzić, że taki przypadek spotkał posiadaną przeze mnie nagrywarkę
DMR-EH5 i dokładnie w takich samych okolicznościach.
Serwis dokonał naprawy gwarancyjnej, podczas której wymienił "laser". Tak przynajmniej było napisane na dokumentacji, którą otrzymałem.
 

Jarek55

New member
Posiadam nagrywarkę dvd Panasonic DMR-EH 55 od paru lat i do tej pory nie miałem problemów.Jednak od kilku dni na wyświetlaczu pokazuje się symbol płyty,a gdy chcę przegrać coś z twardego dysku i wkładam płytę dvd-r,pokazuje się komunikat,że płyta jest zła.Poza tym można nagrywać na twardy dysk i z niego odtwarzać.Może ktoś miał podobny problem ? Będę wdzięczny za radę.
 
Do góry