AVCHD player za free

Gucio50

New member
Bez reklam
Piszę o tym, właściwie pytam, co pół roku. :confused:

Czy ktoś z Was ma/wie gdzie jest legalnie darmowy lub bardzo tani player dla formatu AVCHD (m2ts)

Robię film i chciałbym dać go znajomemu, a on nie ma ani Sony PS ani Blu-Ray . Ma jedynie komputer.
Z drugiej strony nie chcę byc piratem i dawać mu POictureMotionBrowser.

Na Pinnacla nie wyda 200zł ani na Nero.

Zresztą Nero 8 odtwarza m2ts-y z kamery Sony "ze skokami" co jest nieestetyczne.


Chodzi mi o zwykłą wyświetlarkę AVCHD(m2ts) za free lub około 10$ jezeli ktoś z Was uzywa i moze ją polecić;)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No przeca w podanym linku Nikodem stwierdza że z Oxygena kicha...

Jeśli format AVCHD jest dziełem Sony (tak mi się coś wydaje, może się mylę), to wątpię abyśmy kiedykolwiek doczekali czegoś legalnego i darmowego.
Sony niechętnie sprzedaje swoje secrets, o rozdawaniu już nie wspomnę... :wink:
 

bobo123

New member
przepraszam poniżej plik i załącznik który trzeba wgrać do windows /system32

i powinno iść bez bulu / nie jestem specem od sprzętu i sobie poradziłem / o coś nie mogę dodać załączników napiszcie na priwa to postaram się podesłać pocztą
 

blant

New member
Hm, najprosciej i za darmo to kodeki K-lite. W tych nowszych jest darmowa wersja CoreAVC. Do odtwarzania najlepiej core2duo z nowsza grafika. W ffdshow video dajemy AVC disabled i w Coreavc ustawiamy preffered decoder.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
blant napisał:
Hm, najprosciej i za darmo to kodeki K-lite. W tych nowszych jest darmowa wersja CoreAVC. Do odtwarzania najlepiej core2duo z nowsza grafika. W ffdshow video dajemy AVC disabled i w Coreavc ustawiamy preffered decoder.

**** Uwaga dla Moderatora ***********
Naprawdę potrzebuję tu zrobić pełny cytat.
W tym kwartale już tego więcej nie zrobię :roll:
**** Koniec uwagi *****************


Koledzy litości. Ja potrzebuję dać mmój film AVCHD z wakacji, trzem osobom, które były w tym samym miejscu co ja. Wszyscy oni są mniej więcej w moim wieku(57), zxa wyjątkiem psychologa (+15). Na wczasach byliśmy w Wenecji i razem przeżylismy sztorm( z gradobiciem jak jajka) na zatoce, na promie. :grin:

1. Lekarka, kardiochirurg, w komputerze umie zapalić MsWorda,
w życiu jako lekarz potrafi więcej, może coś wyciąć, :grin:
2. Emerytowanemu, 10 lat temu psychologowi, :confused:

3. Prawnikowi od spraw gardłowych: gwałty, morderstwa, szpiegostwo.

No i ja(księgowy, programista) teżbym chciał takiego AVCHD playera, który byłby bezproblemowy i nie wymagał specjalnych instalacji, ustawień w stylu " Coreavc ustawiamy preffered decoder" itp. itd.
Ma być prosty, bezproblemowy i tani. Szukam juz od 1,5 roku, poczekam jeszcze, bo coś mi się widzi, że ja mam problemy a co dopiero oni. :) :( :confused:

Wszyscy oni maja po kompie a wnim MsWord i PoverDVD. NIC WIECEJ.
Jak sobie wyobrażić wgrywanie im k-lite ffdpupcio, czy AV Bumcio.

No i co. I jak nie "zafunguje", zresztą oni wcale się nie palą do ogladania mego filmu, to ja chcę im go "wcisnąć", ale grzebać w Windows "się nie odważę".
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam to samo. Dla znajomych robię tak:
1) jakość DVD (dvd odtwarzacz ma każdy)
2) plik 720p do laptopów (tez ma większość) (oczywiście wazy sporo, ale warto - nie laptop tylko plik :) )
3) większej rozdzielczości nie potrzebują, bo nie mają nic wspólnego z HD :D a dobrze skowertowany plik z Pinnacle 12 HD Ready otworzy kazdy nawet starszy komp czy laptopik. Już tak robiłem i tylko słyszę:
"ooo a co to za fajna kamerka, co nagrywa z taką dobrą jakością?"
Na nic moje tłumaczenia :grin:
Jesli jednak nadal szukasz AVCHD playera to jakiś czas Mrillis na stronie za darmochę udostepniał Oxygen AVCHD Player. Niestety komus to przeszkadzało. Nie mniej jednak instalkę ostatnią v1.2 mam ;)
Prosty, ładny i chodzi OK
 

