AVR-1910 - czy kabel iHDMI rozwiąże problemy z UPC i parę innych pytań

te24

New member
Witam.

Wiem, że jak na każdym forum, pewnie i tu pytania przed zakupem irytują doświadczonych forumowiczów, ale jednak zaryzykuję.

W nowym mieszkaniu szykuję sobie zestaw AV. Pomieszczenie 30m2, standardowo na ścianie ma być LCD/LED 3 metry przed nim kanapa.

Planuję zestaw:

DENON AVR-1910
Jamo S606 7.0 (sub mam własnej roboty robiony na tesli, w przyszłości może podmienię na coś innego)
LCD LED który kupię później (42"+), teraz za telewizor robi monitor LCD 28" obsługujący Full HDMI

Źródłem video będzie przede wszystkim dekoder UPC (Pace), za parę miesięcy dokupię Bluereya. Muza głównie z kompa (karta z cyfrowymi wyjściami).

Cały zestaw w sumie głównie do muzyki, trochę mniej do gier i filmów.

I teraz mam następujące dylematy:

1. Problem z HDCP w Denonie. Wiem, że 1910 nie przyjmuje sygnału z dekodera UPC via HDMI. W sumie nie jest to poważny problem, ale miałem nadzieję, że upscalerem w ampli poprawię obraz z UPC (przede wszystkim w kontekście docelowego dużego ekranu 42"+). Nie mogłem znaleźć w necie informacji jaki jest dokładnie charakter tego problemu - czy ampli w ogóle nie czyta HDCP, czy po prostu nie może się dogadać z dekoderem. I tu kilka pytań:
a. czy kabel iHDMI rozwiąże ten problem (takie pytanie padło już na tym forum, ale bez odpowiedzi).
b. czy może nowy 1911 rozwiązuje problem z HDCP?
c. a może gra w ogóle nie warta świeczki, po docelowy ekran i tak będzie miał upscaler klasy przynajmniej 1910?

2. Mówiłem o tym, że mam własnego suba. Generalnie dobrze zrobiony (b/r), przenosi bardzo dobrze już od 20 Hz, szklanki się trzęsą, bardzo miły ciepły bas. Czy bez większego problemu skonfiguruję zestaw Jamo S606 z tym subem (chodzi mi o ustawienie odcięć itd. w ampli)

3. I na koniec pytanie ogólne. Jak pisałem, słucham głównie muzyki. O tym Denonie z jednej strony się niektóre serwisy bardzo pozytywnie rozpisują, ale gdzieniegdzie są opinię, że jest mocno przereklamowany i szczególnie pod względem jakości dźwięku można w tej cenie znaleźć wiele lepszych rzeczy. Ma ktoś jakieś przemyślenia w tym temacie?

Dziękuję serdecznie za uwagę i proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza :D
 

Pawelos

New member
Mam UPC i 1910

Hej,
Mam od niedawna Denona 1910 i UPC (dekoder Pace model chyba 7111/06).
Obraz wraz z dźwiękiem lecą po HDMI do 1910 i potem do TV
Ogólnie jest ok ale mam problem (który przed chwilą opisałem w innym poście).
Chodzi o to ze czasami zanika dźwiek (zawsze podczas próby przewijania na podglądzie filmów on demand i czasami przy skakaniu po kanałach). Obajw jest taki ze dźwięk scisza się do min że 1910 musze podkręcić prawie na maxa żeby cos słyszeć. Problem znika jak zmienie jakiekolwiek ustawienia dźwiękowe w amplitunerze bądź wył/wł jedno lub drugie urządzenie.
Apropos skalowania obrazu to się tym nie bawiłem jeszcze - jedne co wiem to ze mam stary TV Samsunga 800x600 który nie jest nawet HD ready i odtwarza mi obraz na kanałach HD.

Pozdroofka
Paweł
 

te24

New member
Ale z tego co kojarzę, to, że wideo wychodzi z ampli do TV (rozumiem że po Svideo, albo composite) nie oznacza rozwiązania problemu HDCP - bo po HDMI by nie wyszło. Byłoby super jakbyś mógł to sprawdzić z jakimś odbiornikiem HDMI. No i upscalerem sie z telewizorem PAL nie pobawisz :D
 

killpit

New member
Problem z HDCP wyskakuje we wszystkich Denonach natomiast wygląda to w ten sposób że po 2-3sec. wskakuje obraz.
Co do głośników i suba spokojnie sobie spasujesz, kwestia jaki ampli jeżeli denon to bedzie miał spory problem dobrze wysterować te głośniki one potrzebują sporego prądu.Jak już to 2310 jeżeli nie koniecznie Denon to może Onkyo 607,608 a najlepiej 807 on ma wszystko.H/K255 bardzo fajnie też gra z Jamo i niektórzy chwalą jeszcze Pioneera mi osobiście dzwięk nie pasował lecz to moje odczucie.
Jeżeli chodzi o nowe Denony to zdecydowanie wziąłbym już z końcówką 10 bo 11 to totalna bieda.
 

te24

New member
Czyli mam rozumieć, że jedynym problemem jest opóźnienie w pojawieniu się obrazu? Będę mógł normalnie oglądać UPC via HDMI via ampli?

Rozumiem, że ten Denon jest słaby na te kolumny po prostu?
 

te24

New member
Ponieważ zakupiłem wspomniany zestaw, odpowiem sobie sam, może komuś pomogę.

DENON 1910+Jamo S606

Wszystko pięknie gra. Nie ma żadnego problemu z dekoderem UPC Pace (tylko nie działają kody do Pace w pilocie Denona), sygnał HDMI przechodzi, ampli dekoduje dźwięk, także DD.

Stereo pięknie, filmy pięknie.

Muszę jeszcze pokombinować z ustawieniem kolumn - Audigy mówi, że mam fazę w L/R i SR, choć w instrukcji jest napisane, że tak może być z niektórymi głośnikami. Sprawdzę niedługo ustawienie odwrotne kolumny (obecnie membranami basu do wewnątrz stoją) i podepnę własnego suba na membranie tesli 180W. Zobaczymy.

Tak czy inaczej polecam ten zestawik, nie ma problemów o których czasem się mówi w necie.
 
Do góry