Awaryjność modeli z podświetleniem LED

Robertk2

New member
awaryjność

Technologia podświetlenia matryc LED jest generalnie nowa, stąd pytanie do użytkowników, może ktoś miał problemy. A jeśli tak to jakie. Będą to cenne informacje dla wszystkich.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
2 lata gwarancji jest? Jest! Niech się psują ile wlezie co by mnie wcale nie zdziwiło, bowiem testowanie na klientach jest tańsze niż w swoich laboratoriach. Co najwyżej do następnego kontenera dorzuci się zamiast 10 np.30 nowych TV na wymianę gwarancyjną.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mamy kilka na sklepie i nie słyszałem o czymś takim jak wadliwość . Jedynie model testowy był nie dopracowany.
 

Robertk2

New member
awaryjność

Mnie osobiście sprzedawca powiedział, żeby poczekać jeszcze jeden sezon z zakupem tv led. Aby inne firmy wprowadziły swoje modele a samsung udoskonalił swoje.
 

cygan

Member
Jasne... a ja radzę poczekać na samochody elektryczne. Tylko po co czekać jak brak mi teraz samochodu czy telewizora? Pierwsze OLEDy ok.40" nie sądzę by kosztowały mniej niż 5 cyfr, a czekać kilka lat na przystępne ceny to ja dziękuje.
 

Robertk2

New member
[ mare37] Czy uważacie , że podświetlenie lampami jest takie samo jak led ? Czy ktoś już miał przyjemnośc oglądać tv z oled ?
 

fikol55

New member
Witam,

Co do LED słyszałem że są bardziej energooszczędne.

Moja dziewczyna kupiła najnowszy model Vaio z przekątną 17.4 cala - przy takiej matrycy LED to świetny pomysł bo wydłuża czas baterii.

Co do samej jakości obrazu to oniemiałem. Widziałem już wiele laptopów i TV i jakość obrazu, kolory, nasycenie, jest bez porónania lepsze od mojego TV Toshiby czy monitora NEC z matrycą PVA.

Generalnie w życiu nie widziałem lepszych kolorów.

pozdr
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A co za różnica co pali się z tyłu? Pixel może wypalić się na bank bo ta wada nie ma nic wspólnego z podświetleniem. Za to przynajmniej koniec z chmurkami:eek:k:
 

arsenal

Moderator
VIP
Zaczepiło mi się dziś( tzn. wczoraj ;) ) oko na Samsungu z serii 9 z podświetleniem LED. Chyba pięćdziesiąt cali miał. Bardzo dobra czerń, kolory i kontrast ale bez jakiegoś wielkiego wow. Za tą cenę nie warto kupować. Lepiej dołożyć do KURO.
 

Robertk2

New member
Seria 9 ma 46" i 55" , ale to ciekawe co napisałeś. Wszyscy tak słodzą podświetlenie LED a tu się może okazać , żę np. KURO świeci lepiej. Chyba jest tak , że każdy chwali swoje i tyle.
 

arsenal

Moderator
VIP
No to musiał być ten 46 cali. Nie pamiętałem dokładnie ale na pewno za mały na 55 cali. Na KURO mnie nie stać jednak to klasa wyżej. LCD z LED jak to LCD - wystarczy, że włączysz słabsze źródło obrazu i od razu pojawia się pikseloza. Pozostanę na razie przy swoim 3LCD.:)
 

Robertk2

New member
SierzantHarris napisał:
A co za różnica co pali się z tyłu? Pixel może wypalić się na bank bo ta wada nie ma nic wspólnego z podświetleniem. Za to przynajmniej koniec z chmurkami:eek:k:
To jasne , że pixel może się wypalić. Moje pytanie do fachowców - czy led może się wypalić ?
 
Do góry