Avid Studio vs. Pinnacle 15

piohib

New member
Witam,
Noszę się z zamiarem kupna, któregoś z w/w programów.
Do tej pory używałem Pinnacle Studio (od wersji 11 do 14) i zastanawiam się, czy może warto byłoby przesiąść się na Avid??
W związku z tym, mam kilka pytań do użytkowników tych programów (w szczególności liczę na opinie @Gucio50 ;-)):
- czy Avid jest stabilniejszy od Pinnacle`a?
- czy proces renderowania w Avid trwa krócej niż w Pinnacle?
- czy jakość utworzonego materiału w Avid jest zauważalnie lepsza od Pinnacle?
Byłbym wdzięczny za odp.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
... ...w szczególności liczę na opinie Gucio50 ... ...
Avid Studio nie mam.Zdecydowałem sie na Pinnacle 15.

Jestem z niego zadowolony zarówno ze wzgledu na jakosć filmu wynikowego jak i czas renderowania.

Pewnie w przyszłym roku, bedzie tylko AVID.
Na razie zachytrzyłem to kilkaset zł. Reklama nie przekonała mnie o tym ze warto dopłacić. :mrgreen:
 

piohib

New member
Dziękuję za odpowiedź. :)
W weekend "posiedziałem" trochę nad tematem. ;)
Ściągnąłem ze strony producenta, 30-dniową wersję demonstracyjną Avid Studio oraz Pinnacle 15.
W przypadku Pinnacle, chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście poprawiono szybkość oraz stabilność jego działania i muszę powiedzieć, że jest dużo lepiej niż chociażby w wersji 14-tej. Choć zdarzyło się jeden raz, że program zawiesił się, po czym nieoczekiwanie zamknął.
Przejdę teraz do Avid Studio.
Przyzwyczajony do interfejsu Pinnacle`a (prostego, intuicyjnego etc.), początkowo byłem "lekko przerażony" ;) interfejsem Avid - widać, że to już jest profesjonalne narzędzie do edycji wideo.
Bardzo przypadła mi do gustu "Biblioteka multimediów" - rewelacyjny sposób zarządzania plikami, projektami, efektami, przejściami itd.
Za pomocą kart, można sobie ją zorganizować wg. własnego uznania - bardzo przydatna rzecz.
Przede wszystkim, program działa dużo szybciej oraz stabilniej niż Pinnacle 15 - ostro go testowałem i nie zaliczył ani jednej zwiechy. ;)
Ale rzeczą chyba najważniejszą jest to, że program renderuje wideo, efekty i przejścia nieporównanie szybciej niż Pinnacle 15.
Dlatego też zdecyduję się na kupno Avid Studio.

P.S.
Sprzęt, na którym testowałem oba programy:
Windows 7 Professional 64bit
Intel Core i5-2500K QuadCore 64 Bit 3.3GHz
Asrock P67 Extreme4
GeForce GTX 460 1024MB
G.Skill DDR3 8GB 1600MHz Ripjaws X for Sandy Bridge CL9

Pozdrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli posiadasz Pinnacle 14 to nie musisz kupować programu Avid Studio za pełną sumę tylko kup aktualizację z z Pinnacle 14 do Avida wyniesie Ciebie to taniej oto link gdzie możesz zakupić aktualizację:
Pinnacle Studio | Sklep internetowy z oprogramowaniem | Omegasoft.pl

Osobiście posiadam programy Pinnacle 15 oraz Avid Studio i jeżeli chodzi o stabilność działania oraz szybkość renderowania oraz wyrenderowanego jakośći obrazu i dźwięku to niestety ale oba te programy nie dorównują programowi Sony Vegas Pro 11 który też posiadam.Ale Avid też uważam za program lepszy od Pinnacle 15,ale nie jest za bardzo stabilny w działaniu jak dłużej na nim popracujesz to napewno to zauważysz.
 

piohib

New member
Jeżeli posiadasz Pinnacle 14 to nie musisz kupować programu Avid Studio za pełną sumę tylko kup aktualizację z z Pinnacle 14 do Avida wyniesie Ciebie to taniej...
Wiem, że jest taka możliwość.:)
...Ale Avid też uważam za program lepszy od Pinnacle 15,ale nie jest za bardzo stabilny w działaniu jak dłużej na nim popracujesz to napewno to zauważysz.
Okaże się "w praniu".;-)
 
Do góry