Gucio50

New member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
Jesli jednak nadal szukasz AVCHD playera to jakiś czas Mrillis na stronie za darmochę udostepniał Oxygen AVCHD Player. Niestety komus to przeszkadzało. Nie mniej jednak instalkę ostatnią v1.2 mam ;)
Prosty, ładny i chodzi OK


Dzięki, moi znajomi chcą jednak czegoś legalnego.
Pytanie : jakie robicz ustawienia dla pliku na laptop?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, czy to było cos nie legalnego. Strona wyglądała bardzo oficjalnie,a teraz jest tam tylko komunikat (link tu):
http://www.mirillis.com/
Pomimo tresci o podmiotach trzecich dla mnie jest super i nie bradzo wiem czy jest nie legalny.
Pamietam tylko, że najlepsze efekty u mnie uzyskiwałem MPEG2 (a o dziwo nie MPEG4) i plik 720p. DivX, Avi juz tak nie satysfakcjonował. Bitrate wysoki, ale bez przesady. Ustawienia szczegółowe podam Ci jutro, bo teraz nie pamietam.

Gucio!

Podaję obiecane paramery.
Nie wiem jaką masz kamerkę. Moja nagrywa w najlepszej jakości z 13000 Kb/s, więc nie ma sensu zwiększać tej wartości (co nie polepszy jakości obrazu, a tylko zwiększy rozmiar pliku). Szczerze mówiąc, nie widzę większej różnicy w jakości już od ok. 10000 w górę (oczywiście dla 720p, ponieważ dla 1080 nieschodziłbym zdecydowanie poniżej natywnej predkości kamery. Ustawienia video do pliku MPEG-2 o rozdzielczości 720p mam następujace:
- Ustawienie wstępne: niestandartowe
- Rozdzielczość: HD720p
- szybkość danych: 13000-14000 Kb/s

reszty nie zmieniam

Audio wg gustu, edycji i mozliwości kamery
Przy takich ustawieniach (oczywiście dochodzi do tego wszelaka edycja)plik ok. 20 minutowy waży ok. 2,5 GB (suma oryginalnych plików i AVCHD ok. 4 GB), a znajmoym i rodzince, czyli innym uczestnikom zdarzenia szczęka opada (czyli to co tygrysy lubią najbardziej :grin: ). Zdecydowanie lepiej niż jakośc DVD, i tylko nieco nieco gorzej niż AVCHD (ale widzę to tylko ja, inni niedostrzegają różnicy)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaterland

New member
Jak wy ludzie mozecie zyc bez kmplayer (tego z Koreii, nie tego dla KDE): www_kmplayer_com
Linki sa schrzanione na forum wiec podaje tak.

Wedlug mnie bije wszystko co dotychczas wymyslono w temacie programowych odtwarzaczy medialnych. A jak slysze o instalowaniu codec packow, to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Jeden ffdshow zalatwia 99% problemow. Oczywiscie z kmplayerem nie ma nawet klopotu instalowania ffdshow. Kmplayer to bodaj jedyny program napisany w Delphi, ktory mozna ludziom polecic. Ach, co to bylby za wypasik, gdyby napisano go w normalnym jezyku programowania, jak C++.
 

Bartek21

New member
Skoro nie odtwarza plików .mts i .m2ts to da się żyć bez niego. Ja osobiście używam smplayera (takie przyzwyczajenie do open source) i nie narzekam.
 

blant

New member
:)

K-lite wbudowany jest tez ffdshow ktory to dekoduje avchd - przynajmniej te z mojej kamery (sony sr11). Kodeki sa darmowe i potrafia odtworzyc 90% tego co im podacie (windows media player lub ver classic). Przy czym do odtwarzania hd trzeba miec dosc mocny komputer o czym wiecie.

Czyli... instalujemy k-lite i tyle mozemy ogladac.

Opcje z coreavc podalem z jednego powodu - szybsza dekompresja.

CoreAvc w najnowszej wersji jest platny coreavc.com okolo 8 lub 15 usd. I to polega na tym samym (nie trzeba byc "komputerowcem") kupujemy, instalujemy - odpalamy ten kodek z menu start zaznaczamy w nim "preffered decoder" i tyle. Wszystkie filmy HD odtwarzane sa tym kodekiem.

I nie uwierze, iz majac nawet 60 lat i obslugujac komputer dluzej niz jeden rok nie potrafimy na nim zainstalowac oraz uruchomic jedengo programu ktorego konfiguracja zajmuje 3 klikniecia myszka :)
:)
 

WiruSSS

New member
wystarczające sa same ffdshow ...sa to najlepsze kodeki jakie istnieją. miałem swego czasu małego laptopa z prockiem Crusoe 800Mhz 256Ram ekranik 9' i filmy dało się ogladać tylko natych kodekach ...pozostałe powodowały 100% obciązenie procesora oraz skakanie filmu połączone z narastającym opóxnieniem dzwięku względem obrazu. Na ffdshow wszystko było w normie ..co więcej obciązenie procesora wahało się między 30-50%
 
Do góry