AverMedia Game Capture HD jako nagrywarka HD?

dxfm

New member
Cześć, mam nadzieję, że trafiłem do dobrego działu. Chciałbym z starego białego tunera NC+ nagrywać sobie programy w HD na jakiejś niezależnej nagrywarce. Aktualnie używam nagrywarki Panasonic, ale niestety nie ma jak w prosty sposób przenieść nagrania na PC, poza tym to jest tylko SD i tak muszę oglądać program. Czy AverMedia Game Capture HD do tego się nada, czy raczej będzie to niewygodne? Może ktoś ma takie urządzenie i może się podzielić swoim doświadczeniem? Czy wyłączenie pudełka powoduje, że sygnał przez niego nie przechodzi?
 

dxfm

New member
Dlaczego Hauppauge? Jakoś słabo dostępna wersja NIE gaming - HD PVR 2. HDMI chyba mi się do niczego nie przyda z powodu HDCP:/
 

Lemil

Banned
Hauppage dlatego, że to jest sprzęt skonstruowany do nagrywania obrazu. AverMedia Game Capture HD jest sprzętem do rejestrowania przebiegu rozgrywki i o ile się nie mylę robi to w formie bardzo skompresowanej i z dość słąba jakością w konsekwencji. Na dostępność nic tu nikt nie poradzi. A z wyjścia HDMI się nie nagrywa ze względu na zabezpieczenia.
 

michal-555

New member
Mam tę nagrywarkę od około miesiąca i muszę się nie zgodzić z opinią Lemila. To, że sprzęt jest dedykowany do nagrywania sygnału z konsoli niczego tutaj nie zmienia w kwestii jakości. Jakość zapisywanego materiału jest b. dobra i ciężko go (na pierwszu rzut oka) odróżnić od materiału nagranego za pomocą nagrywarki wbudowanej w popularne dekodery platform cyfrowych. W zestawie dołączony jest tylko jeden kabel komponent oraz jeden uniwersalny kabel do wszystkich konsol do przechwytywania sygnału. Należy się więc zaopatrzyć w dodatkowy kabel komponent. Producent avermedia oferuje jeszcze jedną nagrywarkę dedykowaną właśnie do telewizji pod nazwą AverMedia HD eZ Recorder Plus, w cenie około 800zł. Na pierwszy rzut oka jest identyczna. Różni się jedynie tym, że posiada irdę, dodatkowy kabel komponent i oprogramowanie służące do programowania czasowego nagrywania, z możliwością zaprogramowania urządzenia tak, aby samo zmieniło kanał na dekoderze o określonej godzinie i samo włączyło i zakończyło nagrywanie. Gdy komuś ta opcja jest zbędna wystarczy za około 400 zł kupić wersję dedykowaną do gier, która prócz opisanych tutaj funkcji niczym się nie różni. Ja jestem z tego urządzenia bardzo zadowolony. Doskonale spełnia swoją funkcję.
 

Lemil

Banned
Ok. fajnie, że się ze mną nie zgadzasz. Mało kto się ze mną zgadza, zresztą ja sam się często nie zgadzam z własnymi poglądami;-) W każdym razie byłoby miło, gdybyś przedstawił jakąś próbkę możliwości tego sprzętu. Chodziłoby o minutkę nagrania z jakiegoś popularnego kanału i programu. Najlepiej do tego celu nadają się programy tupu dziennik telewizyjny, bo obraz ze studia jest za każdym razem taki sam.
 

michal-555

New member
Proszę oto prawie dwuminutowa próbka materiału. Obraz z dekodera HD telewizji kablowej, kabel komponent - jakiś natańszy cabletech za 20zł. Proszę wkleić w przeglądarkę. catshare.net/Tww4ffFGLUEaQTBG
 

Lemil

Banned
Bardzo profesjonalnie podałeś link do nagrania. Jest on zapewne równie profesjonalny, jak i samo nagranie. Gratuluję.
 

michal-555

New member
wg regulaminu jako nowy użytkownik nie mogę wklejać tutaj linków, więc podałem tak jak mogłem. A ty bardzo profesjonalnie odpowiedziałeś użytkownikowi dxfm, dlaczego nie powinien kupić sprzętu Avermedia: "Hauppage dlatego, że to jest sprzęt skonstruowany do nagrywania obrazu. AverMedia Game Capture HD jest sprzętem do rejestrowania przebiegu rozgrywki..." A gra na konsoli nie jest obrazem? :)Avermedia nagrywa z wyższym bitratem (15Mbps vs 13.5Mbps) niż Hauppauge. Gratuluję profesjonalnej opinii na podstawie wiedzy wyssanej z kciuka :)
 

michal-555

New member
Też się cieszę. Chętnie wstawię wówczas taki link do tutoriala pt. "podstawy obsługi komputera". Wtedy niektóre osoby mające problem z otwieraniem linków dowiedzą się o bardzo przydatnej opcji kopiuj-wklej i nie będą musiały niepotrzebnie spamować wątku w poszukiwaniu pomocy.
 

Lemil

Banned
Bardzo się cieszę, gdyż odczuwam palącą potrzebę poznania podstaw obsługi komputera. Z niecierpliwością też oczekuję na link z plikiem nagrania, aczkolwiek tu pojawiają się pewne ambiwalentne odczucia. Mianowicie jeśli wstawisz łącze do podręcznika podstaw obsługi komputera, to, jeśli będę w stanie go zrozumieć, będę potrafił skorzystać z tego odnośnika(?), który już podałeś.

Zatem nie mogę się zdecydować czego pragnę bardziej. Opanować podstawy obsługi komputera, czy też może pójść na łatwiznę i skorzystać z linku do pliku?

Zdaję się na Ciebie i twoją łaskawą decyzję.
 

Lemil

Banned
Jakoś nasz nowy kolega @michal-555 nie daje się wciągnąć w "polemikę". W sumie ma rację. Ale w takim razie to ja będę musiał wyjaśnić kilka spraw zamiast niego.

Otóż AVerMedia Console Game Capture HD nadaje się do nagrywania programu TV jak najbardziej. Można pobrać próbkę nagrania stąd: 131119-2108.mp4 (200.1 MB) Jeśli chodzi o jakość, to trudno mi się wypowiedzieć. Zależy to od wielu czynników. Już sama jakość na wyjściu tunera na decydujące znaczenie, kabel też, bo analogowy, więc w sumie nawet niewiele można powiedzieć o tym, jak działa kompresja w samym urządzeniu. Skoro jednak można ustawić aż tak wysokie bitrate, to raczej nie powinno być zauważalnego obniżenia jakości.

Sama próbka nagrania jakością nie powala. W porównaniu do tego, co jest z wyjścia HDMI, czy w nagraniu bezpośrednio na dysk tunera, to jakość jest zauważalnie gorsza. Czy na tyle lepsza od zwykłej nagrywarki, której używa @dxfm żeby kupować to dość drogie urządzenie, to już inna sprawa.

Padło też pytanie czy urządzenie przepuszcza sygnał, jak się je wyłączy. Kolega @michal-555 mógłby to sprawdzić, jeśli byłby tak miły.

PS. Dodam jeszcze, że jak się jest nowym użytkownikiem, to raczej na żadnym forum nie jest mile widziane, że się próbuje ustawiać starych po kątach, jak to zrobił @michal-555. Tym sobie sympatii nie zjednasz nigdzie.
 
Do góry