AVCHD a zapis 24Mbps a karta sdhc class 6 10Mb/s

androll

New member
Witam serdecznie
Mam taki mały dylemat, który być może ktoś z Was, pomoże mi rozwiązać.
Zakupiłem wczoraj kamerę Canon HF 200, która to nie posiada wbudowanego dysku HDD, a jedyną możliwością zapisu są karty SDHC. W tym miejscu napotkałem na małą trudność, jaką karę kupić? Tak jak w temacie postu już napisałem kamera ma możliwość zapisu w najwyższej rozdzielczości i jakości 24Mbps i tu moje pytanie. Czy muszę do tej kamery zakupić kartę SDHC class 10 o prędkości zapisu 30MB/s czy wystarczy class 6 o prędkości 10MB/s. Może to trochę laickie pytanie ale gdybym znał odpowiedź nie pisałbym tego posta :sad:
Sprawa jest tym bardziej ważna że w instrukcji producent kamery podaje minimum class 4 ale dla trybu SP czyli niższego. Co gorsza jest dość duża rozbieżność w cenach miedzy podanymi klasami a na youtubie widziałem nagrane tą kamerą filmiki, które u niektórych się lekko cięły u innych nie. Nie wiem czy jest to zależne od nośnika danych czy od innych ustawień ale nie chcę wtopić kasy....
Będę wdzięczny za jakąś w miarę rozsądną odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu.
androll
 

HiTman

New member
Kup dowolną class 6 i styknie Zważaj na oznaczenia Mbity i MBajty (małe i duże B ) Bo z 24Mb robi się 4MB ;) a tyle zapisze Ci dowolna karta klasy szóstej. Co do firmy to polecam Sandisca z droższych a z tańszych Toshibe lub Goodrama..
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z przedmówcą, kup karetę class 6 i śmiało nagrywaj!
A co do youtuba - tym się nie przejmuj.
Pozdrawiam
 

androll

New member
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź, tak podejrzewałem ale nie było pewności :D
Swoją drogą znalazłem jakiś kalkulator przeliczający te jednostki
http://web.forret.com/tools/bandwidth.asp?speed=24000&unit=bps
jakby ktoś innych czytając ten temat chciał sobie przeliczyć.
Wychodzi że 3MB/s ale to już nie istotne, liczy się fakt że nie muszę kupować karty za 2x tyle ile faktycznie potrzebuje.
Poszukam w sklepach kart producentów przez Ciebie polecanych, pozdro HiTman.
 

Gie

Member
Bez reklam
SanDisk wypuścił nawet specjalna serie VideoHD. Lepsza może być EXTREME III. Trzeba uważać na karty SanDiska. Jakiś czas temu na forach fotograficznych czytałem o podróbkach tych kart. Więc jeśli kupować to tylko od sprzedawców którzy handlują sprzętem fotograficznym i mają dużo różnego towaru. Jeśli ktoś sprzedaje np. na Allegro tylko karty jednego rodzaju to mogą to być jakieś chińskie podróbki.
 
Do góry