AVR255+BX6 jaki sub?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolega don111 pytał się kino/muzyka bo do muzyki będzie sub o innej konstrukcji i do kina także. Do muzyki konstrukcja zamknięta, do kina bass reflex, band pass. Ciężko będzie zadowolić zarówno miłośników kina i muzyki. Ja ze swojej strony do muzyki polecam jamo sub 650 lub np Rel T5 - trochę droższy, do kina np. JBL ES150, Velodyne imact 10 - również min. droższy, z tańszych Jamo sub 250/300. To jeszcze wszystko zależy do jakiej muzyki, bo suby bass reflex przy szybkich bitach nie nadążają.
 

don111

Banned
w tej kwocie chyba tylko Jamo Sub 650 jest zamknięty no i cena bardzo atrakcyjna, Velodyne na pewno jakiś poziom trzyma, mimo że to najniższa seria i z bas refleksem
 

pavka84

New member
Panowie zatem vellodyne czy jamo? Jak juz wczesniej wspomnialem muzyka i kino, nie wyobrazam inwestujac pare zlotych nastawiac sie tylko na muzyke lub film....zawsze lacze przyjemne z pozytecznym. Zatem Muzyka 60% kino 40% , co do rodzaju muzyki, trance, klubowa, ale nie gardze tez queenem, guns n' roses, wiec wachlarz jest spory.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Velodyne jest firmą lepszą, bardziej ekskluzywną, droższą, no nie wiem jak to wytłumaczyć. Tak jak pisał kolega wyżej to jest niższa seria ta co podałem. Jamo to sub taki budżetowy ale dobry. To tak jak byś porównywał dość dobrze wyposarzonego Opla do podstawowej wersji BMW. Ja na Twoim miejscu do 1500zł bym brał Jamo 650. Do muzyki bdb bo konstrukcja zamknięta. Na 18mkw też się sprawdzi w kinie bo jest dość mocny. Ładny wygląd i dobre spasowanie materiałów. Bass reflex powoduje w kinie trochę większe ciśnienie, ale bass jest mniej kontrolowany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko że velodyne impact 10 to jest bass reflex a jamo 650 to sub zamknięty. Z zamkniętych podałem jeszcze Rel T5, ale ciut droższy. A tak na marginesie jak impact 10 masz za 1200zł to zarąbiście tanio. Najniższa na ceneo to 1600zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pavka84

New member
moge miec w cenie do 1500zl, tylko jedyny problem, nie mam mozliwosci odsluchu tego sprzetu i musze suegowac sie Waszymi opiniami, drodzy koledzy
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wypowiem się o tym subie bo go nie znam i nie słuchałem. W necie znalazłem trochę postów na ten temat Jaki subwoofer do stereo ? - Audiostereo.pl. Jeżeli ma to pomóc to proszę bardzo. Technika idzie do przodu, wielu kolegów na forum zna sprzęt w sumie biorac pod uwagę postęp technologii - nowszy, i ten sprzęt poleca jako sprawdzony. Polecam odsłuch. Może faktycznie się opłaca:)
 
Do góry