AVR 255 problem

marok

New member
Witam, AVR 255 przy próbie włączenia daje potworne trzaski w głośnikach po czym wyświetlił komunikat PROTECT (tylko zdążyłem zauważyć bo zaraz wyłączyłem). Jakieś sugestie, czy pakować do serwisu?
Do AVR podpięte są HKTS 60.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Odłączaj wszystko od AVR 255 i włącz ...
jak nadal to samo to Serwis .
 

marok

New member
Odłączyłem, będzie serwis :sad:

Testuje, włączam i czasami nie daje się słyszeć tego charakterystycznego dźwięku przy włączaniu. Obstawiam zasilanie lub końcówka mocy bo soft raczej nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
bzdura spinaja ci sie przewody głosnikowe + i - .Pozdro tylko sprawdz wszystkie ;-)
 
Ostatnia edycja:

marok

New member
Nie mogą się spinać, kiedy wszystkie są odłączone ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
No gdzies jest zwarcie PROTECT wyskakuje gdy np. połaczysz + i - wiec ja tak wnioskuje. A i sam sprzet sie wyłącza
 

marok

New member
Blackninja, czy z twojego doświadczenia wynika, że to jest częsta awaria w przypadku tego modelu? Jakie mogą być przyczyny? czy jest możłiwe przegrzanie lub np. niedziałający wentylator?. Nadmieniam, że o właściwą wymianę powietrza zadbałem, jest właściwa szczelina nad ampli oraz otowory w ściance meblowej. Wiem, że trudno tak spekulować ale może poprostu AVR 255 tak ma?
edit: Ampli gra z HKTS 60, tak sie jeszcze zastanwiam, czy ustawienia Ampli też moga mieć znaczenie?

pozdr.
p.s.
ampli leci do serwisu, naszczęście kupiony w styczniu 2011 r. więc jeszcze na 2 letniej gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie spotkałem się z wysyłaniem amplitunera z taką awarią do serwisu od nas z firmy, częściej lecą innych firm z uwalonymi końcówkami.
 

marok

New member
Informacyjnie:
Wymiana stabilizatora w układzie zasilania. Z tego co się dowiedziałem to problem był z kondensatorami. Serwis terminowo z bardzo dobrym kontaktem.
 
Do góry