AVERMEDIA i dekoder cyfrowy

zdzisiekt

New member
Witam wszystkich serdecznie i gorąco pozdrawiam. Jestem tu zupełnie nowy i nie daję gwarancji, że piszę w odpowiednim miejscu. Jeśli źle trafiłem to przepraszam. Mam drobny problem ze sprzętem: jestem w posiadaniu nowego zewnętrznego tunera TV AverMedia BOX 1080i oraz nowego dekodera HD z sieci kablowej VECTRA. Monitor LCD 19" (panorama) mam podłączony do tunera złączem DVI a tuner spięty z dekoderem kablem component. Mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać obrazu w rozdzielczości większej niż 576p lub 576i. Próbowałem różnych kombinacjiw tunerze i dekoderze, po prostu obraz w rozdzielczości 720p i w 1080i się nie wyświetla. Czy przyczyną moze być złej jakości kabel component (?), ma niezbyt drogi w granicach 30-40 zł, czy wymiana na droższy coś da czy przyczyna jest inna ? Jesli ktoś ma taki lub podobny sprzęt będę wdzięczny za uwagi.
 

zdzisiekt

New member
Wymieniłem kabel na tzw. firmowy (droższy), poprawiła się jakość odbioru i są teraz ładniejsze kolory ale nadal nie wyświetla mi się obraz w rozdzielczościach 720p i 1080i
 
Do góry